دلنوشته مادرانه برای تولد پسرم (متن طولانی تبریک تولد فرزند پسر از سوی مادر)

یکی از مهم‌ترین روزهای هر مادری تولد پسرش است. پسری که رفته رفته بزرگ شده و تبدیل به یک مرد می‌شود. در راستای همین امر ما امروز در سایت ادبی و هنرری روزانه قصد داریم چندین دلنوشته مادرانه برای تولد پسر را برای شما والد عزیز قرار دهیم. با ما همراه شوید.

دلنوشته مادرانه برای تولد پسرم (متن طولانی تبریک تولد فرزند پسر از سوی مادر)

دلنوشته های بلند مادرانه برای تولد پسر عزیزم

نازنین پسرم! همین که تو را دارم، بهترین هدیه دنیا را دارم…

تو را در آغوش می‌گیرم. گوشم را روی قلبت می‌گذارم و از صدای تند و منظم آن آرامش می‌گیرم. یاد شب‌ها و روزهایی می‌افتم که این صدا را از درون وجودم احساس می‌کردم. چه شیرین بود آن‌وقت و چه شیرین‌تر است حالا.

تو بوی بهشت می‌دهی. شب‌ها گاهی بی‌تابی می‌کنی و من فکر می‌کنم دوری از بهشت است که بی‌تاب‌ات می‌کند. آشنایان گریه‌ات را به دل درد ربط می‌دهند و می‌گویند همه نوزادان این‌گونه هستند. آنها دلداری‌ام می‌دهند. اما من غصه می‌خورم که مجبورم صداهای ناله‌مانند ضعیفی که از گلویت خارج می‌شوند را بشنوم. از دیگران پنهان می‌کنم اما خودم هم همپای ناله‌های کوچک تو اشک می‌ریزم.

پسرکم! نمی‌خواستم دلنوشته غمگین بنویسم. پس بگذار از لحظه‌های شادی که با هم داریم بگویم؛

وقتی از خواب برمی‌خیزی، چشمانت را نیمه باز می‌گذاری و من با شوق رنگ چشم‌های تو را با رنگ چشم‌های خودم و پدرت مقایسه می‌کنم. وقتی خواب هستی شکل بینی و گوش‌هایت را مقایسه می‌کنم و از این مقایسه هر روزی لذت می‌برم.

گاهی خمیازه می‌کشی و زبانت را که از شیر سفید شده از از دهانت بیرون می‌آوری، بعد یک‌دفعه می‌خندی. آن‌وقت دیگر هیچ آرزویی ندارم. فقط می‌خواهم کنارت باشم.

بگذار از احساسات دوگانه‌ام هم برایت بگویم. گاهی دوست دارم زمان در همین لحظه متوقف شود، من باشم و تو که آرامی و می‌خندی و دست و پای کوچکت را حرکت می‌دهی اما گاهی دلم می‌خواهد بزرگ شدن تو را هرچه زودتر ببینم. دوست دارم اولین قدم‌هایت را هرچه زودتر ببینم و اولین کلماتی را که می‌گویی بشنوم. بابا یا مامان؟

تولد یک سالگی‌ات مبارک عشق مامان

دلنوشته های بلند مادرانه برای تولد پسر عزیزم

به خاطر تو هم شده همیشه آبی می مانم. به خاطر تو هم شده تمام روزهای بعد از این مهربان‌تر خواهم شد…

امروز به تن تو لباس فرم پوشاندم و همراهت روانه پیش‌دبستانی شدم. راستی جدا شدن از تو چه دشوار بود. دوست داشتم آنجا بنشینم و مثل وقتی که به پارک می‌رویم، دورادور تماشایت کنم. از صدای خنده‌هایت لذت ببرم و اگر خدای نکرده موقع دویدن به زمین خوردی، دستت را بگیرم و نوازشت کنم. اما باید تو را ترک می‌کردم.

به خانه بازگشتم و انگار خانه چیزی کم داشت. خانه خالی بود. می‌خواستم مثل هر روز صبح، گلدان‌ها را آب بدهم و یادم آمد که هر روز همراه تو این کار را انجام می‌دادم. با دست‌های کوچکت، آبپاش را می‌گرفتی و مواظب بودی که وسط راه لَب‌پَر نزند. عزیزکم! باید برنامه زندگی‌ام را تغییر دهم و آب دادن به گل‌ها را بگذارم برای عصرها. آخر گل‌ها شادابی‌شان را از تو دارند.

