مدل دراور جادار برای فضاهای مختلف خانه

اگر اتاق خواب شما همیشه نامرتب است و هرچقدر لباس‌ها و وسایلتان را مرتب می‌کنید، همچنان اتاق‌ خوابتان نامنظم به نظر می‌رسد، شاید بهتر باشد یک دراور تهیه کنید. احتمالا با انواع مختلف کشو و میز و میز آرایش آشنایی داشته باشید و بگویید که آن‌ها برای جانمایی وسایلتان مناسب نیستند. دراور از گروه میز آرایش و میز کنسول است اما بر خلاف آن‌ها آینه و کمد ندارد. دراورها مجموعه‌ای از کشوها هستند که برای جانمایی انواع لباس و وسایل مناسب هستند. مدل دراور، قیمت دراور و خرید دراور جادار اهمیت زیادی در انتخاب دراور دارد. اگر شما هم قصد خرید یک مدل دراور جادار را دارید، یا می‌خواهید یک دراور جادار سفارش دهید، بهتر است با ما همراه شوید تا با دراور و مدل‌های جادار آن آشنا شویم:

مدل دراور

دراور چه کاربردی دارد؟

قبل از اینکه با انواع مدل دراور جادار آشنا شویم، بهتر است ابتدا کاربرد دراور را بررسی کنیم. شاید فکر کنید که دراورها چه کاربردی می‌توانند داشته باشند؟ اگر وسایل آرایشیتان را روی میز آرایشتان چیده‌اید و یا بین کمدها و کشوهای مختلف قرار داده‌اید، یک دراور می‌تواند برای شما مناسب باشد. اگر لباس‌های زیر و روسری‌هایتان را مدام گم می‌کنید، یک مدل دراور جادار می‌تواند لباس‌هایتان را مرتب‌تر کند. در صورتی که قاشق و چنگال‌هایتان مدام در آشپزخانه بین کمدهای مختلف جا به جا می‌شود، یک دراور می‌تواند شما را از بی‌نظمی آشپزخانه نجات دهد.

دراورها کاربردهای زیادی دارند و بسته به محیط‌های مختلف می‌توانند در مدل‌های گوناگونی ساخته شوند. مدل دراور جادار اهمیت زیادی دارد. چرا که اگر یک دراور با اندازه کشوهای خیلی بزرگ یا خیلی کوچک بخرید ممکن است در جانمایی وسیله‌هایتان دچار مشکل شوید. پس اگر با کاربرد دراور آشنا شدید، بهتر است مدل دراور را بسته به کاربرد آن انتخاب کنید.

دراور شش کشو

مدل دراور جادار برای اتاق خواب

اتاق خواب مهم‌ترین جایی است که نیاز یک مدل دراور جادار در آن به شدت احساس می‌شود. در اتاق‌خواب‌ معمولا وسایلی مانند لوازم آرایشی و لباس نیاز به نظم دادن دارند. به همین دلیل، مدل دراور جادار باید برای این وسایل طراحی شود. اگر یک دراور جادار برای اتاق خوابتان می‌خواهید می‌توانید یک دراور چوبی متناسب با سبک طراحی سرویس خوابتان تهیه کنید که کشوهای بالایی آن کم عمق و کشوهای انتهایی آن عمیق هستند. به این ترتیب می‌توانید در دو کشو بالایی آن، لوازم آرایشیتان را قرار دهید و در دو کشو وسط آن، لباس زیر، روسری و اکسسوری‌هایی مانند کمربند و کراوات قرار دهید و در کشوهای پایینی لباس‌هایی مانند پیراهن و شلوار بگذارید.

کشوهای این مدل دراور جادار می‌توانند هم اندازه باشند یا اینکه می‌توانید کشوهای بالاتر را کوچکتر و به اندازه نصف یا یک سوم کشوهای پایینی انتخاب کنید. برای جانمایی کراوات، دستبند، لوازم آرایشی، ادکلن و لاک می‌توان داخل کشوها را با استفاده از جداکننده‌ها جدا کرد تا وسایل کوچک‌تر با نظم خاصی داخل دراور قرار گیرند.

مدل دراور جادار برای اتاق خواب

مدل دراور برای هال پذیرایی

دراور بیشتر برای اتاق خواب استفاده می‌شود، اما دراور را می‌توان برای هال پذیرایی هم استفاده کرد. مدل دراور جادار که برای هال پذیرایی یا راهرو خانه‌تان استفاده می‌کنید بهتر است شامل 4-5 کشوی بزرگ و پهن باشد. مدل دراور را با سبک دکوراسیون خانه هماهنگ کنید. برای زیبایی دکوراسیون می‌توانید، بالای دراور یک آینه یا تابلو هم نصب کنید. توجه داشته باشید که مدل دراور جادار برای آشپزخانه، بهتر است کشوهای کوچک و زیادی نداشته باشد. برای زیبایی بیشتر دراور می‌توانید یک بخش کمد عمودی یا قفسه برای کنار آن طراحی کنید که وسایل دکوری داخل آن قرار دهید.

