فال قهوه سریع روزانه ☕️ + روش گرفتن فال قهوه و تفاسیر آن

فال قهوه سریع روزانه ☕️ یکی از فال های جالب است که با دیدن تصاویر و اشکال مختلف در فنجان قهوه بنا بر اصولی خاص می توان تفاسیر جالبی داشت.

دانستن وقایع آینده همواره یکی از جذاب ترین موضوعات برای انسان ها بوده و از گذشته های دور تا کنون، انسان ها در تلاش برای دستیابی به این موضوع، به شیوه های مختلفی روی آورده اند. یکی از دیرینه ترین روش های پیش بینی آینده یا همان طالع بینی که علاوه بر سابقه ی طولانی، کماکان نیز عده ی زیادی به آن اعتقاد دارند و از این شیوه طالع بینی استفاده می کنند، فال قهوه است.

قهوه ،نوشیدنی رایج  در بین نوشیدنی های دیگر در روی زمین است و از دانه‌ های بو داده و آسیاب‌ شده گیاه قهوه به عمل می آید. قهوه مال مناطق بومی آمریکا و بعضی از جنوب آسیا و جنوب شرق آسیا است.

در زمان حال که تکنولوژی پیشرفت کرده و همه چیز به سمت دیجیتال در حرکت هست.  طالع بینی نیز از این مسیر پیشی گرفته و همانطور که می بینید در سایت های مختلف طالع بینی های متفاوتی از جمله طالع بینی توسط قهوه را می بینیم و بدون خوردن قهوه و با یک کلیک فال قهوه گرفته می شود و آینده برای شما نمایش داده می شود. در ادامه اطلاعاتی در مورد فال قهوه سریع روزانه، تفاسیر و معانی فال قهوه توضیحاتی ارائه کرده ایم با ما همراه باشید.

فال قهوه چیست؟

فال قهوه  از روش‌ های پرطرفدار برای فالگیری و پیشگویی  به شمار می رود، با استفاده از ته‌ مانده قهوه ای که نوشیده شده‌ است برای پیشگویی یا همان فالگیری استفاده می شود. معمولاً برای این کار از قهوه ترک استفاده می‌ کنند.

فال گیری با قهوه در  اکثر مناطق جهان راه و رسم‌ های گوناگونی دارد، ولی عموماً به این صورت است که قسمت بیشتر مایع ته قهوه را می نوشند و قسمتی از قهوه و آب ته فنجان باقی می ماند و بعد نعلبکی را روی فنجان قرار می دهند و فنجان ر اروی نعلبکی برمی گردانند. پس از زمان کوتاهی فنجان را برمی دارند و به ته فنجان نگاه می کنند و با توجه به شکل هایی که ته فنجان تشکیل شده است،  پیشگویی انجام می دهند.

فهمیدن آینده و تمامی اتفاقاتی که قرار است در آینده رخ دهد یکی از شگفت انگیزترین کارهای بشریت در جهان بوده است که می توان گفت بیشتر مردم جهان به این فال به نوعی اعتقاد دارند و یا اینکه جزو سرگرمی خود در نظر گرفته اند و در زمان بیکاری و دور همی ها از فال قهوه به عنوان تفریح و سرگرمی استفاده می کنند و حتی کسانی که سررشته ای درمورد فال قهوه ندارند خود را ماهر در گرفتن فال قهوه می دانند و فال روزانه اطرافیان را می گیرند.

این فال خود پیشینه ی چندین هزار ساله دارد و زیرشاخه ی علم نهان شناسی محسوب می شود. می توان به این صورت هم اشاره کرد که فال قهوه جزو پررونق ترین شاخه ها از شاخه های طالع بینی در برهه زمانی طولانی می باشد.

فال قهوه

تاریخچه قهوه و فال قهوه

اگر گذشته ی تاریخی طالع بینی یا همان پیشگویی با نوشیدنی ها را، نگاهی بیندازیم به خاور دور خواهیم رسید. جایی که خوردن نوشیدنی چای یکی از رسم های مهم در بین نوشیدنی ها در آن کشورها بوده است.

در سرزمین چین از هزاران سال پیش بعد از خوردن چای در فنجان های زنگوله شکل، به خاطر اینکه تفاله های چای ، شبیه زبان چینی بود، با نگاه کردن به تفاله های چای باقی مانده در فنجان، به پیش گویی آینده ی افراد می پرداختند.

