فال قهوه سریع روزانه ☕️ + روش گرفتن فال قهوه و تفاسیر آن

فال قهوه سریع روزانه ☕️ یکی از فال های جالب است که با دیدن تصاویر و اشکال مختلف در فنجان قهوه بنا بر اصولی خاص می توان تفاسیر جالبی داشت.

دانستن وقایع آینده همواره یکی از جذاب ترین موضوعات برای انسان ها بوده و از گذشته های دور تا کنون، انسان ها در تلاش برای دستیابی به این موضوع، به شیوه های مختلفی روی آورده اند. یکی از دیرینه ترین روش های پیش بینی آینده یا همان طالع بینی که علاوه بر سابقه ی طولانی، کماکان نیز عده ی زیادی به آن اعتقاد دارند و از این شیوه طالع بینی استفاده می کنند، فال قهوه است.

قهوه ،نوشیدنی رایج  در بین نوشیدنی های دیگر در روی زمین است و از دانه‌ های بو داده و آسیاب‌ شده گیاه قهوه به عمل می آید. قهوه مال مناطق بومی آمریکا و بعضی از جنوب آسیا و جنوب شرق آسیا است.

در زمان حال که تکنولوژی پیشرفت کرده و همه چیز به سمت دیجیتال در حرکت هست.  طالع بینی نیز از این مسیر پیشی گرفته و همانطور که می بینید در سایت های مختلف طالع بینی های متفاوتی از جمله طالع بینی توسط قهوه را می بینیم و بدون خوردن قهوه و با یک کلیک فال قهوه گرفته می شود و آینده برای شما نمایش داده می شود. در ادامه اطلاعاتی در مورد فال قهوه سریع روزانه، تفاسیر و معانی فال قهوه توضیحاتی ارائه کرده ایم با ما همراه باشید.

فال قهوه چیست؟

فال قهوه از روش‌ های پرطرفدار برای فالگیری و پیشگویی  به شمار می رود، با استفاده از ته‌ مانده قهوه ای که نوشیده شده‌ است برای پیشگویی یا همان فالگیری استفاده می شود. معمولاً برای این کار از قهوه ترک استفاده می‌ کنند.

فال گیری با قهوه در  اکثر مناطق جهان راه و رسم‌ های گوناگونی دارد، ولی عموماً به این صورت است که قسمت بیشتر مایع ته قهوه را می نوشند و قسمتی از قهوه و آب ته فنجان باقی می ماند و بعد نعلبکی را روی فنجان قرار می دهند و فنجان ر اروی نعلبکی برمی گردانند. پس از زمان کوتاهی فنجان را برمی دارند و به ته فنجان نگاه می کنند و با توجه به شکل هایی که ته فنجان تشکیل شده است،  پیشگویی انجام می دهند.

فهمیدن آینده و تمامی اتفاقاتی که قرار است در آینده رخ دهد یکی از شگفت انگیزترین کارهای بشریت در جهان بوده است که می توان گفت بیشتر مردم جهان به این فال به نوعی اعتقاد دارند و یا اینکه جزو سرگرمی خود در نظر گرفته اند و در زمان بیکاری و دور همی ها از فال قهوه به عنوان تفریح و سرگرمی استفاده می کنند و حتی کسانی که سررشته ای درمورد فال قهوه ندارند خود را ماهر در گرفتن فال قهوه می دانند و فال روزانه اطرافیان را می گیرند.

این فال خود پیشینه ی چندین هزار ساله دارد و زیرشاخه ی علم نهان شناسی محسوب می شود. می توان به این صورت هم اشاره کرد که فال قهوه جزو پررونق ترین شاخه ها از شاخه های طالع بینی در برهه زمانی طولانی می باشد.

فال قهوه

تاریخچه قهوه و فال قهوه

اگر گذشته ی تاریخی طالع بینی یا همان پیشگویی با نوشیدنی ها را، نگاهی بیندازیم به خاور دور خواهیم رسید. جایی که خوردن نوشیدنی چای یکی از رسم های مهم در بین نوشیدنی ها در آن کشورها بوده است.

