سوالات تست هوش کودکان با 15 سوال جالب به همراه جواب سنجش ذهن

یکی از سرگرمی های خوب و مفید برای کودکان پاسه به سوالات تست هوش کودکان است که می تواند محکی برای تست هوش آنها باشد. در این بخش 15 سوال جالب را به همراه جواب آنها ارائه کرده ایم که کودک پس از کمی فکر کردن، می تواند پاسخ را مشاهده کند. با ما همراه باشید.

سوالات تست هوش کودکان با 15 سوال جالب به همراه جواب سنجش ذهن

سوالات تست هوش کودکان با پاسخ

1. سه تا کاخ هست به رنگهای سفید ، بنفش و سبز. اگر کاخ بنفش در سمت چپ کاخ وسطی باشد، و کاخ سبز در سمت راست کاخ وسطی باشد، کاخ سفید کجاست؟

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

پاسخ : کاخ سفید در شهر واشنگتن است.


2. یک مرد ثروتمند و کهن سال، دو پسر دارد و می‌خواهد ثروتش را به یکی از پسرها بدهد. او به پسرهایش می‌گوید باید با هم مسابقه شتر سواری دهند و هر کدام که برنده شد، می‌تواند ثروت پدر را داشته باشد. اما برادرها از این بابت ناراحت می شوند و نمیخواهند باهم مسابقه دهند، تا اینکه یک مرد خردمند یواشکی آمد و چیزی به آنها گفت و باعث شد برادرها سریعا مسابقه را آغاز کنند و تا انتهای مسابقه پیش روند.

آن مرد خردمند چه حرفی به آنها زد؟

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

پاسخ : چون قانون مسابقه این بود که هر شتری زودتر به خط پایان می‌رسد، ثروت به صاحب آن شتر می‌ رسد. آن مرد خردمند، به برادرها گفت شترهایتان را با هم عوض کنید. حالا برادرها به نفع هم مسابقه می‌دادند نه بر ضد هم.

مطلب مشابه: چیستان های سخت و ساده برای تست ضریب هوشی (250 سوال جالب)


3. یک مرد که محکوم به مرگ است ، برای مردن سه انتخاب دارد. سه تا اتاق هست که می‌تواند هر کدام را خواست انتخاب کند. اتاق اول پر از شعله های گداخته است. اتاق دوم پر از مردان مسلح است. در اتاق سوم هم، یک شیر درنده است که سالهاست هیچی نخورده و خیلی گرسنه است.

به نظر شما آن مرد کدام را انتخاب کند بهتر است؟

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

پاسخ : اتاق سوم را. چون شیر درنده که سالها هیچی نخورده است تا حالا باید مرده باشد.


4. سقف یک کامیون، به یک پل گیر می‌کند و راننده نمی‌تواند کامیون را حرکت دهد. یک مرد کنار کامیون می‌ آید و همانطور که ایستاده است کاری می‌کند که سقف کامیون از پل جدا شود.

به نظرتان آن مرد چگونه این کار را کرد؟

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

پاسخ : خیلی ساده. فقط تایرها را پنچر کرد کامیون پایین آمد.

مطلب مشابه: معمای تصویری جالب + چند تست به همراه حواب برای تیزهوشان


5. من داشتم به سمت خیابان شماره یک می‌رفتم که یک مرد را دیدم. همراه آن مرد ۷ نفر دیگر بودند. هر کدام از آنها یک سگ داشتند و هر سگ هم ۷ تا بچه سگ همراهش داشت. به نظر شما چند نفر در خیابان شماره یک راه می‌ رفتند؟

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

پاسخ : مشخص نیست. چون شما هنوز وارد خیابان شماره یک نشده بودی.


6. در یک مسابقه دوچرخه سواری، یکی از شرکت ها قبل از خط پایان، از نفر دوم سبقت می‌گیرد. به نظر شما آن دوچرخه سوار نفر چندم میشود؟

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

پاسخ : نفر دوم. و کسی که از او سبقت گرفته نفر سوم می‌شود.