اما اعراب و به ویژه مردم عربستان و یمن اولین افرادی بودند که به فال گرفتن قهوه پرداختند. در واقع خود قهوه نیز برخلاف باور عموم توسط اروپایی‌ها و یا کشورهای آمریکای جنوبی کشف نشد و مردم عربستان و یمن برای اولین بار به کاشتن و آسیاب کردن آن و نوشیدنش می‌پرداختند. این قوم در ابتدا قهوه را بدون اینکه بو بدهند دم می کردند. در نتیجه یک نوشیدنی که بسیار رقیق بود به دست می آمد که امروزه آن را با نام قوه سبز می شناسیم.

زمانی رسید که این قوم نحوه تهیه قهوه را تغییر دادند و به صورت آسیاب شده دم می کردند. دراین زمان بود که به تفاله های غلیظ آن برخوردند و بالاخره فکر پیشگویی آینده توسط نوشیدنی قهوه به ذهن کسی خطور کرد! فال قهوه همانند خود قهوه برای این قوم بسیار مورد استقبال مردمان آن قرارگرفته بود.

پس از آن که مردم سایر نقاط جهان نیز با قهوه آشنا شدند فال قهوه هم در سایر نقاط دنیا رواج پیدا کرد و به این صورت فال قهوه جهانی شد.

فال قهوه

تاریخچه‌ی پیدایش فالگیران قهوه به عنوان شغل

تاریخچه‌ی ورود قهوه به اروپا به زمانی که ترکان عثمانی، وین را مورد محاصره قرار داده بودند، بازمی‌گردد. پس از کشمکش فراوان ترکان عثمانی مجبور شدند که عقب نشینی کنند و در آن زمان بود که ترکان عثمانی 500 گونی قهوه را در وین جا گذاشتند. یک تاجر لهستانی از این فرصت استفاده کرد و با استفاده از آنها توانست اولین قهوه خانه را در برلین احداث کند .

این باعث شد که قهوه به نوشیدنی محبوب بین اروپاییان تبدیل شد و تعدادی قهوه خانه در اروپا نیز باز شد. اصطلاح باریستا، به این معنی است که فردی بتواند با استفاده از قهوه، نوشیدنی های متفاوتی از آن درست کند و به معنی دیگر در این کار استاد باشد.

محبوبیت قهوه در بین اروپاییان باعث شد تا شغل های جانبی از قهوه به وجود آید، از جمله شغل ها می توان به پیشگویی و طالع بینی با استفاده از تفاله های قهوه اشاره کرد، که توسط زنان طالع بین که به Cup Woman  شهرت داشتند انجام می شد. گروه اول از این زنان کارخود را در پاریس شروع کردند و سپس تا آلمان گسترش یافت.

نحوه‌ ی گرفتن فال قهوه

پس از نوشیدن قهوه، مقداری از تفاله‌ی آن در ظرف باقی می‌ماند که شکل‌هایی در ته ظرف ایجاد می‌کند؛ در مجامع فال قهوه برای هر شکل یک تعبیر در نظر گرفته می شود و به این ترتیب اساس فال قهوه به مشاهده ی اشکال موجود در فنجان قهوه مربوط می شود.

برای انجام فال قهوه، پس از نوشیدن و رسیدن به قسمت غلیظ انتهایی قهوه، نعلبکی را سر فنجان گرفته و در جهت عقربه‌های ساعت و به سمت قلب خود آن را برمی‌گردانیم. برای آشکار شدن اشکال در جهات مختلف، فنجان و نعلبکی تکان داده می شوند. پس از این کار فردی که فالگیر قهوه است با کشیدن خطوطی فرضی به‌صورت عمودی و افقی طوری که تقاطع شان از مرکز نعلبکی بگذرد، اشکال موجود در هر قسمت را یافته و تفسیر می کند.

موضوعی که در این بخش اهمیت دارد این است که اشکالی که بالای خط فرضی ذکر شده قرار می گیرند به خوبی و اشکال پایین خط به بدی اشاره دارند. همچنین اشکال سمت راست نیز به خوبی و سمت چپ به بدی دلالت دارند.

فال قهوه

نکاتی که در گرفتن فال قهوه بایستی رعایت شوند

فال قهوه قواعد خاص خود را دارد که باید رعایت شوند، مهم‌ ترین اصول انجام فال قهوه عبارت اند از:

 • در فال قهوه تنها یک بار نیت می‌شود.
 • جهت مشاهده و تعبیر اشکال، فنجان را در جهت عقربه های ساعت می توان گرداند.
 • اشکال ابتدا به شکل مستقل تعبیر می شوند و سپس حوادث را به هم ربط می دهند.
 • یک فال قهوه دو بار گرفته نمی شود.
 • برای گرفتن فال قهوه، باید قهوه فقط از یک سمت نوشیده شود.

