اکستنشن ابرو چیست، چطور انجام می شود و برای چه کسانی مناسب است؟

اکستنشن ابرو یکی از روش های مناسب برای کسانی است که از کم مو بودن ابروهای خود ناراضی  هستند و یا به علت بیماری ابروهای آن ها ریزش کرده است و اغلب تمایل دارند که ابروهای پر پشتی داشته باشند.

اطلاعات کامل در مورد اکستنشن ابرو

اکستنشن ابرو به وسیله ی کاشت موی طبیعی بر روی موهای ضعیف ابرو به زیبا تر شدن و جذابیت بیشتر ابروها کمک می کند. اکستنشن مو بر روی موهای کم پشت ابرو و یا تاتو باعث می شود تا ابروها شکل زیبا تری داشته باشند.

تا امروز متد هایی مثل هاشور و تاتو جهت رفع کم پشت بودن ابرو و زیبا تر نشان دادن ابرو وجود داشت اما اکنون اغلب خانم ها به ابروهایی با موی طبیعی بیشتر تمایل دارند و داشتن ابروی طبیعی را به ابروهای تتو شده ترجیح می دهند. در این مقاله با ما باشید تا با متد جدید اکستنشن ابرو بیشتر آشنا شوید.

انجام اکستنشن ابرو

در اکستنشن ابرو الیاف هایی از موهای ترکیبی را به مو و یا پوست به وسیله چسب پزشکی وصل می نمایند تا ابروها حالت پر و پهن تری به خود بگیرند. تعداد موهایی که در اکستنشن کاشته می شود متفاوت است و برای هر ابرو حدود 200 تار مو به کار برده می شود.

الیافی که هنگام اکستنشن ابرو استفاده می شود خیلی نازک تر از الیافی است  که در اکستنشن مژه ها استفاده می شود. به دلیل اینکه باید شکل طبیعی تری داشته باشند. به همین دلیل انجام اکستنشن ابرو دشوار تر از کاشت مژه است.

اکستنشن ابرو برای چه  کسانی مناسب است؟

اکستنشن ابروها روشی بسیار طبیعی و عالی است و معمولا کسانی که به دلایل مختلف ابروهایشان ریزش کرده است و یا ابروهای نازک  و کم پشتی دارند انتخاب خیلی خوبی است . بعضی از خانم ها به علت بیماری و یا زایمان به ریزش ابرو دچار می گردند و بخش قابل توجهی از ابروهایشان را از دست می دهند . پس اکستنشن ابرو روشی خوب و مناسب برای آن ها است که بی هیچ دردی انجام می گیرد.

اکستنشن ابرو

حجیم شدن ابروها با اکستنشن ابرو

در متد میکروبلیدینگ (microblading) ، که نیمه دائمی است با به وجود آوردن خطوطی مانند موی ابرو، به ابروها حالت و نظم خاصی می دهند و باعث می شود که ابرو پرپشت تر نشان داده شود. اما روش میکروبلیدینگ حجم  خاصی به ابروها نخواهد داد.

خیلی از زنان اطلاعاتی زیادی  در مورد اکستنشن ابرو ندارند اما روش میکروبیلدینگ روشی پر طرفدار در بین آنها است و اطلاع رسانی در مورد این روش روز به روز در حال زیاد شدن است.

اما به طور کلی خیلی از افراد در پی این هستند که به ابروهای خود حجم زیبا و خوبی دهند و این اشخاص علاقه مند به داشتن ابروهای متفاوت و موقتی هستند . پس روش اکستنشن ابرو متد فوق العاده برای آن ها می باشد.

ریسک اکستنشن ابرو در مقایسه با میکروبلیدینگ

در اکستنشن از چسب برای وصل نمودن الیاف به روی ابرو یا پوست به کار برده می شود ولی در میکروبلیدینگ از سوزن بر روی پوست استفاده می نمایند که از حیث رخ دادن عفونت یا نداشتن رضایت از نتیجه، ریسک زیادی نسبت به اکستنشن دارد.