دراور برای هال پذیرایی

مدل دراور جادار برای اتاق کودکان

اتاق کودکان همیشه نامرتب دیده می‌شود. وسایل مختلفی مانند لباس کودک، پوشک، لوازم نگهداری از کودک، دارو، اسباب بازی و … همیشه اتاق کودک را نامرتب و بی‌نظم نشان می‌دهند. به همین دلیل، معمولا استفاده از یک مدل دراور جادار برای اتاق کودک لازم و ضروری است. دراوری که برای اتقا کودک انتخاب می‌کنید بهتر است شامل کشوهای زیادی باشد. همچنین از میان انواع مدل دراور جادار برای اتاق کودک می‌توانید مدل‌هایی را انتخاب کنید که کشوهای کوچکی زیادی دارند.

با توجه به اینکه لباس‌های کودکان معمولا خیلی کوچک هستند، استفاده از کشوهای خیلی بزرگ معمولا موجب بی‌نظمی در کشوها و سردرگمی در زمان انتخاب می‌شوند. به همین دلیل، کشوهای مدل دراور جادار برای اتاق کودک بهتر است کشوهای کوچک و زیاد و کم عمقی داشته باشند. اگر قرار است داخل کمد کودک لباس بگذارید، می‌توانید لباس‌ها را دسته‌بندی کنید تا در زمان انتخاب لباس، سریع و راحت لباس انتخاب کنید.

دراور جادار برای اتاق کودکان

مدل دراور جادارد برای آشپزخانه

مدل دراور جادار برای آشپزخانه بستگی به وسایلی دارد که قرار است داخل آن قرار دهید. معمولا وسایلی مانند قابلمه و کاسه و بشقاب به راحتی در داخل کمدها و کابینت‌های آشپزخانه جای می‌گیرند. به همین دلیل، افرادی که قصد خرید یک دراور برای آشپزخانه را دارند، اغلب آن را برای جانمایی وسیله‌های ریز و کوچک آشپزخانه مانند کارد و چنگال و قاشق و سایر ابزار آشپزی و قنادی و … لازم دارند. بنابراین توجه فرمایید که مدل دراور جادار برای آشپزخانه دارای کشوهای خیلی بزرگ و عمیقی نباشد. برای دراور آشپزخانه، کشوهای بزرگ یا کوچک با عمق کم مناسب‌تر هستند تا وسایل آشپزخانه به راحتی داخل آن‌ها جا گیرند. همچنین طراحی نظم‌دهنده‌های مناسب برای کارد و چنگال و سایر وسایل آشپزخانه مانند دستمال می‌توان دراور را بسیار کاربردی کند.

دراور آشپزخانه

سخن پایانی

دراورها از کشوهای بزرگ و کوچک با تعداد مشخصی تشکیل می‌شوند و برای نظم دادن به وسایل و لباس‌ها کاربرد زیادی دارند. در صورتی که قصد خرید یک دراور را دارید، بهتر است به مدل آن توجه کنید. چرا که دراور با کشوهای زیاد برای هال پذیرایی چندان مناسب نیستند یا دراورها با کشوهای تعداد کم و خیلی پهن برای اتاق کودک زیاد مناسب نیستند. البته شما با توجه به نیاز خود و نوع دکوراسیون محیط می‌توانید مدل دراور جادار را مشخص کرده و از انواع مختلف آن با طرح و رنگ‌های متنوع تهیه کنید.

مطالب مشابه را ببینید!

طراحی دکوراسیون داخلی هتل؛ تمام نکات مهم برای طراحی و چیدمان هتل ایده آل دکوراسیون آشپزخانه جمع و جور؛ چیدمان فضای محدود و طراحی داخلی خاص فرش دستباف بهتر است یا فرش ماشینی و تفاوت آنها با هم چینش حرفه ای منزل و طراحی داخلی خانه های کوچک نحوه انتخاب پرده پذیرایی با نکات کلیدی (انواع پرده، رنگ و …) همه چیز درباره دکوراسیون ساحلی (نکات چیدمان و خصوصیات این سبک) دکوراسیون دفتر کار خانگی (Home Office) و نکات مهم کاربردی طراحی دفتر راهنمای خرید تخت خواب؛ انتخاب تخت خواب یک و یا دو نفره شانه در فرش؛ معنای شانه در فرش ایرانی و معرفی گره انواع بافت ایده چیدمان و ترفند برای دکوراسیون خانه کوچک؛ تکنیک استفاده از وسایل مختلف