انشا در مورد کوهنوردی | 4 انشا زیبای کوتاه و بلند با موضوع کوهنوردی

انشا با موضوع کوهنوردی

در این بخش چند انشا با موضوع کوهنوردی برای پایه هشتم، نهم، دهم و … آماده کرده ایم.

***

پایه هشتم انشا درباره کوهنوردی و سفر به قله کوه

مقدمه:
کوهنوردی یکی از جاب ترین و بهترین ورزش هایی است که هر انسان به صورت گروهی می تواند تجربه کند، اتفاقی که همه چیز در آن وجود دارد، از هیجان گرفته تا با هم بودن و همین خوشی های لحظه ای که برای تقویت روحیه هر کدام از ما لازم است و زندگی مان را به سمت و سوی خوبی هدایت کرده و برای لحظه ای از ناراحتی ها دور می شویم.

تنه انشاء:
تفاوتی ندارد که با دوستان و یا خانواده خود به این سفر کوتاه و یک روزه و یا نهایتا چند روزه می روید، از هر طرف می تواند یکی از بهترین رخداد های روزتان باشد، بخصوص اگر به کوه هایی بروید که به نظر بسیار زیبا می آیند و در پس این دست عظیم، دنیایی پر از زیبایی های طبیعت نهفته است. به این فکر کنید که رسیدن به نوک قله می تواند برای شما یک ورزش عالی باشد که در آن به سلامتی خود نیز می اندیشید.

هیچ گاه فراموش نکنید که شما در یک کوهنوردی ساده چه چیز های هیجان انگیز و جالبی می تواند بیاموزید و به هیچ عنوان از یاد نبرید که کوهنوردی یک ورزش گروهی است که باید در آن تمامی اصول را رعایت کرده و اگر می توانید پیش از هر چیزی نقشه و تغذیه مورد نیازتان را بر حسب زمان کوهنوردی تهیه کنید.

نتیجه گیری:
در کوهنوردی شما بیش از هر چیزی می توانید سلامتی و تناسب اندام خود را تقویت کنید، در واقع میزان کالری که شما در کوهنوردی از دست می دهید با پیاده روی های طولانی در سطح شهر برابر است، هوای تازه و یک صبحانه بی نظیر می تواند شیرین ترین اتفاق در کوهنورد باشد که کم تر کسی می تواند آن را رد کند.


انشا در مورد کوهنوردی

انشا در مورد تجربه کوهوردی در کوهستان

ورزش کوهنوردى قسمتی از تجربیات انسان در زندگی بر کره ی زمین است، زیرا بیشتر قسمت های زمین را کوهستان ها تشکیل داده اند. مسلط بودن به این مهارت و این ورزش، انسان را به یک کوهنورد تبدیل می کند.

از زمان گذشته تا به امروز افراد زیادی بوده اند که با مهارت و تجربه زیاد از کوه ها و صخره ها بالا می رفتند. افراد قدیمی این کار را برای جمع آوری هیزم، شکار، چراندن دام ها و پیدا کردن معدن های مختلف و …. انجام می دادند.

ویل دورانت، تاریخ نگار بزرگ، تاریخ سرزمین پارس را با شرح زندگى قوم ماد آغاز مى کند،

او مى نویسد: “مادها از نژاد هند و اروپایى به شمار مى روند و محتمل است که در تاریخ هزار سال قبل از میلاد از کناره هاى دریاى خزر به آسیاى باخترى آمده باشند… این قوم، در کوه هایى که به عنوان جایگاه خود در ایران انتخاب کرده بودند، مس، آهن، سرب، سیم و زر، سنگ مرمر و سنگ هاى گران بها به دست آوردند و چون قومى نیرومند بودند و زندگى ساده اى داشتند، به کشاورزى بر دشت ها و دامنه هاى تپه هاى منزلگاه خود پرداختند و زندگى آسوده اى براى خویش فراهم ساختند.”

همچنین در گذشته برای مبارزه کردن با دشمن به کوهستان ها می رفتند، در واقع کوه ها مکانی برای مبارزه بوده است. تاریخ کشور ما پر است از جنبش هاى آزادى خواهانه و ضد بیگانه که پایگاه دست اندرکاران آن کوهستان بوده است.