در متد میکروبلیدینگ اگر شخص از نتیجه نهایی راضی نباشد نمی تواند به هیچ وجه آن را تغییر دهد ولی اکستنشن ابرو به تدریج از پوست جدا می گردد پس این روش گزینه ایمن تری است.

تمیز بودن ابروها قبل از اکستنشن

پیش از انجام اکستنشن ، ابروهای خود را از هر نوع ژل، مداد یا سایه پاک نمایید. اگر می خواهید  دوام اکستنشن زیاد و نتیجه رضایت بخشی حاصل شود باید ابروهای خود را کاملا تمیز نمایید. قبل از انجام اکستنشن در مورد حالت ابرویی که دوست دارید،  و بخش هایی که باید پر شود و طول ابرو به توافق برسید.

مدت زمان مورد نیاز جهت انجام اکستنشن ابرو

برای انجام اکستنشن مدت زمان 120 دقیقه زمان نیاز است. از طرق موچین هر کدام از الیاف با دقت به طور تکی در جای خود گذاشته می شوند. برخلاف اکستنشن مژه که الیاف در یک جهت وصل می شوند، در اکستنشن ابرو، رشته ها از الگوی رشد موهای ابرو و در ابعاد متعدد دنباله روی می کنند تا مدل نهایی ابروها طبیعی گردد.

در اکستنشن ابرو فرصتی برای اشتباه وجود نخواهد داشت، زیرا رشته های مو به شکل مسطح بر روی پوست گذاشته می شوند و اگر به شکل نا منظم انجام شود، خیلی واضح خواهد شد. بنابراین اکستنشن باید به دست فرد ماهر انجام گردد. اکستنشن ابرو احتیاج به دقت زیادی دارد و در نوع خود هنر محسوب می شود.

اکستنشن ابرو

نتیجه اکستنشن ابرو

اگر کار اکستنشن ابرو به خوبی انجام گردد باید شبیه به ابروی طبیعی و حتی زیبا تر از آن شود. انتهای ابرو باید تیز باشد و مدل کلی ابرو باید منظم باشد. در غیر این صورت نتیجه نهایی بسیار مصنوعی و شبیه به تاتو به نظر خواهد رسید، یعنی اکستنشن خیلی ضخیم است و دارای تراکم زیادی است یعنی  در آن بیش از اندازه از الیاف مو استفاده گردیده است که می توان با حذف موهای اضافی، مشکل ابرو را اصلاح نمود.

قبل از اکستنشن ، پوست نباید رنگ شود

نکته ی مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که بعضی از آرایشگاه ها پیش از انجام اکستنشن، اقدام به رنگ کردن پوست ابرو می کنند که این کار کاملا غلط است ، به این دلیل که با رنگ کردن، ظاهر پوست تیره تر می گردد ، بنابراین امکان وصل شدن نادرست موها در روی پوست وجود دارد و امکان دارد الیاف مو در جهت نا منظمی قرار داده شود و یا کمتر از حد مورد نیاز، رشته های مو متصل گردد.

مراقبت و ماندگاری اکستنشن ابرو

یکی از نکات اساسی جهت دوام اکستنشن ابرو این است که در2 روز اول، از برخورد آب با ابروها اجتناب شود و از رفتن به استخر، انجام ورزش های سنگین خودداری کنید. در این دو روز نباید چشم ها و قسمت ابروها را بمالید.

در دو روز اول از کرم ها و محصولات روغنی و سنگین در اطراف ابروها استفاده ننمایید .همچنین از خوابیدن بر روی ابروها، دست زدن به ابروها، رنگ نمودن ابروها، براش کشیدن روی آن ها و استفاده از محصولات آرایشی خودداری کنید.

جهت تمیز کردن ابروها، به وسیله ی یک پارچه نم دار روی آن ها آرام ضربه بزنید. امکان دارد به علت لمس نمودن ابروها، تارهای اکستنشن از روی پوست کنده شوند. علاوه بر این حواستان باشد تا زمان تعویض لباس، دکمه یا زیپ لباس با ابروها برخورد نکند.