در سرزمین چین از هزاران سال پیش بعد از خوردن چای در فنجان های زنگوله شکل، به خاطر اینکه تفاله های چای ، شبیه زبان چینی بود، با نگاه کردن به تفاله های چای باقی مانده در فنجان، به پیش گویی آینده ی افراد می پرداختند.

اما اعراب و به ویژه مردم عربستان و یمن اولین افرادی بودند که به فال گرفتن قهوه پرداختند. در واقع خود قهوه نیز برخلاف باور عموم توسط اروپایی‌ها و یا کشورهای آمریکای جنوبی کشف نشد و مردم عربستان و یمن برای اولین بار به کاشتن و آسیاب کردن آن و نوشیدنش می‌پرداختند. این قوم در ابتدا قهوه را بدون اینکه بو بدهند دم می کردند. در نتیجه یک نوشیدنی که بسیار رقیق بود به دست می آمد که امروزه آن را با نام قوه سبز می شناسیم.

زمانی رسید که این قوم نحوه تهیه قهوه را تغییر دادند و به صورت آسیاب شده دم می کردند. دراین زمان بود که به تفاله های غلیظ آن برخوردند و بالاخره فکر پیشگویی آینده توسط نوشیدنی قهوه به ذهن کسی خطور کرد! فال قهوه همانند خود قهوه برای این قوم بسیار مورد استقبال مردمان آن قرارگرفته بود.

پس از آن که مردم سایر نقاط جهان نیز با قهوه آشنا شدند فال قهوه هم در سایر نقاط دنیا رواج پیدا کرد و به این صورت فال قهوه جهانی شد.

فال قهوه

تاریخچه‌ی پیدایش فالگیران قهوه به عنوان شغل

تاریخچه‌ی ورود قهوه به اروپا به زمانی که ترکان عثمانی، وین را مورد محاصره قرار داده بودند، بازمی‌گردد. پس از کشمکش فراوان ترکان عثمانی مجبور شدند که عقب نشینی کنند و در آن زمان بود که ترکان عثمانی 500 گونی قهوه را در وین جا گذاشتند. یک تاجر لهستانی از این فرصت استفاده کرد و با استفاده از آنها توانست اولین قهوه خانه را در برلین احداث کند .

این باعث شد که قهوه به نوشیدنی محبوب بین اروپاییان تبدیل شد و تعدادی قهوه خانه در اروپا نیز باز شد. اصطلاح باریستا، به این معنی است که فردی بتواند با استفاده از قهوه، نوشیدنی های متفاوتی از آن درست کند و به معنی دیگر در این کار استاد باشد.

محبوبیت قهوه در بین اروپاییان باعث شد تا شغل های جانبی از قهوه به وجود آید، از جمله شغل ها می توان به پیشگویی و طالع بینی با استفاده از تفاله های قهوه اشاره کرد، که توسط زنان طالع بین که به Cup Woman  شهرت داشتند انجام می شد. گروه اول از این زنان کارخود را در پاریس شروع کردند و سپس تا آلمان گسترش یافت.

نحوه‌ ی گرفتن فال قهوه

پس از نوشیدن قهوه، مقداری از تفاله‌ی آن در ظرف باقی می‌ماند که شکل‌هایی در ته ظرف ایجاد می‌کند؛ در مجامع فال قهوه برای هر شکل یک تعبیر در نظر گرفته می شود و به این ترتیب اساس فال قهوه به مشاهده ی اشکال موجود در فنجان قهوه مربوط می شود.

برای انجام فال قهوه، پس از نوشیدن و رسیدن به قسمت غلیظ انتهایی قهوه، نعلبکی را سر فنجان گرفته و در جهت عقربه‌های ساعت و به سمت قلب خود آن را برمی‌گردانیم. برای آشکار شدن اشکال در جهات مختلف، فنجان و نعلبکی تکان داده می شوند. پس از این کار فردی که فالگیر قهوه است با کشیدن خطوطی فرضی به‌صورت عمودی و افقی طوری که تقاطع شان از مرکز نعلبکی بگذرد، اشکال موجود در هر قسمت را یافته و تفسیر می کند.

