جملات تاکیدی برای درمان افسردگی؛ سخنانی برای غلبه بر حس و حال بد

در اوج افسردگی و نا امیدی، باز هم راهی برای رسیدن به حال خوب وجود دارد. با تفکرات مثبت و تکرار جملات تاکیدی برای درمان افسردگی، می توانید تا حد زیادی انگیزه ای برای آغاز پیدا کنید. در این مطلب مجموعه متن های انگیزه دهنده، سخنان بزرگان برای داشتن حال خوب و جملات تاکیدی برای درمان افسردگی را گردآوری کرده ایم و پیشنهادی می کنیم تا آخر مطلب را مطالعه کنید.

جملات تاکیدی برای درمان افسردگی با متن ها انگیزه بخش

این جملات تاکیدی مثبت را تکرار کنید، شروع به باور آن‌ها کنید و نتایج را خواهید دید.

 • من خودم را بدون قید و شرط دوست دارم.
 • من قوی هستم!
 • فقط به روابط سالم و عاشقانه اجازه ورود به زندگی خود را می دهم.
 • زندگی بهترین ها را برای من می خواهد. در جایی که الان هستم احساس خوبی دارم.
 • من در همه محیط ها، با همه مردم در ارتباط و راحت هستم.
 • من لذت های ساده ای را که زندگی در حال حاضر ارائه می دهد پیدا می کنم و از آن لذت می برم.
 • احساس من مهم است، بنابراین روی جنبه هایی از زندگی تمرکز می کنم که به من احساس خوبی می دهد.
 • چالش های من فرصت های بهتری را برای من به ارمغان می آورد.
 • خلق و خوی من یک پاسخ فیزیولوژیکی در بدن من ایجاد می کند و  آرام و مثبت هستم.
 • بر افکار و زندگیم کنترل دارم.
 • من خودم و کسی را که هستم دوست دارم.
 • من همین الان تمام نگرانی ها را رها کرده ام.
 • من همین الان تمام ناراحتی ها را رها کرده ام.
 • من همین الان تمام عصبانیت ها را رها کرده ام.
 • من همین الان تمام نا امیدی ها را رها کرده ام.
 • من همین الان تمام ترس ها را رها کرده ام.
 • هرگونه احساسات گناه و ناپاکی کاملا با احساسات پاکی و نزدیکی به خداوند جایگزین شده اند.
 • تمام موانع برای خواب آرام و عمیق من کاملا برطرف شده اند.
 • من تمرکز کردن روی نقایصم را با تمرکز کردن بر روی موفقیت هایم جایگزین کرده ام.
 • من از ورزش کردن هر روزه لذت می برم.
 • ورزش کردن به من انرژی و نشاط می دهد.
 • من تغییر رو یک موضوع نرمال و طبیعی در زندگی ام می دانم.
 • من تمام نگرانی ها را با امید و خوشبینی جایگزین کرده ام.
 • من هر گونه مقاومت درونی برای زندگی کردن و لذت بردن را برطرف کرده ام.
 • من هر گونه درد و ناراحتی را فراموش کرده ام.
 • وقتی لبخند می زنم احساس بهتری دارم.
 • وقتی لبخند می زنم احساس سبکی زیادی دارم.
 • من تمام موانع برای تمرکز و دقت بالایم را برطرف کرده ام.
 • من به راحتی تمام کسانی که با من بد رفتاری کردند می بخشم.
 • من خودم را می بخشم.
 • من اشتباهات خودم را می پذیرم.
 • من تمام موانع برای تصمیم گیری ام را برطرف کرده ام.
 • افکار من کاملا مثبت شده.
 • افکار من کاملا امیدوارانه شده.
 • افکار من کاملا پاک و مثبت شده.
 • وجود من عاری از استرس و اضطراب است.
 • آرامش درون در من نهادینه شده.

مطلب مشابه: سخنان بزرگان در مورد افسردگی و جملات درباره زیبایی زندگی

جملات تاکیدی برای درمان افسردگی؛ سخنانی برای غلبه بر حس و حال بد

سخنان بزرگان برای غلبه بر حس بد افسردگی

“اگر می خواهید نور وارد زندگی شما شود، باید در جایی که می درخشد بایستید.” – گای فینلی

به دنبال چیزهایی باشید که به شما احساس خوب و شادی می دهند. آنچه را که به شما احساس بهتر داده و زندگیتان را کمی روشن تر می کند پیدا کنید و سپس روی آن تمرکز کنید. اگر می خواهید احساس بهتری داشته باشید و افسردگی خود را از بین ببرید، باید چیزهایی را پیدا کنید که به شما الهام می بخشند یا به شما آرامش می دهد.