اکستنشن به پوست متصل می شود ، بنابراین احتمال ماندن طولانی مدت آن در جای خود بسیار کم است. چرب بودن پوست یا تماس دائمی با ابروها موجب جدا شدن تارهای اکستنشن از روی پوست خواهد شد.

اگر تار های مو به تارهای ابرو وصل گردد معمولا ماندگاری آن  حدود 3 هفته است ولی اگر تارهای مو به پوست ابرو متصل شده باشند ، 5 تا 7 روز دوام و ماندگاری خواهد داشت. البته در صورت تماس زیاد با ابروها ، این مدت زمان کمتر می شود . بنابراین لازم است که هر 2 تا 3 هفته یک بار جهت ترمیم اکستنشن اقدام کنید.

اکستنشن ابرو

هزینه ی اکستنشن ابرو

ابروی پهن تر و پرپشت تر به کار و استفاده از مواد بیشتری نیاز دارد ، در نتیجه هزینه آن نیز بر همین اساس مشخص می شود . اما نتیجه کار ارزش پرداخت این هزینه را دارد.

نکاتی در مورد اکستنشن ابرو

می توان گفت که اکستنشن ابرو، طبیعی ترین روش جهت پر کردن و پر حجم کردن ابرو است که موقتی و کوتاه مدت است.

جهت انجام اکستنشن ابرو حتما به کلینیک های تخصصی پوست و مو که دارای مجوز از وزارت بهداشت هستند، مراجعه نمایید تا دچار خسارت و پشیمانی از نشوید.

در اکستشن ابرو، فرد  انجام دهنده باید مهارت لازم جهت کاشتن موی ابرو را داشته باشد تا ابروهای شما بی ایراد و طبیعی شود. برای اجتناب از هر گونه اشتباهی بهتر است پیش از انجام اکستنشن ابرو، بر روی پوست مصنوعی ، چیدمان درست انجام شود و بعد از مطمئن شدن ، اکستنشن ابرو انجام شود.

معایب انجام اکستنشن ابرو

در اکستنشن ابرو فقط افراد متخصص قادر هستند که ایراد زاویه کاشت و مطابقت دم ابرو با تاج و مرتب کردن آن را حل کنند به دلیل اینکه زاویه کاشت ابرو به شکل خوابیده است و به دشواری با حالت طبیعی ابرو انطباق می یابد.

مدت ماندگاری اکستشن بین یک هفته تا حدود یک ماه می باشد که روشی دائمی محسوب نمی شود و احتیاج به ترمیم دارد.

در صورت کم مو بودن ابرو یا ریختن بخشی از ابرو ، اکستنشن را برگزینید در غیر این صورت به دلیل تغییر دادن ابروها ، این کار را نکنید زیرا مثل هر روشی دارای عیوبی نیز است.

اکستنشن ابرو به مراقبت دائمی احتیاج دارد.

ژل فیبری جهت اکستنشن ابرو

این محصول   یک ظرف مملو از الیاف های سیاه و مویی است که جهت پر کردن ابروهای کم پشت استفاده می شود. این فیبرها در یک ژل روشن قرار گرفته اند و با یک قلم مو استفاده می گردند.

این ژل مثل یک چسب جهت وصل کردن و تحکیم فیبرهای مویی بر ابروها عمل می نماید تا تارهای فیبری مو ، ظاهری طبیعی به ابرو بدهد. این محصول مانند بافت ریمل است و با این تفاوت که تارهای سیاه و فیبری آن مقداری کلفت تر و مانند مو است.

خصوصیات ژل فیبری ابرو :

اکستنشن ابرو با ژل فیبری حالت طبیعی به ابروها می دهد که به آسانی می شود برای پر کردن بخش های کم پشت ابرو از آن استفاده نمود.

با استفاده از این ژل، مدل ابروها دوام و ماندگاری بیشتری به خود خواهند گرفت.