نشستم و در سکوت به سوالات سخت تو فکر کردم. سوالاتی که انگار تمامی نداشتند. سوالاتی که نمی‌دانم از کجا می‌آوردی و من برای جواب دادن به آنها مجبور بودم صدها کتاب بخوانم و به صدها سایت علمی مراجعه کنم. تو می‌پرسیدی خدا بزرگ است یعنی چقدر؟ می‌پرسیدی وب ‌ها چند تا هستند؟ می‌پرسیدی بچه‌ها چطوری دنیا می‌آیند؟ و هزار سوال دیگر که گاهی گیج و کلافه‌ام می‌کرد. گاهی صدایم به گفتن کلمه «نمی‌دانم» بلند می‌شد و تو توی خودت فرو می‌رفتی. آخ عزیزک باهوشم، کم‌طاقتی مرا ببخش.

بعد فکر کردم تا دو سه سال دیگر می‌توانی دل‌نوشته‌هایی که این پنج سال برایت نوشتم و بعدها خواهم نوشت را بخوانی. این مرا خوشحال می‌کند و روزی چهار پنج ساعت دوری از تو قابل تحمل می‌شود. باید زنگ بزنم و به پدرت بگویم نیازی نیست که ظهر دنبال تو بیاید، باید من بیایم تا زودتر از زود ببینمت. دوستت دارم آفتاب درخشانم. امیدوارم همیشه در روز تولدت سر سبزت باشی.

مطلب مشابه: تبریک تولد فرزند دوست صمیمی + متن های تبریک تولد بچه بهترین دوست

دلنوشته های بلند مادرانه برای تولد پسر عزیزم

پسرم! این روزها لبریز از عشق و محبت هستم. تو با تمام وجود چیزی را طلب می‌کنی و من از ترس آسیب رسیدن به تو آن را پنهان می‌کنم…

ساعت ده شب است. نمی‌دانم کجایی. برخلاف بسیاری از مادران دلم شور نمی‌زند. فقط دلم برایت تنگ شده است. به یاد همه سال‌های گذشته افتاده‌ام. همیشه به خودم می‌بالیدم از داشتن همچون تو پسری که نعمت خداوند بودی و هستی. هدیه‌ای که نتوانستم آن‌گونه که باید و شاید، بابت آن شکرگزاری کنم.

این آخری‌ها چقدر ندانسته بودم که تو پسر کوچولوی من نیستی. وقتی دستم را توی موهایت می‌کشیدم و تو دستم را عقب می‌زدی و می‌گفتی:«این کارهای بچگانه چیست؟ من دیگر بزرگ شده‌ام»، فهمیده بودم که باید به گونه‌ای دیگر رابطه‌مان را تعریف کنیم. اما هنوز باورم نشده بود که تو آن پسری نیستی که بتوانم دلبندک و نباتم صدایت کنم. محکم بغلت کنم و تا دقایقی رهایت نکنم.

حالا هم که نیستی و من باید بدون جگرگوشه‌ام چای دم کنم؛ پدرت به من می‌خندد و می‌گوید که تو برای خودت مردی شده‌ای. می‌گویم:«آخ، بچه‌ام!» و قلبم تندتند می‌زند. کاش می‌دانستی وقتی به تو می‌گویم:«بچه‌ام!» و صدایم می‌لرزد؛ این صدا از اعماق قلبم آمده و تک‌تک سلول‌هایم زبانم را همراهی می‌کنند. کاش اینجا بودی.

مادر به فدایت. دیروز از بیرون آمدی و کلی به من خندیدی. تنظیمات گوشی‌ام به هم ریخته بود و تو درستش کردی. بعد تلفظ درست یک کلمه اینترنتی را به من یاد دادی و به اتاقت رفتی. از توی اتاق با صدای بلند گفتی:«بهتر است به جای خواندن کتاب‌های کهنه با تکنولوژی روز پیش بروی». از تو چه پنهان؟ از این همه غرور تو احساس غرور می‌کنم. بگذار بگویم که وقتی تو نه تلفظ کلمه‌ای را بلد بودی و نه تکنولوژی را به قول خودت قورت داده بودی، در دامانم می‌نشستی و برایت کتاب می‌خواندم. حالا که نیستی، کتاب را بسته‌ام و می‌خواهم بیایی تا هزار دلتنگی‌ام با حضورت از بین برود و بگویم:«باشد، تو پیروز! تو دیگر برای خودت مرد شدی، قبول».