موضوعی که در این بخش اهمیت دارد این است که اشکالی که بالای خط فرضی ذکر شده قرار می گیرند به خوبی و اشکال پایین خط به بدی اشاره دارند. همچنین اشکال سمت راست نیز به خوبی و سمت چپ به بدی دلالت دارند.

فال قهوه

نکاتی که در گرفتن فال قهوه بایستی رعایت شوند

فال قهوه قواعد خاص خود را دارد که باید رعایت شوند، مهم‌ ترین اصول انجام فال قهوه عبارت اند از:

 • در فال قهوه تنها یک بار نیت می‌شود.
 • جهت مشاهده و تعبیر اشکال، فنجان را در جهت عقربه های ساعت می توان گرداند.
 • اشکال ابتدا به شکل مستقل تعبیر می شوند و سپس حوادث را به هم ربط می دهند.
 • یک فال قهوه دو بار گرفته نمی شود.
 • برای گرفتن فال قهوه، باید قهوه فقط از یک سمت نوشیده شود.

آشنایی با اشکال اولیه فال قهوه

برای تفسیر اشکال در فال قهوه، سایه ها و اشکال تیره رنگ حاصل از قهوه ملاک و معیار هستند؛ به این معنا که بخش های سفید رنگ بدون قهوه درنظر گرفته نمی‌شوند؛ اما برخی از افراد به اشکال سفید رنگ نیز توجه می‌کنند.

برای مثال تعبیر برخی از اشکال را در این فالمرور می‌ کنیم:

 • مار: امانت، افترا، خدعه و حسادت
 • ماهی: سعادت موفق، خوشبختی منتهی به شوربختی
 • صلیب: مرگ یکی از نزدیکان
 • خط مستقیم بلند: زندگی بلند با حوادث بسیار، مسافرت‌ های سودمند
 • خط مستقیم کوتاه: زندگی آرام و متوسط
 • فرم تخم مرغی: به دست آوردن ثروت بسیار در زمانی نزدیک
 • مربع: سعادت، بشارت و شادی
 • خرس: تکیه گاه، یاور
 • کلاغ: حساس و ظریف بودن
 • بادبزن: دعوا از سر حسادت
 • سه پایه: حلیه و نیرنگ
 • دست: توانمندی در عمل
 • و کلی شکل و تفسیر دیگر که پرداختن به همه‌ی آنها در این مقاله نمی گنجد.

انواع فال قهوه

به طور کلی دو نوع فال قهوه داریم؛ در نوع اول تنها نعلبکی در نظر گرفته می شود و در نوع دوم که رایج تر است هم نعلبکی و هم فنجان تعبیر می شوند.

البته در دنیای دیجیتال امروز برای گرفتن فال قهوه حتما نیاز نیست قهوه نوشیده شود! با پیشرفت تکنولوژی، طالع بینی نیز از این مسیر پیشی گرفته و همان طور که می بینید در سایت های مختلف طالع بینی های متفاوتی از جمله طالع بینی توسط قهوه را می بینیم. اگر به این نوع سایت ها مراجعه کنید طالع بینی قهوه با یک تا چند نشان را می بینید که آن به این شکل است که اگر گزینه، با یک نشان را انتخاب کنید سایت با یک نشان فال قهوه را بازگو می کند و همینطور مثلا اگر با چهار نشان بخواهید با چهار نشان فال قهوه شما را ترجمه کرده و بازگو می کند.

فردی در لحظه ای دلشکسته است یا امیدی به آینده ندارد و پی راه حلی برای مشکل خود می باشد و از طرفی هم به قهوه و این فال اعتقاد دارد و زمانی برای رفتن پیش فالگیر را ندارد، با همان نیت که دنبال راه حل برای مشکل خود یا قلب شکسته خود است به سایت فال قهوه مراجعه و با کلیک برروی آن و گفتن نیت یا همان شعور وجودیش، فال قهوه را بدون نوشیدن می گیرد و این می شود راهی برای تسکین نگرانی.

