انشا چرا کتاب میخوانیم؛ 4 انشا درباره فواید کتاب خوانی و کتاب

در این بخش 4 انشا چرا کتاب میخوانیم با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری برای پایه های مختلف تحصیلی ارائه کرده ایم. در ادامه درباره فواید کتاب خوانی و کتاب بخوانید.

انشا چرا کتاب میخوانیم؛ 4 انشا درباره فواید کتاب خوانی و کتاب

انشا در مورد چرا کتاب می خوانیم

مقدمه : هر بار که سراغش می روم از من استقبال می کند، قهر که نمی کند. همیشه دلسوز است و هیچ گونه دلواپسی هم زیاد نمی کند. همیشه و در هر حالی همراه است و تاکنون کسی نتوانسته او را از من بگیرد. دوست خوب و عزیز و قدیمی ام کتاب را می گویم.

بدنه: کتاب یکی از بهترین و جذاب ترین دوستانی است که تاکنون دیده ام، سخنانش درست و پر از مطالب آموزنده است. همیشه گفته هایش ثابت است و رنگ عوض نمی کند. وقتی به سراغش می روم دغدغه هایم کم می شود و حالم عالی می گردد.

چه بسیار مشکلات فراوانی که با خواندن کتاب از بین می رود. کاش به جای هر نوع سرگرمی برای خود کتاب بخریم. این دوست سالم حاوی مطالبی است که در آن هیچ گوته غرض ورزی و درد سر و مشکلات دیگر وجود ندارد. کتاب می خوانیم تا دانش و قدرت تفکر خود را افزایش دهیم.

تا قدرت درک و تحلیل ذهن خود را افزایش دهیم. کتاب خوب تمامی این اطلاعات را به صورت کاملا صحیح و بدون حاشیه در اختیار ما قرار می دهد. یاری قدیمی که هیچ وقت ترکمان نمی کند و بهترین و کامل ترین اطلاعات را برای ما مهیا کرده است. هیچ آموزشی مانند آموزش و یادگیری از طریق کتاب نیست.

حتی گوشی ها و فضای گسترده مجازی که پر از میلیونها مطلب است، نمی تواند کار و وظیفه یک کتاب را انجام دهد. بوی خوش کتاب در ذهن پر می شود و هر سخنی و کلامش دل را روشن می کند. کتاب می خوانم تا لایه های ناشناس درونم را خوب موشکافی کنم. تا انسانهای اطراف خودم را خوب شناسایی کنم.

کتاب خواندن نوعی آرامش عمیق درونی به من عطا می کند و با تمام حاشیه و مشکلات روزمره می توانم خوب و راحت مشکلاتم را حل و فصل کنم. کتاب چون نوری روشن درون تیره و تارم را جلوه می دهد و با خواندن و داشتنش حال دل و روحم خوب می شود.

نتیجه گیری: کتاب خواندن درمان تمام دردهایی است که به موجب نادانی پدید آمده است. با کتاب خواندن خودم و اطرافیان را خوب می شناسم و می توانم در شرایط سخت تصمیمات خوبی بگیرم. سطح دانش و بصیرتم افزایش یافته و می توانم جهان و تمام کاینات را به خوبی بشناسم و به خود شناسی و خداشناسی هم دست یابم.

مطلب مشابه: انشا با موضوع کتاب + 5 انشا ادبی کوتاه و بلند در مورد کتاب

انشا در مورد کتاب با مقدمه، بدنه و نتیجه برای پایه نهم

مقدمه انشا در مورد کتاب

کتاب یار مهربان و دوست بی آلایش ماست.ما با خواندن کتاب به دنیای دیگری سفر می کنیم و به کشف ناشناخته ها می پردازیم.همه ما باید ساعاتی از روز را به خواندن کتاب اختصاص دهیم تا از فواید بینظیر این دوست مهربان بهره مند شویم.