انشا در مورد کوهنوردی و رسیدن به قله

در یک صعود سخت به یاد می آوریم که چه هستیم و چه می توانیم باشیم و تا چه حد آماده دفاع از اعتقاداتمان هستیم. وقتی انسان نیساز به تنهایی دارد این نیرو نیازمند و اساسی را فقط در کوهستان می تواند تامین کند.

کوهنوردی ورزشی برای جهت دادن، معنا دادن، شکل دادن و آماده شدن برای نوعی زندگی و حیات متکی به اراده و ایمان می باشد.

بی اعتنایی به خطرات کوهستان یک نوع جان باختن برای هیچ است. در ورزش كوهنوردي حقيقت مرگ همیشه وجود دارد، يا مي بريد يا مي بازيد، اگر اين حقيقت را قبول كرده اید تازه زندگي را شروع كرده ايد که این خود درسی می باشد. كوهها ابهتشان را از افرادي كه در آنها مي ميرند بدست مي آورند.

کیفیت کوهنوردی به مراتب با ارزش تر از کمیت صعود است. هر چند کوهنوردان بر سکوی افتخار نمی ایستند و در رشته های ورزشی برایشان فریاد نمی کشند، اما رشته های محبت، قلب های آنان را به یکدیگر پیوند می دهد که باعث می شود دوباره صعود نمایند .

ورزش کوهنوردی تنها ورزشی است که جایگاه قهرمانی ندارد.

رسیدن به قله های بلند و گذشتن از گردنه های خطرناک به خودی خود امتیازی محسوب نمی شود. بلکه اصل، شناختن ورزش، کوهنوردی و هدف های  آن است.


برای این که چند روزی را با خانواده و یا دوستانتان به سفر کوتاه بروید، می توانید ورزش کوهنوردی را انتخاب کنید و به کوه های زیبایی که برف دارند و یا سرسبز هستند بروید، که هم ورزش کرده اید و هم از شلوغی و همهمه ی شهر و آلودگی ها چند روزی دور شده و در فضای باز در میان کوه ها لذت ببرید. ورزش کوهنوردی یک ورزش بسیار عالی برای سلامتی بدن می باشد.

ورزش کوهنوردی بسیار هیجان انگیز می باشد. برای رفتن به کوهنوردی باید به نکاتی توجه کنید مانند: برای رفتن به کوه حتما گروهی بروید، با تجهیزات کامل (خوراک، لباس مناسب، دارو، جعبه کمک های اولیه) به کوهنوردی بروید، حتما در شرایط آب و هوایی مناسب به کوه بروید.

هنگامی که صبح زود از خواب بیدار می شوید و به کوهنوردی می روید، بهترین روز را برای خودتان ساخته اید و با انرژی فراوان روز را به پایان می رسانید. ورزش کوهنوردی به تناسب اندام شما و کم کردن کالری بدنتان بسیار کمک می کند.

پس برای گذراندن روز تعطیل خود با انتخاب کوهنوردی، هم از طبیعت زیبا و از کنار دوستان و خانواده بودن لذت می برید و هم به سلامتی بدن خود اهمیت داده اید.

مطالب مشابه را ببینید!

انشا درباره امام رضا (موضوع انشا امام رضا برای دبستان و دبیرستان با مقدمه بدنه و نتیجه گیری) انشا خلیج فارس با چند انشا زیبا کوتاه و بلند برای تمام مقاطع انشا با موضوع نیکوکاری + موضوع انشا نیکی و کمک کردن به دیگران انشا در مورد آسمان شب + چند انشا ادبی زیبای کوتاه در مورد شب مهتابی انشا در مورد یک روز در کلاس درس + 3 انشا کوتاه ادبی برای دبیرستان و دبستان انشا طنز و خنده دار + مجموعه انشا و داستان های طنز و بامزه انشا در مورد ثروت و پولدار شدن + 5 انشا کوتاه و زیبا در مورد افراد ثروتمند انشا نوروز کوتاه و بلند برای پایه های مختلف تحصیلی (8 انشا نوروز) انشا مذهبی (با موضوعات مذهبی نماز، روزه، ماه محرم و خداوند) برای پایه های مختلف تحصیلی انشا با موضوع روزه + چند انشا زیبا در مورد روزه گرفتن برای دبستان و دبیرستان