در بخش های دیگر پیشنهاد می کنیم فال روزانه و فال عطسه را هم بخوانید.


فال قهوه روزانه امروز شما

فال قهوه روزانه متولدین فروردین

در فال قهوه شما دیده شد:

فشنگ : مواظب اعمال و رفتار خود باشید – یکدندگی نکنید – صبور باشید.

پرده : کنجکاو بودن در زندگی – میخواهید از اسرار دیگران با خبر شوید.

خورشید : روشنی عقل و هوش و دانش است – به استعداد فوق العاده ای میرسید – برکتی بزرگ – حمایت والدین

گل : شادی بزرگ – دوستی واقعی – جوان حساس و خجالتی – خوشحالی بزرگ – دوستان شفیق – دختر یا پسر مطلوب

کفتار : نشانگر پلیدی و ناپاکی، فریب و نیرنگ است – دزدی و چپاول – مواظب اموالتان باشید.

موش : ریا کار و زیان بار، با متانت و صبر از شرش خلاص شوید. دشمنی و خیانت – حرفهای زنانه – غیبت – میهمانی های زنانه

داس : با رنج و زحمت، مالی یا نعمتی را بدست آوردن – درو کردن.


فال قهوه روزانه متولدین اردیبهشت

در فال قهوه شما دیده شد:

باز : آسایش – شادی – بشارت دادن – رسیدن به مراد و یافتن مال.

آتش افروخته : نشانگر قوت و قدرت است – حاکم و سر پرست.

هوا پیما : مسافرت طولانی و دلپذیری خواهید داشت – نشانگر راه سریعی است به هدف – سفری ناگهانی – رو به راه شدن کارها – راه دور – خبر از مسافر

آبشار : پیشرفت شما در کار و رسیدن به مقام و ترفیع حتمی است و از نظر اجتماعی قابل ستایش می باشد.

انسان در حال دعا کردن : دعای خیر والدین یا عزیزی – بر آورده شدن حاجت

پرنده : خبر خوش – ملاقاتهای سودمند و شادی بخش – ارمقان خوبی در راه دارید – خبر دهنده بخت و اقبال است.

فنجان : در اثر کار و کوشش، نتیجه مطلوب بدست آوردن – هدیه و پاداش گرفتن.


فال قهوه روزانه متولدین خرداد

در فال قهوه شما دیده شد:

چکش : موفقیت در مشکلات – در مشکلات زندگی پیروز و موفق می شوید نگران نباشید.

پا : سفری کوتاه در پیش خواهید داشت – پیشروی اهداف – استقامت – حرکت

پر : تن پروری – زندگی در ناز و نعمت شما را تن پرور بار آورده است.

حلقه : خواستگاری – ازدواج – خوشبخت شدن در دوران زندگی و زناشوئی – انجام یک معامله – خواستگاری و نامزدی

کلاه : رسیدن به جاه و مقام – با پشتکار به مقام رسیدن – از حیله دوستان خود را پنهان کنید – خبر دهنده موفقیت است – نشان دهنده موفقیت همراه با ریسک می باشد.

قارچ : مسافرت به دیار غربت یا به کشورهای دوردست.

قلم : رفع نگرانی – بزودی نگرانی و دلهره از سر راه شما برداشته خواهد شد.


فال قهوه روزانه متولدین تیر

در فال قهوه شما دیده شد:

ساعت : نشان قلب است ، معنای احساسات و عواطف انسانی را میدهد.

نامه : خبر های خوش که مدتها انتظارش را میکشید به شما خواهد رسید.

گربه : نیرنگ و فریب از سوی دوستان – برای شما دوستان خوبی نمیباشند – ریاکار و خائن – طنازی – ظرافت در رفتار – جستن با دقت ، یک شخص دمدمی مزاج

پلکان : در کار خود ترقی و پیشرفت خواهید کرد و در آن کار استقرار پیدا میکنید.

چتر نجات : برای موفقیت خود مجبورید از خطر بگریزید و مصون بمانید.

فنجان : در اثر کار و کوشش، نتیجه مطلوب بدست آوردن – هدیه و پاداش گرفتن.