بدنه انشا در مورد کتاب برای پایه نهم

کتاب خواندن فواید زیادی برای ما بهمراه دارد.در ابتدا دانش ما را در موضوعات مختلف ارتقا می بخشد. ما را دانا تر می کند. وقتی چیزهای مختلف را یاد می گیریم، یاد می گیریم که با آنها نیز متفاوت برخورد کنیم. به همین ترتیب، کتاب ها ما را سرگرم هم می کنند. آنها خستگی ما را می از ما می گیرند و وقتی تنها هستیم با ما همراهی می کنند.علاوه بر این، کتاب ها به ما کمک می کنند تا حوزه های مورد علاقه خود را بشناسیم. آنها برای انتخاب شغل هم تا حد زیادی به ما کمک می کنند.از همه مهمتر، کتاب ها دایره لغات ما را بهبود می بخشد.

در واقع ما کلمات جدیدی از آن یاد می گیریم و این دایره واژگان ما را بیشتر می کند. علاوه بر این، کتاب ها مهارت خلاقیت ما را تقویت می کنند. آنها به ما کمک می کنند تا یک جنبه کاملاً جدید خودمان را کشف کنیم.به عبارت دیگر، کتاب ها ما را به زبان ها مسلط تر می کنند. آنها مهارت های نوشتاری ما را نیز افزایش می دهند.با کتاب خواندن اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنیم تا در زمینه های مختلف حرفی برای گفتن داشته باشیم.

به طور خلاصه، کتاب‌ها دیدگاه جدیدی و درک عمیق‌تری از چیزها به ما می‌دهند. بر شخصیت ما نیز تأثیر مثبت می گذارد. در حال حاضر با پیشرفت علم و تکنولوژی کتاب ها هم تغییراتی پیدا کردند و به شکل راحتی در دسترس ما قرار دارند.کتاب های الکترونیکی و کتاب های صوتی دو شکل جدید از کتاب های امروزی هستند که هر کدام از جذابیت خاص خود برخوردار هستند و به راحتی در هر شرایط و هر مکانی در دسترس ما هستند.

نتیجه در مورد کتاب برای پایه نهم

به طور خلاصه، کتاب‌ها دیدگاه جدیدی و درک عمیق‌تری از چیزها به ما می‌دهند. بر شخصیت ما نیز تأثیر مثبت می گذارد. ما باید همه افراد را به خواندن کتاب،این یار مهربان تشویق کنیم.در اخر انشا خود را با خواندن یک شعر به پایان می رسانم.

گر که خواهی پیشرفتی با شتاب
بهره بردن از زمانت خوب و ناب

لحظه‌های عمر را غافل مشو
از رفیق مهربانی چون کتاب

مطلب مشابه: انشا هنر؛ 4 انشا کامل با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری برای پایه های مختلف

انشا چرا کتاب می‌خوانیم؟

من کتاب خواندن را دوست دارم و هر بار که کتاب می خرم سریع آن را می خوانم و برای دیگران هم تعریف می کنم.

کتاب خواندن برای ما بچه ها بسیار مفید است و باعث می شود اطلاعات زیادی را به دست بیاوریم و چیزهای جدیدی یاد بگیریم که قبلا بلد نبودیم.

خواندن کتاب برای فکر و یاد گیری ما نیز بسیار خوب است و وقتی کتاب می خوانیم باید شخصت ها و منظره ها را در ذهن خود تصور کنیم و این موضوع باعث می شود بهتر فکر کنیم و خلاق تر باشیم.

وقتی کتاب می خوانیم سوالات ما نیز بیش تر می شود و برای پیدا کردن جواب همین سوال ها مجبور می شویم کتاب های بیش تری را مطالعه کنیم و یا از بزرگ تر ها درباره مسائلی که نمی دانیم سوال کنیم و با این کار اطلاعات ما زیاد می شود.

همچنین کتاب خواندن باعث می شود معنی کلمه هایی که نمی دانیم را یاد بگیریم.

