نحوه اندازه گیری کرکره برقی

اندازه گیری و محاسبه کرکره برقی

نحوه اندازه گیری کرکره برقی

 

اندازگیری اولیه جهت ساخت کرکره برقی پارکینگی متراژ نهایی کرکره را مشخص می کند که فروشگاه اپتکس کادری مجرب جهت اندازه گیری و نصب در محل پروژه دارا میباشد.

از طرفی متراژ کرکره اتوماتیک در انتخاب موتور مناسب و نیز به منظور تعیین ابعاد و تعداد تیغه های کرکره برقی بسیار ضروری است.

به یاد داشته باشید یکی از مشکلات عمده نصب درب کرکره برقی عدم تراز بودن کف است در بعضی مواقع ساخت کرکره برقی پارکینگی حین ساخت پارکینگ، از عدم تراز بودن کف پارکینگ نیز جلوگیری می کند.

پس مهمترین نکته برای  سفارش کرکره برقی, اندازه گیری دقیق و محاسبه ی اندازه ی تیغه ها می باشد, برای اندازه گیری عرض باید محلی که ابتدا و انتهای تیغه در آن قرار می گیرد و قرار است قوطی یا ریل به آنجا بچسبد یعنی محلی که با تیغه پوشیده شده است را انداره گیری می کنیم..

 

برای اندازه گیری کردن مکان های بدون سقف باید ابتدا ارتفاع را از کف تا وسط قسمتی که محل قرار گیری صفحه پلیت است محاسبه شود و در آخر بعلاوه ی 50 می کنیم و برای مکان هایی که سقف دارند ارتفاع از کف تا سقف بعلاوه ی 50 که برای دور پیچ شفت در نظر می گیریم.

در اینجا مثالی می زنیم که راحت تر متوجه شوید:اگر یک پارکینگ مسکونی که  دهانه ی ورودی آن ۳۰۰ سانتی متر داشته باشیم برش تیغه ها ۲۹۵ سانتی مترمی باشد.این کاهش اندازه یا همان برش ، به دلیل وجود قطر ریل های جانبی ، کپس یا همان در پوش های جانبی هر دو سر تیغه و خود بادخور مورد لزوم برای بالا و  پایین رفتن کرکره برقی می باشد.

 

پس اندازه برش تیغه ها از آکس دهنه ۵۵ سانتی متر کمتر می باشد.

نحوه شاسی کشی برای نصب و ساخت کرکره برقی باتوجه به موقعیت های مختلف، می تواند متفاوت باشد.

برای محاسبه ی طول لازم برای برش شاخه تیغه به چند نکته توجه کنید  اگر ستون ها شاسی کشی شده باشند،بهترین روش برای اندازه گیری کرکره برقی ابتدا عرض دهانه ی مورد نظر را اندازه گیری و در مرحله ی بعدی می توانید 1 سانتیمتر به خاطر نصب کپس انتهایی (درپوش) و 2 سانتیمتر برای بادخور انتهای تیغه در ریل کناری و در مجموع 3 سانتیمتر از عرض اندازه گیری شده در ابتدا کم شود.

در صورت نبود پروفیل آهنی (شاسی کشی)، 8 سانتیمتر دیگر نیز به علت استفاده از قوطی4 در4، از عرض اولیه کم  کنید.

 

محاسبه تعداد تیغه کرکره ای

ابتدا طول بازشوی کرکره برقی (ارتفاع دهانه) را اندازه گیری کنید و با توجه به ابعاد صفحه پلیت و لوله مورد استفاده، در موتور توبلار، 60 سانتیمتر و درموتور ساید، 80 سانتیمتر به مقدار ارتفاع اندازه گیری شده اضافه می شود.

در نهایت کافی است مقدار به دست آمده را بر پهنای مفید تیغه تقسیم کرده تا تعداد تیغه لازم برای نصب کرکره به دست آید.

به این نکته توجه داشته باشید برای مصارف مسکونی حتما از موتورهای ساید استفاده کنید می دانیم که این موتور به اندازه ای باید محاسبه شود که بتواند تمام تیغه هار به بالا بکشد و بصورت مرتب رول نماید.

موتورهای توبولار به دلیل کم تردد بودن و گرمایش زیاد مناسب ترددهای بالا نمی باشند.

برای کرکره های اتوماتیک با عرض بالای 7 متر یا ارتفاع بالای 6 مترباید از تیغه 100 میلیمتر استفاده کرد.