فرم تخم مرغی : بدست آوردن ثروت بسیار بزودی


فال قهوه روزانه متولدین مرداد

در فال قهوه شما دیده شد:

دست در دست بودن دو زن : صحبت علیه کسی – دسیسه چینی

زنبور : شخص مزاحم – از آدم پست و فرومایه آزار دیدن.

سگ : دوستانی مهربان و وفادار – دریافت خبری خوب

دیگ : صاحب خانه – کدبانوی خانه – خدمتگذار به افراد نیازمند و تهیدست.

آب : سرچشمه روشنی و آبادانی است و گشایش و توانائی در مشکلات.

هوا پیما : مسافرت طولانی و دلپذیری خواهید داشت – نشانگر راه سریعی است به هدف – سفری ناگهانی – رو به راه شدن کارها – راه دور – خبر از مسافر

شلوار : آبرو و حیثیت – سعی کنید خود را حفظ کنید در غیر این صورت مشکلات شما دوچندان می شود.


فال قهوه روزانه متولدین شهریور

در فال قهوه شما دیده شد:

نوزاد : رهایی از غصه های کوچک – آرامش خانواده

درخت : فراوانی – پیروزی در بازی – گشاده دستی – شانس در بخت آزمایی

کفتار : نشانگر پلیدی و ناپاکی، فریب و نیرنگ است – دزدی و چپاول – مواظب اموالتان باشید.

قوری : خادم و خدمتگذار – برای رفع مشکلات و زحمات احتیاج مبرمی به خدمتکار دارید – حادثه ای شگفت آور – زندگی خانوادگی خوشحال و خوشبخت

قلم : رفع نگرانی – بزودی نگرانی و دلهره از سر راه شما برداشته خواهد شد.

گردن بند پاره : قهر و جدائی – فاصله

فشنگ : مواظب اعمال و رفتار خود باشید – یکدندگی نکنید – صبور باشید.


فال قهوه روزانه متولدین مهر

در فال قهوه شما دیده شد:

خط منحنی : دوستان نامناسب – خیانت – دسیسه

نعل : نشانگر محاصره دوستان به ظاهر دوست می باشد، راه نجات برایتان باز است – گاهی به معنی سفر است

نخود : نشانگر غم و اندوه است، در اثر مقاومت آن را پشت سر خواهید گذاشت.

ترازو : نشانه عدل و انصاف است – از عدل و درستی حکم میکند – رفتن به دادگاه و حل مسئله ای از راه عادلانه

بار و اندوخته : پس انداز

ظرف غذا : روزی و برکت – مهمانی

اتاق : نشانه رحم و شفقت و مهربانی میباشد حتما غافل نشوید.


فال قهوه روزانه متولدین آبان

در فال قهوه شما دیده شد:

بالن : توطئه از جانب افرادی – عشق نامناسب

پیمانه : نظم و نظام در کارها داشتن، راستی و درستی با مردم است. مخصوصا در معامله انصاف را رعایت میکنید.

کلاه : رسیدن به جاه و مقام – با پشتکار به مقام رسیدن – از حیله دوستان خود را پنهان کنید – خبر دهنده موفقیت است – نشان دهنده موفقیت همراه با ریسک می باشد.

حلقه گل : غصه ای که تمام می شود – رهایی از غصه ها

دست در دست بودن یک زن و مرد : ازدواج – مشارکت

انگور : بیش از حد انتظار به شما خیر و نعمت میرسد، اصراف نکنید.

آتش افروخته : نشانگر قوت و قدرت است – حاکم و سر پرست.


فال قهوه روزانه متولدین آذر

در فال قهوه شما دیده شد:

راه : به مسافرت و اعمال خوب در دراز مدت تعبیر می شود.

قایق : بالا رفتن از ناهمواریها و رسیدن به معشوق – عشق و دوستی.

باز : آسایش – شادی – بشارت دادن – رسیدن به مراد و یافتن مال.

گوسفند : زندگی آرام و بی دغدغه – خوشبختی به شمار می آید و ناراحتیها برطرف می شود – به معنای نذر است.

