سخنان فیلیپ آرتور فیشر سرمایه گذار موفق و نویسنده

در این مطلب سخنان یلیپ آرتور فیشر یکی از سرمایه گذاران معروف و نویسنده کتاب های مربوط به اقتصاد را گردآوری کرده ایم.

سخنان فیلیپ آرتور فیشر نویسنده و سرمایه گذار

او به دلیل تالیف کتاب «سهام مشترک و سودهای غیرمعمول»  شهرت جهانی دارد. دانستن تجربیات افراد موفق در امر سرمایه گذاری می تواند درس های زیادی در حوزه اقتصاد به ما بدهد و بتوانیم بهتر سرمایه گذاری و کسب سود کنیم.

سخنان فیلیپ آرتور فیشر سرمایه گذار موفق و نویسنده

مطالعات نشان می‌دهد که بیشترین پاداش سرمایه‌گذاری به افرادی تعلق می‌گیرد که با خوش شانسی یا به کمک منطق خود شرکتی را پیدا می‌کنند که فروش و سهام آن در صنعت بیشترین رشد را دارد. هنگامی که چنین شرکتی را یافتید، بهتر است که برای مدتی طولانی به آن پایبند باشید. ناگفته نماند که چنین شرکت‌هایی لزوما نباید تازه کار و کوچک باشند. صرف نظر از بزرگی هر شرکتی آنچه در واقعیت اهمیت دارد، عزم راسخ مدیریت آن برای پیشرفت است. مدیریتی که علاوه بر اراده خوب توانایی دستیابی به برنامه‌های خود را داشته باشد.

من هم‌اکنون تصمیم قطعی خود را گرفته‌ام، من را با واقعیت‌ها سردرگم نکنید!

سرمایه گذار موفق فردی است که به طور ذاتی به مسائل تجاری علاقه‌مند است.

مطلب مشابه: سخنان دیوید اینهورن اعجوبه سرمایه گذاری در مورد موفقیت

مشکل اصلی سرمایه‌گذاران بزرگ پیدا کردن فرصت‌های سرمایه گذاری برجسته و ارزشمند است؛ نه انتخاب از میان تعداد زیادی گزینه سرمایه‌گذاری.

جملات آموزنده فیلیپ آرتور فیشر

حتی در شروع فعالیت‌های سرمایه‌گذاری یافتن شرکت‌های برجسته و همراهی با آنان در کنار تمام نوسانات بازار برای بسیاری از سرمایه گذاران سودآور است. این کار حتی از خرید سهام‌های ارزان و فروش آنها نیز سودآورتر است.

در بازار سهام شاهد سهام‌هایی با مدل‌های هوس‌برانگیز هستیم؛ درست مانند بازار لباس‌های زنانه.

بزرگترین عیب قرار دادن تخم مرغ‌های خود در سبدهای متعدد این است که تماشای برخی از سبدها جذاب‌تر بوده و تماشای برخی دیگر فراموش می‌شود. تقریباً غیرممکن است که بتوان همه تخم‌مرغ‌هایی را که در سبدهای مختلف قرار داده‌اید، تماشا کنید.

خرید یک سهام یک شرکت بدون برخورداری از دانش کافی در رابطه با آن حتی از تنوع کم در سرمایه‌گذاری نیز خطرناک‌تر است.

مطلب مشابه: سخنان بزرگان در مورد بلاک چین و ارز دیجیتال + توصیه های مهم در مورد سرمایه گذاری

در رابطه با اکثر معاملات لجبازی درباره هزینه‌های جزئی در نهایت هزینه گزافی برای شما به دنبال خواهد داشت.

یک سرمایه گذار دانا زمانی موفق به کسب سود بیشتر خواهد شد که متفاوت از جمعیت سرمایه‌گذاران فکر کند. او زمانی موفق می‌شود که جواب درست را در حالی که نظرات مخالف بسیاری وجود دارد، پیدا کند.

سخنان سرمایه گذار

هنگام خرید سهام شرکت‌هایی که در حال حاضر از نظر همگان محبوب هستند بیش از خرید هر سهام دیگری دقت به خرج دهید.

بیشتر مردم اگر متوجه شوند که هیچ خطری آنها را دنبال نمی‌کند، راحت‌تر در رابطه با حوزه کاری و فعالیت‌های خود سخن خواهند گفت. در این حالت آنها آزادانه‌تر صحبت از رقبای خود را پیش می‌کشند.

مطلب مشابه: جملات انگیزشی سرمایه گذاری از افراد موفق بورس و وارن بافت

هیچ گاه شخصی که مرتکب اشتباهات بدی نشده است، ترفیع ندهید. چرا که اگر این کار را انجام دهید، شخصی را ترقی داده‌اید که پیش‌تر دست به هیچ کار مهمی نزده است.

اگر کار خود را هنگام خرید یک سهم به‌درستی انجام داده باشید، بهترین زمان فروش آن هرگز فرانمی‌رسد.

نکته‌ای که من بارها به آن اشاره کرده‌ام، نیاز به صبر و شکیبایی برای دستیابی به سود کلان است. به عبارت دیگر معمولاً تشخیص اینکه چه چیزی در انتظار ارزش سهام من است ساده‌تر از تشخیص مدت زمانی است که سهام به ارزش مورد نظر ما دست یابد. نکته مهم دیگر ماهیت فریبنده بازار بورس است. انجام کاری که سایر افراد در حال انجام آن هستند و عدم مقاومت در برابر آن کاری کاملاً اشتباه است.

این مطالب را هم ببینید