راهنمای خرید سرهمی دخترانه متناسب با انواع اندام

انتخاب لباس مناسب همیشه یکی از دغدغه‌های اصلی برای هر خانمی است، به‌ویژه وقتی که صحبت از سرهمی دخترانه می‌شود. مهم‌ترین نکته در خرید یک سرهمی مناسب، انتخاب مدلی است که با نوع اندام و استایل شخصی شما سازگار باشد. سرهمی به‌دلیل طراحی یکپارچه‌ای که دارد باید با درنظرگرفتن استانداردهای فیزیکی بدن شما انتخاب شود. بدین ترتیب، می‌توانید با کمی ظرافت و باریک‌بینی استایل شخصی خود را بهتر کنید. فرقی نمی‌کند چه تیپ اندامی دارید زیرا سرهمی مناسب خود را در دیجی‌کالا پیدا خواهید کرد.

سرهمی دخترانه یا بیلر جین یک لباس پرکاربرد برای کودکان است

انتخاب سرهمی دخترانه بر اساس تیپ‌های اندامی

هنگام انتخاب لباس، یکی از مهم‌ترین عواملی که باید در‌نظر گرفت، نوع اندام است. هر تیپ اندامی ویژگی‌های خاص خود را دارد که باتوجه‌به آن‌ها می‌توان بهترین لباس‌ها را انتخاب کرد تا نقاط قوت اندام را برجسته کرده و نقاط ضعف را کم‌رنگ‌تر نشان داد. در ادامه، به بررسی انواع تیپ‌های اندامی خانم‌ها با تمرکز بر انتخاب سرهمی دخترانه می‌پردازیم تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید:

در انتخاب مدل سرهمی دخترانه یا بیلر دخترانه به چه نکاتی توجه کنیم؟

تیپ اندامی مستطیلی

تیپ اندامی مستطیلی که به آن تیپ ورزشی یا موزی نیز گفته می‌شود، یکی از رایج‌ترین انواع اندام‌ها است. در این نوع اندام، اندازه‌ سینه، کمر و باسن تقریبا برابر است و تفاوت چشمگیری بین اندازه اندام‌های مختلف شما وجود ندارد. ویژگی‌های اصلی تیپ اندامی مستطیلی عبارت‌اند از:

 • عرض شانه‌ها و باسن تقریبا برابر است.
 • کمر باریکی وجود ندارد و خط کمر به‌خوبی تعریف نشده است.
 • اندام به‌صورت کلی صاف و بدون انحناهای چشمگیر است.

برای انتخاب سرهمی دخترانه مناسب برای تیپ اندامی مستطیلی، هدف اصلی را باید ایجاد انحنا و تعریف خطوط بدن درنظر گرفت. برخی از ویژگی‌هایی که در سرهمی‌ها باید به دنبال آن‌ها باشید:

 • سرهمی‌هایی که دارای کمر تنگ و پایین‌تنه گشاد هستند، به ایجاد خط کمر و انحنا کمک می‌کنند.
 • سرهمی‌هایی با برش‌های نامتقارن باعث شکستن خطوط صاف بدن و ایجاد انحنا می‌شوند.
 • پیشنهاد می‌شود بیشتر سراغ سرهمی‌های راسته یا دم‌پا گشاد بروید و از پایین‌تنه‌های بگی و تنگ دوری کنید.

تیپ اندامی مثلثی

تیپ اندامی مثلثی که به آن گلابی‌شکل یا الماسی نیز گفته می‌شود، یکی از انواع رایج اندام‌ها است که با داشتن باسن و ران‌های پهن‌تر از بالاتنه مشخص می‌شود. در این نوع اندام، شانه‌ها و سینه‌ها معمولا باریک‌تر از قسمت پایین‌تنه هستند. در این تیپ اندامی کمر به‌خوبی مشخص و باریک است.

هدف از انتخاب سرهمی دخترانه برای تیپ اندامی مثلثی، ایجاد تعادل بین بالاتنه و پایین‌تنه است. در این راستا، باید توجه ویژه‌ای به انتخاب لباس‌هایی داشت که شانه‌ها و سینه‌ها را برجسته‌تر نشان دهند و از حجم پایین‌تنه بکاهند.

 • برش‌های صاف و نیمه‌تنگ برای قسمت پایین‌تنه سرهمی مناسب‌تر هستند.
 • به دنبال سرهمی‌هایی باشید که در قسمت کمر برش داشته باشند تا خط کمر شما را مشخص کنند.
 • از سرهمی‌هایی که خیلی گشاد یا خیلی تنگ هستند خودداری کنید.
 • از رنگ‌های روشن و طرح‌دار می‌توانید برای قسمت پایین‌تنه سرهمی دخترانه استفاده کنید تا توجه را به این قسمت جلب کنید.

تیپ اندامی مثلثی برعکس

تیپ اندامی مثلثی برعکس، یکی از انواع اندام‌ها است که در آن شانه‌ها و بالاتنه پهن‌تر از پایین‌تنه هستند. ویژگی‌های اصلی این تیپ اندامی عبارت‌اند از:

 • شانه‌ها و سینه‌ها پهن‌تر از باسن هستند.
 • کمر معمولا کمتر مشخص است.
 • باسن و ران‌ها باریک‌تر از بالاتنه هستند.