جناغ : رسیدن به آرزوی دیرینه – پیدا کردن دوستان خوب و صمیمی – رسیدن به معشوق.

چشم : بینائی – چشمانی هستند که از اطراف مواظب اعمال و رفتار شما می باشند – حسادت و چشم خوردن

قطار : مسیر زندگی سختی را طی کردن و از اهداف خود بیمناک بودن.


فال قهوه روزانه متولدین دی

در فال قهوه شما دیده شد:

قایق : بالا رفتن از ناهمواریها و رسیدن به معشوق – عشق و دوستی.

چاقو : طلاق و جدائی – بهم خوردن رابطه عشقی یا زناشوئی – قطع ارتباط – درگیری و دعوا – دعوای غیر منطقی – خشونت

مربع : میراث و سود را توضیح می دهد – خانه تازه – سعادت – بشارت و شادی – شور عشق

پاکت : در یافت خبری شاد – از راه دور خبر مسترت بخشی خواهید شنید.

چوب : نفاق و دوروئی است، مراقب باشید

آبشار : پیشرفت شما در کار و رسیدن به مقام و ترفیع حتمی است و از نظر اجتماعی قابل ستایش می باشد.

کرم : گرفتاریهای کوتاه و کوچک، سعی کنید از شرش خلاص شوید.


فال قهوه روزانه متولدین بهمن

در فال قهوه شما دیده شد:

کاسه واژگون : درماندگی – فقر – گرفتاری مالی و به سختی روزی به دست آوردن.

بشکه : دعوت به مهمانی و جشن و سرور – شب نشینی با شکوه – عروسی

آتش : از تصمیم گیری عجولانه بپرهیزید، مرور زمان به نفع شما خواهد بود.

کوزه : به وصال رسیدن – همبستر شدن – نزدیکی.

ابر باران زا : تغییرات – نزول برکت – گذشتن و عبور از سختیها

قایق : بالا رفتن از ناهمواریها و رسیدن به معشوق – عشق و دوستی.

V (انگلیسی) : پیروزی و موفقیت


فال قهوه روزانه متولدین اسفند

در فال قهوه شما دیده شد:

فندق : بدست آوردن ثروت و مال از فرد بخیل.

جام : ریخت و پاش – ریخت و پاش کردن از اموال خود در راه دوستان – جمع شدن دوستان قدیمی

ماهی : موفقیت و شانس – گاهی خوشحالی کوتاه مدت – پول – سعادت

کوه : از بین رفتن موانع سخت و یا تحقق یافتن آرزوها

موش : ریا کار و زیان بار، با متانت و صبر از شرش خلاص شوید. دشمنی و خیانت – حرفهای زنانه – غیبت – میهمانی های زنانه

پرنده : خبر خوش – ملاقاتهای سودمند و شادی بخش – ارمقان خوبی در راه دارید – خبر دهنده بخت و اقبال است.

جناغ : رسیدن به آرزوی دیرینه – پیدا کردن دوستان خوب و صمیمی – رسیدن به معشوق.

 

مطالب مشابه را ببینید!

فال ابجد امروز جمعه 21 اردیبهشت و محاسبه ابجد کبیر و صغیر (گرفتن فال) فال تاروت روزانه جمعه 21 اردیبهشت (فال امروز، فردا و پیشگویی آینده) فال ماهانه دی ۱۴۰۲❤️ ، طالع بینی اتفاقات این ماه معنای فال حافظ چیست و آداب گرفتن فال و تفسیر آن فال هفتگی عشق ❤️ 18 آذر شنبه تا 24 آذر ماه جمعه و طالع بینی رخدادهای این هفته فال هفته Pmc ❤️ فال صوتی از شنبه 18 تا 24 آذر جمعه + اتفاقات شگفت انگیز هفته معنی ساعت جفت + لیست کامل از اعداد ساعت جفت و فال جفت شدن ساعات طالع بینی ازدواج – فال ازدواج من چگونه است؟ فال روزانه عشق و احساس (تشخیص عشق با طالع بینی و فال) فال چای امروز + انواع نشانه ها و معنای آنها در فال چای