باور کنید که زندگی ارزش زیستن دارد و باور شما به ایجاد واقعیت کمک می کند.” – ویلیام جیمز

اگر باور داشته باشید که زندگی ارزشش را دارد، متوجه خواهید شد که افسردگی شما کمی بهبود می‌یابد. سعی کنید از جملات تاکیدی مثبت برای افسردگی استفاده کنید تا باور خود را دوباره تایید کنید. همانطور که کلمات را با صدای بلند با خود تکرار می کنید، آن‌ها را بیشتر باور کرده و با آنها زندگی می‌کنید.

مطلب پیشنهادی: سریال‌ های ضد افسردگی و حال خوب کن (14 سریال زیبا)

“اگر فکر نمی کنید اضطراب، افسردگی، غم و استرس شما بر سلامت جسمانی شما تأثیر می گذارد، دوباره فکر کنید! همه این احساسات باعث واکنش های شیمیایی در بدن شما می شود که می تواند منجر به التهاب و تضعیف سیستم ایمنی شود. یاد بگیرید چطور با آن کنار بیایید دوستان عزیز. همیشه روزهای سیاهی وجود خواهد داشت.” – کریس کار

همه این احساسات منفی می توانند بر سلامت جسمانی شما نیز تأثیر بگذارند. این به شما دلیل بیشتری می‌دهد تا روی کاهش افسردگی مزمن خود کار کنید. راه هایی برای کنار آمدن، حتی در سخت ترین روزها، پیدا کنید تا بتوانید زندگی سالمی داشته باشید.

مطلب مشابه: متن سنگین خوشحالی و جملات در مورد خوش بودن و شادی

“هرگز یک شکست را با یک شکست نهایی اشتباه نگیرید.” – اف. اسکات فیتزجرالد

فقط به این دلیل که یک بار شکست خورده اید، فکر نکنید که همه‌چیز تمام شده است. شما می توانید بارها شکست بخورید و همچنان به جلو حرکت کنید و باید برای این کار تلاش کنید.

اگر بتوانید شکست را بپذیرید و در هر حال به تلاش ادامه دهید، خواهید دید که افسردگی شما برطرف می شود. اجازه ندهید وضعیت سلامت روانی، شما را عقب نگه دارد و باعث شود احساس کنید نمی توانید بیشتر از این کار کنید یا به تلاش ادامه دهید.

“تنها درمانی که برای ترس و تردید و تنهایی می شناسم، عشق بی اندازه به خود است.” – آلیسون مالئی

افسردگی می تواند باعث تمام این احساسات منفی شود که مالئی توصیف می کند. با این حال، اگر بتوانید خودتان را دوست داشته باشید، می توانید احساسات افسردگی، ترس، تردید و تنهایی را از خود دور کنید. همیشه عشق به خود را تمرین کنید و ببینید که این عشق شما را به کجا می رساند.

جملات تاکیدی برای درمان افسردگی؛ سخنانی برای غلبه بر حس و حال بد

“هر روز صبح، ما دوباره متولد می شویم. کاری که امروز انجام می‌دهیم، مهم‌ترین چیز است.” – بودا

هر روز، فرصت جدیدی برای تلاش دوباره است. نگران اتفاقات دیروز یا هر روز دیگری در گذشته نباشید. روی امروز تمرکز کنید و ادامه دهید. متوجه خواهید شد که غلبه بر افسردگی و کنترل آن بسیار آسان تر خواهد شد.

“شما می گویید “افسرده” هستید. اما تنها چیزی که من می بینم انعطاف پذیری است. به شما اجازه داده می شود که از درون و بیرون چیزهایی را احساس کنید. این به این معنی نیست که شما معیوب هستید، بلکه فقط به این معنی است که شما یک انسان هستید.” – دیوید میچل

به جای اینکه بگویید افسرده هستید، سعی کنید بگویید انعطاف پذیر هستید. احساسات شدید و آزاردهنده، مانند شرایط بد سلامت روان اتفاق می افتد، اما در مقابل آن‌ها به شما اجازه داده می شود که احساس افسردگی کنید. و این انعطاف شما را نشان می‌دهد. با وجود همه چیزهایی که تابحال شنیده اید، این هیچ اشکالی ندارد، زیرا به هر حال انسان بودن سختی های خودش را دارد!