کتاب ها به ما یاد می دهند که آدم های خوب و بد چطور هستند و به همین دلیل ما دیگر گول آدم های بد را نمی خوریم و تشخیص می دهیم آن ها چه وقت حقیقت و چه وقتی دروغ می گویند.

وقتی کتابی را بخوانیم که نوشته های خوب و مثبتی دارد حس خوبی پیدا می کنیم، مثل زمانی که با دوست هایمان حرف می زنیم.

اگر کتاب بخوانیم در آینده آدم بهتری خواهیم بود و می توانیم برای دوستان خودمان هم مفید باشیم و جامعه ی بهتری بسازیم.

مطلب مشابه: انشا درباره موسیقی؛ چند انشا درباره موزیک و آهنگ گوش کردن

انشا درباره کتاب

کتاب یار مهربان ماست. دوستی بی ریا و صادق که بودنش در زندگی ما بسیار سودمند است.

این دوست از هر دری برای ما سخن می گوید و گاهی اوقات نیز به درد و دل ما گوش می کند بدون آن که قضاوتی کند، و ما را در مسیری هدایت می کند که به سوی کمال و آگاهی است.

کتاب ها آگاهی بخش انسان هستند و باعث می شوند ذهن خواب آلوده ی بسیاری از افراد هوشیار شود.

کتاب دوستی است که هر جا و در هر زمان از شبانه روز می توانید به آن دسترسی داشته باشد و همیشه برای همه فرصت دارد به شرطی که شما نیز وقتی را برای با او بودن داشته باشید.

کتاب ها جهانی تازه به انسان معرفی می کنند که می توان بدون محدودیت های دنیای خود در آن جا زندگی کرد و از آن لذت برد.

دوستی با کتاب برای انسان ها بسیار سودمند است و اگر در زندگی ما حضور داشته باشند می بینیم که چقدر در شرایط مختلف به کمک ما می آیند و باعث می شوند تصمیم درست تری بگیریم.

این یار مهربان را باید از کودکی با فرزندان خود آشنا کنیم و از جذابیت های آن برای کودکان بگوییم تا در آینده جامعه ای داشته باشیم که با کتاب دوست هستند و آن ها را مطالعه می کنند.

تکنولوژی نیز در این مسیر می تواند به کمک ما بیاید. کتاب های الکترونیکی برای اکثریت ما قابل دسترس هستند و همین فرصتی است تا از آن نیز در جهت افزایش مطالعه استفاده کنیم.

کتاب های صوتی نیز گزینه ی دیگری است که از جذابیت خاص خودش بر خوردار است و به راحتی قابل استفاده می باشد.

نکته ی مثبت درباره ی کتاب های صوتی این است که در هر شرایطی حتی زمانی که در اتوبوس یا مترو هستید هم می توانید از آن استفاده کنید.

مطلب مشابه: انشا زیبا؛ چند موضوع قشنگ برای انشا آزاد برای پایه های مختلف

مطالب مشابه را ببینید!

همه‌ چیز درباره رستم دستان پهلوان بزرگ ایرانی در شاهنامه فردوسی از تولد تا مرگ داستان کوتاه عاشقانه خارجی؛ 4 داستان قشنگ رمانتیک زیبا داستان نوروز در شاهنامه فردوسی؛ داستان کیخسرو و آغاز پادشاهی و طهمورث و جمشید چند داستان از شاهنامه به زبان ساده؛ داستان اول زال تا داستان چهار رستم و تهمینه داستان کوتاه آبجی خانوم از صادق هدایت + داستانی قشنگ و خواندنی از نویسنده معروف چندین داستان درباره چهارشنبه سوری + داستان های آموزنده و جذاب شب چهارشنبه سوری داستان عشق + مجموع 17 داستان عاشقانه زیبا و کوتاه احساسی داستان ترسناک و وحشتناک با 15 قصه جالب مو سیخ کن! داستان کوتاه درباره تلاش و کوشش؛ داستان های واقعی درباره پشتکار داستان های جدید سرگرم کننده؛ 15 قصه و داستان کوتاه قشنگ خواندنی