این هم نوشتن‌هایم از تو تنها بهانه‌ای است که تولدت را تبریک بگوییم. تولدت هزاران بار مبارکمان باشد.

دلنوشته احساسی تولد پسرم

پسر عزیزم،

دوستت دارم و به تو افتخار می کنم. قدرت تو مرا قوی می کند، آغوشت قلبم را گرم می کند و توانایی تو در عشق ورزیدن هر روز به من الهام می بخشد. این روز برای شما قدرتی را که برای رسیدن به رویاهایتان نیاز دارید آرزو می کنم. تولدت مبارک از طرف مامان

دلنوشته احساسی تولد پسرم

داری مرد می شی … داری قد می کشی و من دارم لحظه های مرد شدنت را می‌بینم. تو دنیای آدم بزرگ ها خیلی خبری نیست پسرم … خیلی زود بزرگ نشو. دلم می خواد تا می تونی از دنیای سادگی و بچگی لذت ببری. لحظه های قد کشیدنت را می‌بینم و زندگی می کنم. تولدت مبارک پسر قشنگم.

من هنوز روزی را که اولین کلمه را به زبان آوری به یاد می‌آورم، از آن روز تا حالا خانه ما با لبخند و قهقهه‌های تو پر شده است. تولدت مبارک عزیزم!

پسر دوست‌داشتنی من! تاریخ تولد تو در تقویم ودر یک روز خاص نیست؛ چراکه تو بارها و بارها، هر روز و هر روز در قلب من متولد می شوی. بدنیا آمدن تو دلیل هر تپش قلبم است. دلیل هر تپش قلبم مبارک!

من از خدا خواستم مردی برایم بفرستد که همیشه دوستم داشته باشد، و خداوند به من یک پسر دارد. تولدت مبارک پسرم عزیزم.

تولد پسر خوبم مبارک! از روزی که به دنیا آمدی شادی زیادی به زندگیمان وارد کردی و با گذشت هر سال همچنان به این شادی اضافه می‌کنی.

مطلب مشابه: شعر تولد فرزند؛ اشعار زیبای تولد فرزند دختر و پسر

دلنوشته احساسی تولد پسرم

پسر عزیزم، مطمئناً هر روز را شبیه روز مادر کرده‌ای. تولدت مبارک و دوستت دارم!

تا زمانی که پسرم با تو آشنا نشدم، باور داشتم که رویاها به حقیقت نمی پیوندند. تو تمام چیزی هستی که من تا به حال خواسته ام و حتی بیشتر از آن هستی. تولدت مبارک!

تولد کامل ترین پسری که یک مادر می تواند بخواهد مبارک! تو همیشه فرشته کوچولوی من خواهی ماند، مهم نیست در چه سنی می شوی.

پسرم، تو نور زندگی من هستی. با تمام وجودم دوستت دارم! تولدی شگفت انگیز و پر از شادی داشته باشی. تولدت مبارک.

عشق بی پایان، توجه بی منت، نوازش ابدی، محبت همیشگی و مراقبت بی پایان. اینها کارهایی است که می توانیم برای تو انجام دهیم، پسر عزیزمان. شاد باش و تولدت مبارک!

دلنوشته احساسی تولد پسرم

بعضی وقتها تعجب می کنم که چه کاری انجام دادم که لایق پسری فوق العاده مثل تو باشم. اما بیشتر اوقات فقط خدا را شکر می کنم که با دادن تو به زندگی من برکت داد و به آن معنا بخشید. تولدت مبارک پسر عزیزم.

پسر عزیز، تو تنها دلیلی هستی که ما با لبخند زندگی را ادامه می‌دهیم و تو تنها دلیلی خواهی بود که با لبخند به زندگی نگاه کنیم. تولدت مبارک.”

وقتی شرایط سخت هستند، تنها چیزی که لازم است فکر کردن به توست تا من را قوی نگه دارد. آغوش ها و بوسه های تو روح من را تغذیه می کند و من بسیار سپاسگزارم که پسری به ارزشمندی تو دارم. تولدت مبارک عزیزم!