همانطور که با افسردگی خود مبارزه می کنید، به یاد داشته باشید که چقدر انعطاف پذیر هستید. هیچ کس نمی تواند بدون آسیب از زندگی عبور کند، و هر کسی مسائل مختلفی را برای مقابله با آنها، پیش رو دارد. برای پیشبرد و ادامه زندگی حتی در زمانی که برای تسکین افسردگی خود تلاش می کنید، به خودتان اعتبار بدهید.

مطلب مشابه: جملات تاکیدی مثبت برای شادی و عبارات کلیدی قانون جذب برای خوشحالی

“اجازه ندهید زندگی شما را دلسرد کند. هرکسی که اکنون به جایی که هست رسیده، در ابتدا از جایی که بوده شروع می کرده است.” – ریچارد ال ایوانز

زندگی گاهی اوقات شما را پایین می آورد، اما اجازه ندهید شما را ناامید کند. همه افراد موفق و شاد در جهان برای رسیدن به جایی که هستند تلاش کرده‌اند.

“من بخاطر افسردگی سپاسگزار نیستم، اما صادقانه بگویم که این باعث شد سخت تر کار کنم و به من انگیزه ای داد که باید موفق شوم و آن را به نتیجه برسانم.” – لیلی راینهارت

در حالی که افسردگی هرگز چیز خوبی نیست، می توانید مانند راینهارت در موقعیت خود مثبت اندیش باشید. افسردگی شما می تواند شما را وادار کند که سخت تر کار کنید، مصمم باشید و در مسیر دستیابی به اهداف خود متمرکز بمانید. به جای اینکه اجازه دهید شما را عقب نگه دارد، از آن به‌عنوان ابزاری برای ایجاد انگیزه در خود استفاده کنید.

“به خود و هر آنچه که هستید ایمان داشته باشید. بدانید که چیزی در درون شما هست که از هر مانعی عظیم‌تر است.” – کریستین دی. لارسون

وقتی بتوانید خود را باور داشته باشید، می توانید هر کاری را که در ذهن خود دارید انجام دهید، از جمله رهایی از افسردگی مزمن. شما از هر چیزی که سر راهتان قرار می گیرد قوی تر و انعطاف پذیرتر هستید.

“اگر می خواهید از افسردگی دوری کنید، خود را مشغول نگه دارید. برای من بی تحرکی بزرگترین دشمن است.” – مت لوکاس

وقتی احساس می‌کنید که افسردگی شما را فرا گرفته است، کاری برای انجام دادن پیدا کنید. مشغول ماندن یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن افسردگی مزمن است زیرا شما در این صورت مشغول خواهید بود! و در این حالت است که ذهن و بدن شما، هر دو بر روی چیز دیگری غیر از افسردگی متمرکز خواهند شد.

مطلب مشابه: متن خوشحالی رسیدن به هدف و سخنان زیبای موفق شدن

جملات تاکیدی برای درمان افسردگی؛ سخنانی برای غلبه بر حس و حال بد

“با انجام کارهای ضروری شروع کنید. سپس آنچه ممکن است را انجام دهید؛ و ناگهان شما غیرممکن را به انجام می‌رسانید.” – سنت فرانسیس آسیزی

شما می توانید این جمله انگیزشی را در بسیاری از موارد زندگی، از جمله تسکین افسردگی مزمن، به کار ببرید. زمانی که افسرده هستید، احتمالاً کمبود انگیزه یا این باور را خواهید داشت که نمی توانید کاری را انجام دهید. اما برای رهایی از افسردگی، باید راهی برای شروع و پیشرفت در زندگی پیدا کنید.

همانطور که به جلو حرکت می کنید، متوجه خواهید شد که احساسات شدید افسردگی به تدریج کاهش می یابد. با کارهایی که ضرورت بیشتری دارند شروع کنید، سپس خواهید دید که حتی می توانید کارهای بیشتری انجام دهید. لطفاً زیاده روی نکنید، اما هر بار که کاری را انجام می دهید، هر چقدر هم کوچک باشد، کمی بیشتر به جلو حرکت کنید.

“چالش ها را بپذیرید تا شادی پیروزی را احساس کنید.” – جورج اس. پاتون

با افسردگی، ممکن است حوصله انجام هیچ کاری را نداشته باشید، چه رسد به اینکه کاری چالش برانگیز باشد. با میل به عبور کردن از چالش ها، مبارزه کنید. احساسی پیروزمندانه و شاد که با انجام و عبور از یک چالش به وجود می آید، مطمئناً افسردگی شما را از بین می برد.