مطلب مشابه: معمای چوب کبریت و 10 تا از پازل های چوب کبریت برای حل کردن و سنجش هوش


7. یک مزرعه دار، ۱۷ تا گوسفند دارد. از این گوسفندها، به جز ۹تا، بقیه می‌میرند. حالا مزرعه دار چند تا گوسفند زنده دارد؟

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

پاسخ : ۹ تا


8. آقای مارکوس در حال نگاه کردن به یک عکس است. خانم آلیس، از او می‌ پرسد این عکس کیه؟ مارکوس می‌گوید: این عکسِ خواهر و برادرهایی است که مال من نیستند اما پدر آنها، پسر پدر من است. به نظر شما، مارکوس به عکس چه کسانی نگاه می‌کرد؟

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

پاسخ : عکس بچه های خودش


9. قبل از اینکه قله اورست کشف شود، بزرگترین قله ی جهان چه قله‌ای بود؟

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

پاسخ : قله اورست. فقط هنوز کشف نشده بود.

مطلب مشابه: معما و چالش ریاضی سخت برای بچه‌ های باهوش و نابغه


10. کدام سنگین تر است؟ پانصد گرم پر، یا پانصد گرم سنگ؟

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

پاسخ : وزن هر دو یکی است. هر دو پانصد گرم است.


11. من همیشه دلم می‌خواست یک قهرمان باشم اما هیچ قدرت خاصی نداشتم ولی یک توانایی خاصی دارم که می‌توانم نتیجه فوتبال را قبل از شروع هر بازی پیش بینی کنم. به نظرشما چطور از این نیرو استفاده کنم؟

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

پاسخ : خب همیشه نتیجه هر بازی قبل از شروع، صفر- صفر است.


12. اگر من را داشته باشی دلت می‌خواهد من را با بقیه به اشتراک بگذاری، اما اگر من را با بقیه به اشتراک بگذاری آیا هنوز من را داری؟

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

پاسخ : این یک راز است.

مطلب مشابه: چند معمای تصویری برای افراد باهوش به صورت سخت و آسان با جواب آنها


13. من نمی‌توانم حرف بزنم اما خیلی چیزها را به تو می‌گویم. من برگ دارم اما درخت نیستم. ستون دارم اما انسان نیستم. لولا دارم اما درب نیستم. من کی هستم؟

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

پاسخ : کتاب


14. من در حال راندن اتوبوس هستم. در اولین ایستگاه، دو تا خانم سوار می‌شوند. در دومین ایستگاه، سه تا آقا سوار می‌شوند و یک خانم پیاده می‌شود. در سومین ایستگاه، سه تا بچه به همراه مادرشان سوار می‌شوند و یک آقا پیاده می‌شود. رنگ اتوبوس خاکستری است و باران هم می‌آید. رنگ موهای راننده اتوبوس چه رنگی است؟

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

پاسخ : رنگ موهای خودت. راننده خودت هستی.


15. اون چیه که پر از حفره هست اما نمی‌ تواند آب را در خودش نگه دارد؟

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

پاسخ : اسفنج

مطلب مشابه: معمای شعری یا شعر معمایی ( 60 معما با شعر کوتاه)

مطالب مشابه را ببینید!

تست هوش جالب با جواب؛ 22 سوالات تست هوش عمومی جالب با جواب آنها سوالات تست هوش از کودکان با پاسخ و تعیین میزان هوش کودک تست هوش ریاضی سخت برای نابغه ها با پاسخ آنها چیستان های سخت و ساده برای تست ضریب هوشی (250 سوال جالب) معمای تصویری جالب + چند تست به همراه حواب برای تیزهوشان معمای چوب کبریت و 10 تا از پازل های چوب کبریت برای حل کردن و سنجش هوش معما و چالش ریاضی سخت برای بچه‌ های باهوش و نابغه چند معمای تصویری برای افراد باهوش به صورت سخت و آسان با جواب آنها معمای بسیار سخت ریاضی؛ غیرممکن است به این 8 معما پاسخ دهید! چیستان بزرگسالان با جواب؛ 180 چیستان سخت و آسان با پاسخ برای تقویت ذهن