در صورتی که هم عرض دهنه بالای 7 متر و هم ارتفاع آن بالای 6 متر باشد، علاوه بر استفاده از تیغه 100 می بایستی از موتور ساید 3 فاز برای حرکت کرکره استفاده کرد.

تعمیر و نگهداری درب های کرکره های برقی

یک نکته عالی در مورد بیشتر کرکره های برقی این است که آنها به تعمیر و نگهداری زیادی احتیاج ندارند. معمولا در فصل سرما برای بهبود کارایی موتور درب کرکره برقی قطعات متحرک آن را روغن کاری می کنند. همچنین شما میتوانید با تراز کردن کرکره برقی خود به طوری که فشار ناشی از بالا و پایین رفتن کرکره برقی بر روی موتور به حداقل برسد و با اینکار طول عمر موتور کرکره را افزایش می دهید..

 

کرکره و درب امنیتی برقی باعث صرفه جویی در وقت شما می شود. با این حال، درب و کرکره ای که به صورت دستی کار می کنند ارزان تر هستند و ممکن است گزینه عملی تری برای مشاغل کوچک باشد.

 

درب های کرکره ای  با برق کار می کنند یا به صورت دستی باز و بسته می شوند.

مانند هر درب، مواد تشکیل دهنده محصول بسته به نیاز ممکن است تا حد زیادی متفاوت باشد.

شما باید دربی را انتخاب کنید که پاسخگوی نیازهای امنیتی شما باشد،  همچنین یک ظاهر جذاب داشته باشد.

درب های کرکره ای برقی نوعی از درب است که می تواند از آن ها برای مصارف مسکونی یا تجاری استفاده شود.

بیشتر درب های کرکره ای برقی صنعتی یا درب های گاراژ غلتکی برای نصب سریع و آسان و نیازهای کم مصرف طراحی شده اند.

آنها بسیار قوی و ماندگار هستند و برخلاف درهای تاشو که در گاراژهای مسکونی و واحدهای تجاری مورد استفاده قرار می گیرند، می توانند در استفاده مداوم، مقاومت کنند.

همچنین به دلیل وزن کمتر و سهولت جابجایی جایگزین بسیار مناسبی برای کرکره های فلزی سنگین وزن که باعث امراضی مانند دیسک کمر میشدند هستند. همین طور هزینه کرکره برقی نیز مناسب است.

 

فروشگا های  تجاری معمولا اهداف سارقین هستند.

اگر صاحب فروشگاه یا رستوران هستید ، طبیعتاً می خواهید از حداکثر امنیت در محل کار خود اطمینان حاصل کنید. درها و کرکره های برقی سطح امنیت مورد نیاز را فراهم می کند.

ویژگی های امنیتی آن که درز درها ، شیشه ها و دیوارها را می پوشاند،  محافظت بیشتری را ایجاد می کند. جدای از سارقین ، درهای کرکره برقی از دفتر یا فروشگاه شما در برابر آب و هوا  و ورود گرد و غبار به داخل ساختمان محافظت می کنند.

بعضی از افراد برای مصارف مسکونی از کرکره برقی برای پنجره‌هایشان (کرکره‌ی پنجره )نیز استفاده می‌کنند، استفاده از کرکره‌ی پنجره علاوه بر زیبایی ساختمان می‌تواند

آلودگی‌‌های صوتی موجود در محل را کاهش دهد، از دیگر مزایای کرکره برقی برای پنجره افزایش امنیت، کاهش آلودگی ناشی از گرد و غبار، و همچنین متعادل سازی دمای محیط را می‌توان نام برد.

رپورتاژ آگهی /

مطالب مشابه را ببینید!

فواید و معایب استفاده از عطر از جذب افراد به خود تا مشکلات تنفسی! آشنایی با پارچه جین؛ انواع پارچه جین، کاربرد و ویژگی های آن عطرهای جذب کننده و کاریزماتیک زنان و مردان جوان نام استایل های مختلف و تصاویر پرطرفدارترین تیپ و استایل های روز نکات مهم و راهنمای خرید عینک آفتابی با توجه به کارکرد آن و فرم صورت راهنمای خرید کاپشن؛ نکات مهم انتخاب کاپشن و شناخت مدل های مختلف آن مدل های مختلف کاپشن؛ انتخاب کاپشن گرم با توجه به جنس و ساختار رنگساژ مو؛ نحوه ساخت با مواد طبیعی، مدت زمان گذاشتن روی مو و رنگساژ کردن انواع مو مدل لباس دخترانه شب یلدا + 40 مدل لباس بچه گانه با تم شب یلدا اصطلاحات دنیای عطر و ادکلن که برای خرید این محصول باید بدانید