آشنایی با اشکال اولیه فال قهوه

برای تفسیر اشکال در فال قهوه، سایه ها و اشکال تیره رنگ حاصل از قهوه ملاک و معیار هستند؛ به این معنا که بخش های سفید رنگ بدون قهوه درنظر گرفته نمی‌شوند؛ اما برخی از افراد به اشکال سفید رنگ نیز توجه می‌کنند.

برای مثال تعبیر برخی از اشکال را در این فالمرور می‌ کنیم:

 • مار: امانت، افترا، خدعه و حسادت
 • ماهی: سعادت موفق، خوشبختی منتهی به شوربختی
 • صلیب: مرگ یکی از نزدیکان
 • خط مستقیم بلند: زندگی بلند با حوادث بسیار، مسافرت‌ های سودمند
 • خط مستقیم کوتاه: زندگی آرام و متوسط
 • فرم تخم مرغی: به دست آوردن ثروت بسیار در زمانی نزدیک
 • مربع: سعادت، بشارت و شادی
 • خرس: تکیه گاه، یاور
 • کلاغ: حساس و ظریف بودن
 • بادبزن: دعوا از سر حسادت
 • سه پایه: حلیه و نیرنگ
 • دست: توانمندی در عمل
 • و کلی شکل و تفسیر دیگر که پرداختن به همه‌ی آنها در این مقاله نمی گنجد.

انواع فال قهوه

به طور کلی دو نوع فال قهوه داریم؛ در نوع اول تنها نعلبکی در نظر گرفته می شود و در نوع دوم که رایج تر است هم نعلبکی و هم فنجان تعبیر می شوند.

البته در دنیای دیجیتال امروز برای گرفتن فال قهوه حتما نیاز نیست قهوه نوشیده شود! با پیشرفت تکنولوژی، طالع بینی نیز از این مسیر پیشی گرفته و همان طور که می بینید در سایت های مختلف طالع بینی های متفاوتی از جمله طالع بینی توسط قهوه را می بینیم. اگر به این نوع سایت ها مراجعه کنید طالع بینی قهوه با یک تا چند نشان را می بینید که آن به این شکل است که اگر گزینه، با یک نشان را انتخاب کنید سایت با یک نشان فال قهوه را بازگو می کند و همینطور مثلا اگر با چهار نشان بخواهید با چهار نشان فال قهوه شما را ترجمه کرده و بازگو می کند.

فردی در لحظه ای دلشکسته است یا امیدی به آینده ندارد و پی راه حلی برای مشکل خود می باشد و از طرفی هم به قهوه و این فال اعتقاد دارد و زمانی برای رفتن پیش فالگیر را ندارد، با همان نیت که دنبال راه حل برای مشکل خود یا قلب شکسته خود است به سایت فال قهوه مراجعه و با کلیک برروی آن و گفتن نیت یا همان شعور وجودیش، فال قهوه را بدون نوشیدن می گیرد و این می شود راهی برای تسکین نگرانی.

در بخش های دیگر پیشنهاد می کنیم فال روزانه و فال عطسه را هم بخوانید.


فال قهوه روزانه امروز شما

فال قهوه روزانه متولدین فروردین

در فال قهوه شما دیده شد:

کرم : گرفتاریهای کوتاه و کوچک، سعی کنید از شرش خلاص شوید.

مهر و سجاده : دعا – نذر – نیت خیر

قایق : بالا رفتن از ناهمواریها و رسیدن به معشوق – عشق و دوستی.

قو : سمبل وقار، دوستی، ایمان، – به یک زندگی آرام و بی دغدغه رسیدن – ازدواج با عشق – متانت در رفتار

پرچم : ممکن است مشکلاتی در راه باشد. از صحنه خارج نشوید تا به نتیجه برسید.

مستطیل : در فکر خانواده بودن – گرفتاری خانواده – دعوا

سپر : پناه دهنده از امور ناپسند – محافظت شده از جائی.


فال قهوه روزانه متولدین اردیبهشت

در فال قهوه شما دیده شد:

دست های دراز : حماقت – اشتباه – بی اعتقادی

بالن : توطئه از جانب افرادی – عشق نامناسب

کلاه : رسیدن به جاه و مقام – با پشتکار به مقام رسیدن – از حیله دوستان خود را پنهان کنید – خبر دهنده موفقیت است – نشان دهنده موفقیت همراه با ریسک می باشد.

اسب : نشانگر یک آرزو می باشد، به خصوص به مژده ای در مورد عشق اشاره می کند (فردی وارد زندگیتان می شود) – تغییرات در وضع زندگی

پرده : کنجکاو بودن در زندگی – میخواهید از اسرار دیگران با خبر شوید.