برای انتخاب سرهمی دخترانه باید توجه ویژه‌ای به انتخاب لباس‌هایی داشت که حجم پایین‌تنه را افزایش دهند و از حجم بالاتنه بکاهند. در ادامه به برخی نکات کلیدی اشاره می‌شود:

 • سرهمی‌هایی که در ناحیه باسن و ران‌ها گشادتر هستند، حجم بیشتری به پایین‌تنه می‌دهند.
 • شلوارهای گشاد یا پف‌دار به ایجاد تعادل بین بالاتنه و پایین‌تنه کمک می‌کنند.
 • از پوشیدن سرهمی‌هایی که پایین‌تنه بسیار تنگ و جذب دارند خودداری کنید زیرا عدم تعادل بالاتنه و پایین‌تنه را برجسته می‌کنند.

تیپ اندامی دایره‌ای یا بیضی

تیپ اندامی دایره‌ای یا بیضی که به آن اندام سیبی نیز گفته می‌شود، یکی از انواع اندام‌ها است که با داشتن بالاتنه پهن‌تر و کمر نامشخص شناخته می‌شود. در این نوع اندام، حجم اصلی بدن در ناحیه شکم و پهلوها قرار دارد و بازوها و پاها نسبتا باریک‌تر هستند. در این تیپ اندامی، سینه‌ها نیز ممکن است بزرگ‌تر به‌نظر برسد.

هدف از انتخاب سرهمی دخترانه برای تیپ اندامی دایره‌ای، ایجاد انحنا، برجسته‌سازی کمر و توجه به قسمت‌های باریک‌تر بدن مانند پاها و بازوها است. همچنین، باید تلاش کرد تا توجه از ناحیه شکم و پهلوها منحرف شود.

 • سرهمی‌هایی با برش‌های عمودی به ایجاد قامت بلندتر و باریک‌تر کمک می‌کنند.
 • پارچه‌های نرم و روان که به‌راحتی روی بدن قرار می‌گیرند، در کاهش حجم اضافی تاثیر دارند.
 • پایین‌تنه گشاد یا نیمه‌گشاد به ایجاد تعادل بین بالاتنه و پایین‌تنه کمک کرده و توجه را از ناحیه شکم منحرف می‌کنند.
 • سرهمی‌های تیره و تک‌رنگ به کاهش حجم و ایجاد ظاهری باریک‌تر کمک می‌کنند.
آیا سرهمی دخترانه فانتزی برای زمستان مناسب است؟

تیپ اندامی ساعت شنی

تیپ اندامی ساعت شنی یکی از پرطرفدارترین و متعادل‌ترین انواع اندام‌ها است که به آن اندام ایده‌آل نیز گفته می‌شود. در این نوع اندام، بالاتنه و پایین‌تنه تقریبا به یک اندازه هستند و کمر باریک و مشخص است. در این تیپ، سینه‌ها و باسن‌ برجسته و متعادل هستند. با خرید یک سرهمی دخترانه مناسب، می‌توان بر انحناهای طبیعی بدن تاکید کرد. از آنجاکه تیپ بدنی ساعت شنی تیپ بدنی ایده‌آل است، گزینه‌های بیشتری برای انتخاب سرهمی پیش روی شما قرار دارد و می‌توانید با‌توجه‌به سلیقه خود پیش بروید.

 • طرح‌های ساده و کلاسیک و سرهمی‌های راسته که به برجسته‌سازی انحناهای طبیعی بدن کمک می‌کنند، مناسب‌ترین انتخاب‌ هستند.
 • شلوارهای تنگ یا متناسب به برجسته‌سازی پایین‌تنه و ایجاد تعادل کمک می‌کنند.
 • سرهمی‌های گشاد و بگی نیز باعث پهن‌تر نشان‌دادن پایین‌تنه شما می‌شوند و زیبایی خاصی در تناسب با بالاتنه شما ایجاد می‌کنند.

جمع‌بندی

برای انتخاب سرهمی دخترانه بر اساس تیپ اندامی، توجه به ویژگی‌های خاص هر نوع اندام اهمیت زیادی دارد. زمانی که لباس مناسب خود را می‌پوشید، احساس زیبایی بیشتری خواهید داشت. انتخاب سرهمی مناسب باتوجه‌به فرم اندامتان به شما کمک می‌کند تا در لباس خود احساس راحتی و خوش‌تیپی داشته باشید و با اعتمادبه‌نفس بیشتری در جمع حاضر شوید. برای خرید بهترین سرهمی‌ها با متناسب‌ترین دوخت مطابق با تیپ اندام خود می‌توانید به دیجی‌کالا مراجعه فرمایید.

مطالب مشابه را ببینید!

لباس‌های ضروری سیسمونی؛ 10 قلم از لباس های ضروری در سیسمونی نوزاد مدل لباس دخترانه شب یلدا + 40 مدل لباس بچه گانه با تم شب یلدا مدل لباس بچگانه دخترانه مخمل زیبا و شیک برای فرزند شما + تصاویر زیراترین مدل ها ژاکت بافتنی بچه گانه؛ 30 مدل ژاکت زیبا و شیک پسرانه و دخترانه مدل شنل بافتنی بچه گانه + 25 مدل شیک بافتنی برای دختر بچه ها مدل مانتو بچه گانه شیک + 30 مدل مانتو برای 2 گروه سنی دختران مدل لباس بافتنی بچه گانه + شیک ترین مدل های لباس های بافتنی برای نوزاد مدل تاپ و شلوارک دخترانه؛ انواع مدل شیک و امروزی تاپ و شلوارک راحتی جدید دخترانه و بچه گانه