پسرم، تو زیباترین هدیه خداوند بوده ای. من تمام لحظات باارزش را با تماشای بزرگ شدنت گرامی داشته ام و خاطرات لطیف تو برای همیشه در قلب من باقی خواهند ماند! دوستت دارم پسر. تولدت مبارک!

پسر عشقی است که یک عمر ادامه دارد. همیشه دوستت خواهم داشت عزیزم. تولدت مبارک.

مطلب مشابه: متن تبریک تولد پسرم + جملات زیبای تبریک فرزند پسر از طرف پدر و مادر

دلنوشته احساسی تولد پسرم

هر سال در روز تولد شما، به لحظه ای فکر می کنم که برای اولین بار گریه شما را شنیدم. این زیباترین لحظه زندگی من بود… تولدت مبارک پسرم!

پسر عزیزم، می‌خواهم بدانی که همیشه خورشید زندگی من بوده‌ای. تو روشنایی روز زندگی من بوده ای که از زمان تولدت در تمام روزهای زندگی من می درخشد. تولدت را خیلی تبریک می گویم!

تو دلیلی هستی که من هر روز از رختخوابم بیرون می روم. وجود تو به زندگی من معنا و هدف داده است. دوستت دارم پسر. تولدت مبارک!

تو برای من فقط یک پسر نیستی. تو زندگی من، روح من، قلب من و مهمتر از همه دلیل وجودم هستی. تولدت مبارک عزیزم.

لذت من از داشتن تو به عنوان پسرم چیزی است که قابل اندازه گیری نیست. این را فقط می توان از طریق در آغوش گرفتن، بوسه ها و تحسین های زیاد احساس کرد. خیلی خوشحالم که پسری به حیرت انگیز شما نصیبم شد. تولدت مبارک پسر خوبم.

مهم نیست چند روز تولد بیایند و بروند، تو برای همیشه موجب افتخار و شادی من خواهی بود. هیچ کس دیگری نمی تواند جای تو را در قلب من بگیرد. تو برای من شادی و محبت ابدی به ارمغان می آوری. تولدت مبارک عزیزم.

دلنوشته احساسی تولد پسرم

هنگامی که بزرگ می‌شوید، مطمئن شوید که رویاهایتان بیشتر از خاطرات، فرصت‌ها بیشتر از شانس‌ها، سخت‌کوشی بیشتر از شانس و دوستان بیشتر از آشنایان است. انشالله بهترین ها رو تو زندگیت داشته باشی پسرم تولدت مبارک!”

پسر خوش تیپ من،

تو در هر کاری که انجام می‌دهید نهایت تلاش خود را می کنی و هدف تو این است که مانند پدرت مرد بزرگی شوی. من تو را خیلی دوست دارم و باید بدانی که هر کاری که از روزی که مادر شدم انجام داده ام برای تو بوده است. امیدوارم روز تولدت پر از شادی و عشق باشد. هیچ چیز در کل دنیا به اندازه لبخندهای تو در روز تولدت شگفت انگیز نیست. تولدت مبارک پسرم

مطلب مشابه: جملات زیبا برای پسرم + متن های عاشقانه و احساسی برای فرزند پسر و پسر کوچولوم

مطالب مشابه را ببینید!

تبریک تولد دوست تیر ماهی؛ متن و جملات رفیق متواد ماه تیر تبریک تولد خواهر تیر ماهی { 40 متن و جملات خواهر تولد مبارک متولد تیر } تبریک تولد مادر متولد تیر از سوی پسر و دختر (متن مامان تولدت مبارک جدید) تبریک پدر متولد تیر از سوی فرزندان ( 30 متن و کوتاه عاشقانه برای بابا) متن تبریک تولد خواهر + عکس نوشته تبریک تولد خواهر عزیز برای پروفایل دلنوشته مادرانه برای تولد دخترم { 30 متن و جملات احساسی تولد فرزند دختر} تبریک تولد دختر خرداد ماهی؛ جملات و عکس نوشته تولدت مبارک دختر متولد خرداد تبریک تولد پسر خردادماهی (جملات و متن تولدت مبارک باشه پسر خردادی) تبریک تولد به پدر و مادر خردادی (جملات خاص برای پدر و مادر متولد خرداد) شعر خرداد ماهی با متن و اشعار تبریک تولد متولدین خرداد ماه