شلوغی : شرکت در یک اجتماع

آب : سرچشمه روشنی و آبادانی است و گشایش و توانائی در مشکلات.


فال قهوه روزانه متولدین خرداد

در فال قهوه شما دیده شد:

کژدم : دشمن ضعیف – تحمل دردسر و ناراحتی از طرف یک دشمن نادان شما را غمگین میکند.

زنبور عسل : مال و نعمت – خیر و برکت – ارث و میراث از راه صحیح.

قطار : مسیر زندگی سختی را طی کردن و از اهداف خود بیمناک بودن.

کفش : برای مرد: زن کدبانو و زیبائی میگیرید – برای زن، قوت و نیرومندی می باشد، ارثیه – مهمانی – دریافت خبرهای تعجب انگیز – مهمان ناخوانده – خواستگار

چوب : نفاق و دوروئی است، مراقب باشید

سنجاب : جمع کردن مایحتاج برای روز مبادا – زرنگی

عقرب : جدائی – هرج و مرج – حسادت – رنج و زحمت و تحمل خسارت.


فال قهوه روزانه متولدین تیر

در فال قهوه شما دیده شد:

اتاق : نشانه رحم و شفقت و مهربانی میباشد حتما غافل نشوید.

قفل : موانع – سد – برای رسیدن به مقصود، با سعی و کوشش باید از آنها بگذرید – گرفتاری

آفتابه : راستی و استواری و پایداری و عمر طولانی کردن و یا خدمتگزاری گروهی را کردن.

چشم : بینائی – چشمانی هستند که از اطراف مواظب اعمال و رفتار شما می باشند – حسادت و چشم خوردن

ماه : عشق و نامزدی – ازدواج – با همسری خوش سیما و صاحب مقام، ازدواج میکنید – گاهی ناراحتی روحی و روانی

آب : سرچشمه روشنی و آبادانی است و گشایش و توانائی در مشکلات.

مرغابی : دعوت به مهمانی و جشن – سمبل پاکی – عشق و سعادت زناشوئی – به مجلس باشکوهی دعوت خواهید شد.


فال قهوه روزانه متولدین مرداد

در فال قهوه شما دیده شد:

شاخ : موفقیت مالی – دست پیدا کردن به مال و نعمت فراوان

قطار : مسیر زندگی سختی را طی کردن و از اهداف خود بیمناک بودن.

گردن بند پاره : قهر و جدائی – فاصله

نان : سمبل سرور و خوشحالی است – برکت – در حد توانائی انفاق کنید مالتان برکت پیدا میکند.

دست های دراز : حماقت – اشتباه – بی اعتقادی

زنبور عسل : مال و نعمت – خیر و برکت – ارث و میراث از راه صحیح.

نهنگ : خیر و روزی – مسئله بزرگ قابل حل


فال قهوه روزانه متولدین شهریور

در فال قهوه شما دیده شد:

بینی : قدرت تشخیص – حس فعال

تخم مرغ بزرگ : بخت و اقبال بزرگ

انسان در حال دعا کردن : دعای خیر والدین یا عزیزی – بر آورده شدن حاجت

اسب : نشانگر یک آرزو می باشد، به خصوص به مژده ای در مورد عشق اشاره می کند (فردی وارد زندگیتان می شود) – تغییرات در وضع زندگی

انگشتری : از صاحب مهر و نقش و نشان به شما ثروتی خواهد رسید.

دست در دست بودن دو زن : صحبت علیه کسی – دسیسه چینی

کوزه : به وصال رسیدن – همبستر شدن – نزدیکی.


فال قهوه روزانه متولدین مهر

در فال قهوه شما دیده شد:

گندم : روزی حلال و سخاوتمندانه، که با رنج و زحمت بدست آمده است.

پروانه : بیش از حد در خیال و اندیشه بر سر می برید که این باعث ضعف شما خواهد شد – ماجرای عشقی معصوم – شادی های روزانه – بلند پروازی – حساس و ظریف بودن – مهربانی – بوالهوسی

مسواک : مال خود را در راه خویشان و بستگان، بخشش و احسان می کنید.

میمون : زیرکی – موزیگری – شیطنت – جستن از خطر

پر : تن پروری – زندگی در ناز و نعمت شما را تن پرور بار آورده است.

آدم : ملاقات کننده ای خواهیدداشت – گاهی ممکن است همراه با اختلاف با اطرافیان باشد.

فشنگ : مواظب اعمال و رفتار خود باشید – یکدندگی نکنید – صبور باشید.


