چجوری فال حافظ و فال روزانه بگیرم که جوابش درست باشه؟

چجوری فال حافظ و فال روزانه بگیرم که جوابش درست باشه؟

فال حافظ و روش صحیح گرفتن این فال

فال حافظ، شاید بتوان گفت یکی از رایج ترین انواع فال در میان ما ایرانی هاست که گاها برای گرفتن راهنمایی از حضرت حافظ، مورد استفاده قرار میگیرد. فال حافظ روزانه که با توجه به تعبیر و تفسیر غزل های دیوان حافظ صورت میگیرد نیز نوع دیگری از فال است گاهی افراد مشتاق به احوالات و اتفاقات پیش رویشان، آن را دنبال می کنند. اما سوال پرتکرار شما در مورد فال حافظ این است که چگونه فال حافظ بگیریم و چگونه متوجه تعبیر فال خود شویم. 

چطور فال حافظ بگیریم؟

کتاب حافظ در اکثر خانه‌ها وجود دارد. برای گرفتن فال از کسی که شعر را به خوبی می‌خواند و می‌تواند تفسیر کند، می‌توانید این راه را انجام دهید:

ابتدا فاتحه بخوانید و سپس کتاب حافظ را ببوسید.

در دل آرزوهای خود را بیان کنید و نیت کنید.

به طور تصادفی یک صفحه از کتاب حافظ را باز کرده و شروع به خواندن شعر کنید.

برای آنکه فال حافظ را درست بگیریم، همانطور که گفتیم مثل نماز خواندن که ابتدا نیت می‌کنید، باید نیت کرده و بعد از آن فاتحه بخوانید. سپس دیوان حافظ را برداشته و یکی از انگشتان خود صفحه ای را به دلخواه باز کنید. سپس با باز کردن دیوان حافظ و باز کردن یک صفحه به طور تصادفی، شعرها را بخوانید. نیت و اعتقاد به خواندن فال می‌تواند به شما کمک کند تا مفهوم و تفسیر مناسبی برای شعرهای حافظ پیدا کنید.

در انتخاب کلمات مرتبط با نیت خود و تطابق آن با شعر، می‌توانید به تفسیر خاصی برسید. اگر شعر مبهم است، به دنبال کلمات و اصطلاحاتی بگردید که به نیت شما مرتبط باشند و با توجه به آنها، می‌توانید معنای شعر را برآورده کنید.

 فلسفه گرفتن فال حافظ در شب یلدا

در شب یلدا، که اولین شب زمستان و طولانی‌ترین شب سال است، خانواده و اقوام به هم می‌پیوندند تا یک شب خاص و خاطره‌انگیز را در کنار هم سپری کنند. از سنت‌های قدیمی این شب، حافظ‌خوانی و خواندن شاهنامه است که از گذشته‌ها در بین خانواده‌های ایرانی رایج بوده است. این آداب به این صورت است که یکی از اعضای خانواده بزرگ، برای دیگران فال حافظ می‌گیرد و شعرهای عاشقانه حافظ را مطالعه می‌کند و در واقع فلسفه گرفتن فال حافظ در شب چله، لذت بردن از جمع های دورهمی است و بس.

تفال به حافظ در مناسبت‌هایی مانند چهارشنبه‌سوری و بعد از ظهر سیزده‌به‌در نیز مرسوم است، اما حافظ‌خوانی در شب یلدا با تم رومانتیک و دلنشین‌تری همراه است. آنچه باید در نظر گرفت، این است که حافظ‌خوانی در اکثر شهرهای ایران جایگاه خاصی دارد. در این شب، با نیت شادکامی و باز کردن کتاب حافظ، آرزوهای دل خود را از او می‌خواهیم، و این جشن، با این عناصر، به یک تجربه خاص و ارتباط عمیق با تاریخ و فرهنگ خود می‌پیوندد.

چرا فال حافظ می گیریم؟

تا به حال اندیشیده اید که چرا برای گرفتن فال، اشعار دیگر شاعران خوانده نمی شود؟ بهتر است برای رسیدن به پاسخ این سوال نظر استاد بهاءالدین خرمشاهی را بخوانید:

استاد می گوید:

حافظ نظر کرده است و خدا به حافظ نظر دارد چرا که او به مردم ایران و مردم به او نظر دارند. راز فال حافظ و اینکه شعرهای او بسیار مرتبط با موضوع می آید، نظرکردگی اوست.اشعار حافظ مضامین و معانی متنوعی دارند به صورتی که مضمون به جهان شعر و معنا به زندگی واقعی مربوط است. حافظ بیش از هر شاعر دیگری به معنا پرداخته است.

فال روزانه ، فالی پرطرفدارتر از فال حافظ

یکی دیگر از انواع فال پرطرفدار در میان کاربران فضای مجازی که شاید بتوان گفت علاقه مندان بیشتری نسبت به فال حافظ دارد، فالی است که بصورت روزانه در غالب فال امروز و فال فردا که قبلا هم در مطلب فال روزانه تا فال حافظ انواع فال های نمناک بررسی کرده بودیم برای متولدین هر ماه منتشر می شود و با پیش گویی برخی اتفاقات و یا عنوان باید نبایدهای کاربردی، فرد را تا حدودی از جریانات و اوضاع مطلع می سازد.

فال روزانه و یا طالع بینی از قدیمی ترین علوم میباشد که بمانند علوم ریاضی و فیزیک و شیمی و یا گیاه شناسی نمی باشد و بر اساس منطق و مشاهده و یا حس تایید و یا رد نمی شود.

فال روزانه، با در نظر گرفتن وقایع پیش روی شما در تاریخ مشخص، علاوه بر فراهم ساختن لحظات سرگرم کننده، می‌تواند شما را نسبت به برخی از اطلاعات مربوط به زندگی روزمره‌تان آگاه‌تر کند. اگرچه ممکن است برخی افراد به فال اعتقاد نداشته باشند، اما نگاهی نیمه‌جدی به آن می‌تواند لحظاتی خوبی را برایتان به همراه داشته باشد و چه بسا تاثیری مثبت در نگرش شما ایجاد کند.

مطالب مشابه را ببینید!

فال حافظ امروز دوشنبه 27 فروردین اسفند با تفسیر { پیشگویی دقیق } تعبیر خواب گردنبند؛ انواع تعابیر خواب گردنبند و معنای آنها تعبیر خواب مردن؛ تعبیر خواب انواع مرگ و مردن از دید تعبیرگران معروف تعبیر خواب طلا برای زن و مرد و تعابیر مختلف از معبران معروف تعبیر خواب ساخت خانه؛ معنی دیدن خواب ساخت خانه کوچک بزرگ و … تعبیر خواب نظافت؛ انواع معنی و تعبیر تمیز کردن خانه تعبیر خواب استفراغ کردن؛ معنای بالا آوردن در خواب از معبران مختلف تعبیر خواب خون؛ انواع تعبیر خواب خون از دید معبران تعبیر خواب دریاچه؛ تعابیر خواب دریاچه، دریاچه زلال و کثیف از دید معبران تعبیر خواب افتادن؛ انواع تعبیر خواب سقوط و افتادن از بلند