“گاهی اوقات، زندگی با شما خشن می‌شود، اما دیر یا زود متوجه می شوید که فقط یک بازمانده نیستید. شما یک جنگجو هستید و از هر چیزی که زندگی در مسیر شما قرار می دهد قوی تر هستید.” – بروک دیویس

همانطور که تمام سختی ها و موانع زندگی را تحمل می کنید، یک جنگجوی بازمانده خواهید شد. شما تا به حال از همه چیز جان سالم به در برده اید و با هر قدم قوی تر شده اید.

“لازم نیست افکارتان را کنترل کنید. شما فقط باید اجازه ندهید آنها شما را کنترل کنند.” – دن میلمن

وقتی افکار منفی دارید، سعی کنید آنها را کنار بزنید و روی مثبت اندیشی تمرکز کنید. اگر نتوانستید این کار را انجام بدهید، تصمیم بگیرید که اجازه ندهید افکارتان شما را کنترل کنند. صدای عقل خود باشید و به خود بگویید که ارزش زندگی بسیار بیشتر از افکار منفی شماست!

مطلب مشابه: متن در مورد خوشحالی تنهایی و عکس نوشته های تنهایی بهتر و شیک تره

“در روزهای سختی که مطمئن هستم نمی‌توانم تحمل کنم، دوست دارم به خودم یادآوری کنم که موفقیت من در گذراندن روزهای بد تاکنون 100 درصد بوده و این جایی برای نگرانی باقی نمی‌گذارد.” – ناشناس

شما تمام سختی ها، موانع و روزهای بد را در گذشته پشت سر گذاشته اید. به یاد داشته باشید که شما آن زمان را پشت سر گذاشتید، و از این مرحله نیز عبور خواهید کرد. هر زمان که احساس کردید نمی توانید ادامه دهید، این نقل قول الهام بخش را به خاطر بیاورید و دلیل اینکه هنوز می‌توانید را به خاطر بسپارید.

“افسردگی، رنج و خشم همه بخشی از انسان بودن هستند.” – جانت فیچ

شما به خاطر افسرده بودن هرگز عجیب و غریب نیستید. این احساسات بخشی از انسان بودن هستند و هرکسی مسائل ذهنی خود را دارد که باید با آنها مقابله کند. به پیشروی خود ادامه دهید و به خاطر موقعیتتان، به خود سخت نگیرید.

“شما بیماری خود نیستید. شما یک داستان فردی برای گفتن دارید. شما یک نام، یک تاریخ تولد و یک شخصیت دارید. خود ماندن، بخشی از نبرد است.” – جولیان سیفتر

در حالی که ممکن است افسردگی مزمن برای شما تشخیص داده شده باشد، اما این مشخص نمی کند که شما چه کسی هستید. شما هنوز همان فرد با همان تاریخ تولد و شخصیت هستید، پس مطمئن شوید که به خودتان وفادار خواهید ماند. در تلاش برای گذر از بیماری، خود را گم نکنید، بلکه در عوض چیزهایی را که شما را منحصر به فرد می کنند را در آغوش بگیرید.

“زیباترین مردمانی که ما می‌شناسیم کسانی هستند که شکست را شناخته‌اند، رنج‌ها را دیده‌اند، مبارزه را شناخته‌اند، از دست داده‌اند و راه خود را از اعماق پیدا کرده‌اند.” – الیزابت کوبلر راس

در حالی که تجربه این موقعیت ها و احساسات هرگز مطلوب نیست، سعی کنید مثبت بمانید. به خود یادآوری کنید که بسیاری از افراد بزرگ و موفق در جهان قبلاً آن را تجربه کرده اند. آنها جلو رفتند و جلو رفتند، و شما هم می توانید.

«اشتباهات گذشته را فراموش کنید. شکست ها را فراموش کنید همه چیز را فراموش کنید به جز کاری که اکنون می خواهید انجام دهید – و آن را انجام دهید. – ویلیام دورانت

همه اشتباه می کنند، اما شما باید خود را به خاطر آنها ببخشید و آنها را فراموش کنید. همه چیزهایی که شما را عقب نگه می دارد یا باعث می شود به خودتان شک کنید را فراموش کنید. اگر بتوانید آن چیزها را رها کنید، زمان راحت تری برای رهایی از افسردگی مزمن خواهید داشت.

مطلب مشابه: شعر شاد + مجموعه اشعار کوتاه و بلند با موضوع شادی و خوشحالی

منبع: womtherapy.ir

منبع womtherapy
این مطالب را هم ببینید