فال قهوه روزانه متولدین آبان

در فال قهوه شما دیده شد:

دست : دوستی و مهربانی، آن را با مهربانی بپذیرید – توانمندی در عمل – قدرت

زن : رسیدن به کسی که دلتنگ او هستید – شادی

انسان در حال سجده : شکرانه اجابت دعا – دعا برای برآورده شدن حاجتی

کت : گرمی – عشق و محبت

کلاه : رسیدن به جاه و مقام – با پشتکار به مقام رسیدن – از حیله دوستان خود را پنهان کنید – خبر دهنده موفقیت است – نشان دهنده موفقیت همراه با ریسک می باشد.

هدهد : خیر – خوشی و رفاه – بزرگی و مقام – پیروزی

دیوار : مانع – دفاع از حریم – وضع و حالتان در زندگی خوب و مستحکم خواهد شد.


فال قهوه روزانه متولدین آذر

در فال قهوه شما دیده شد:

چاقو : طلاق و جدائی – بهم خوردن رابطه عشقی یا زناشوئی – قطع ارتباط – درگیری و دعوا – دعوای غیر منطقی – خشونت

نرده بام : موفقیت و پیروزی – موفقیت شما حتمی است با شکیبائی آن را دنبال کنید – کار زیاد و پیشروی – رسیدن به رفاه اقتصادی – موفقیت اجتماعی – ترقی – تغییر

سوزن : دوست و غمخوار – حاجت تان بر آورده خواهد شد و به مراد خواهید رسید.

گوسفند : زندگی آرام و بی دغدغه – خوشبختی به شمار می آید و ناراحتیها برطرف می شود – به معنای نذر است.

خط منحنی : دوستان نامناسب – خیانت – دسیسه

فنجان : در اثر کار و کوشش، نتیجه مطلوب بدست آوردن – هدیه و پاداش گرفتن.

دود : گرفتاری – مشکلات – سختی


فال قهوه روزانه متولدین دی

در فال قهوه شما دیده شد:

بار و اندوخته : پس انداز

ماه : عشق و نامزدی – ازدواج – با همسری خوش سیما و صاحب مقام، ازدواج میکنید – گاهی ناراحتی روحی و روانی

اسب : نشانگر یک آرزو می باشد، به خصوص به مژده ای در مورد عشق اشاره می کند (فردی وارد زندگیتان می شود) – تغییرات در وضع زندگی

دو انسان پشت به پشت : دلخوری از موضوعی – رنجیده خاطر شدن

قفل و کلید : پیدایش راه حل – ازدواج

مستطیل : در فکر خانواده بودن – گرفتاری خانواده – دعوا

لامپ : به سوی روشنی و خوشبختی گام بر میدارید – در ازدواج خوشبخت خواهید شد.


فال قهوه روزانه متولدین بهمن

در فال قهوه شما دیده شد:

فنجان : در اثر کار و کوشش، نتیجه مطلوب بدست آوردن – هدیه و پاداش گرفتن.

نامه : خبر های خوش که مدتها انتظارش را میکشید به شما خواهد رسید.

انجیر : نشانه غم و غصه ای میباشد که طولانی نخواهد بود.

دو انسان چهره به چهره : گفتگو و سازگاری در پیش دارید

کرم : گرفتاریهای کوتاه و کوچک، سعی کنید از شرش خلاص شوید.

ستاره : مقام و منزلت – با علما و دانشمندان ملاقات میکنید. بردن در یک مسابقه – درخشش در جمع دوستان – دوست داشتنی بودن – به معنی شانس و خوشبختی است – به انتظار طولانی نیز تعبیر می شود.

بالن : توطئه از جانب افرادی – عشق نامناسب


فال قهوه روزانه متولدین اسفند

در فال قهوه شما دیده شد:

تاج : یک میراث و یا موفقیتی بزرگ است – در یک دعوا فاتح شدن

لامپ : به سوی روشنی و خوشبختی گام بر میدارید – در ازدواج خوشبخت خواهید شد.

چنگال : در کسب معاش موفق و نیرومند هستید و بر دشمنان غلبه می کنید مخصوصا بر دوستان ناباب.

پل : عبور از یک دوره زندگی به دوره ای دیگر – موفقیت در زندگی – رفع غم و غصه ها – حل مسئله ای طولانی.

پارو : زحمت کشیدن و دریافت مزد زحمات

جارو : خادم و خدمتکار – مرتفع شدن غم و اندوه – به انتها رسیدن مشقت ها – پشت سر گذاشتن بدی ها

استخوان : نشان موضوعی مالی است که معیشت و زندگی شما از طریق آن می گذرد.

 

این مطالب را هم ببینید