روش استفاده از آن ساده است و دارای برس مخصوصی است. این ژل سریعا خشک می شود. ماندگاری این متد به طور عادی 8 ساعت است و به سادگی می توان با یک دستمال نم دار آن را پاک نمود. پس جایگزین خوبی برای مداد و سایه ابرواست.

روش به کار بردن ژل فیبری برای ابرو

 • قبل از استفاده از ژل فیبری ، پوست  ابروی خود را تمیز نمایید.
 • با یک قلم مو، فیبرها را با ژل خود ادغام  کنید.
 • به اندازه کافی با استفاده از یک براش مخصوص، فیبر ژل را بردارید.
 • الیاف فیبری را در بخش های مد نظر قرار دهید و به آنها فرم دهید تا مدل دلخواه بر روی ابروها شکل بگیرد.
 • در هربار استفاده ، مناسب تر که است مقداری از الیاف فیبری را برداشته و در صورت احتیاج ، مجددا از آن استفاده نمایید.

وسایل مورد نیاز برای اکستنشن ابرو

 • موی طبیعی و یا مصنوعی (می توان از موی طبیعی و مصنوعی که دارای تنوع رنگی بالا هستند به صورت متفاوت استفاده نمود. اندازه موهای قابل استفاده در اکستنشن ابرو بین 5 تا 8 میلی متر است.)
 • استند
 • پنس
 • چسب ویژه اکستنشن ابرو

در مواری که از چسب جهت وصل کردن موها استفاده می گردد باید دقت کنید که آرایشگر شما حتما از چسب های بدون فرمالدهید استفاده نماید. از چسب مخصوص اکستنشن ابرو موجود در بازار چسب های سفید برای زمانی است که اکستشن ابرو به روی پوست انجام می گیرد زیرا که استفاده از چسب صورتی امکان حساسیت را افزایش می دهد. چسب ویژه اکستنشن ابرویی که ساخت کشورهای امریکایی و اروپا است دارایی کیفیت عالی تر می باشند.

 • موچین
 • پالت ابرو در اندازه های مختلف

مزایای اکستنشن

اکستشن ابرو یک عمل کاملا بی درد است.

ابروها  در نهایت بسیار طبیعی و زیبا می شوند .

چطور برای انجام اکستنشن ابرو ایک فرد متبحر بیابیم؟

در زمان مراجعه به کلینیک زیبایی و یا آرایشگاه جهت انتخاب تکنسین متبحر و متخصص به عکس ها و نمونه کارهای فرد مورد نظر نگاه کنید تا اطمینان یابید که آیا نمونه کارهای این شخص طبق نظر و سیلقه شما است هست یا خیر. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از مراجعه کنندگانی که در همان کلینیک و یا سالن اکستنشن ابرو انجام داده اند، تحقیق کنید و در بررسی های خود به مدت زمان باقی ماندن اکستنشن دقت زیادی داشته باشید. با این که طول عمر اکستنشن تا حد زیادی به شما بستگی دارد ولی اگر خیلی از مشتریان از طول عمر کوتاه اکستنشن گله داشتند به احتمال زیاد این موضوع در عدم مهارت مورد نیاز و مشکل خود شخص و یا کلینک است.

کار هایی که باعث دوام بیش تر اکستنشن می شود:

 • هر اقدام زیبایی که انجام می دهید به مراقبت و توجه دوام زیادی نیاز دارند. اکستشن ابرو نیز از این قانون پیروی می کند.
 • نکاتی که رعایت آن ها به طول عمر بیشتر اکستشن ابرو کمک می نماید عبارتند از :
 • بعد از کاشت از 24 الی 48 ساعت از استحمام و استخر اجتناب نمایید و همچنین از ورزش هایی که موجب عرق کردن بدن شما می شود خودداری کنید زیرا که تا دو روز قسمتی که کاشت ابرو انجام شده بایستی خشک بماند.
 • از مالیدن روغن ابرو و یا دیگر مواد چرب اجتناب نمایید از مواد آرایشی با پایه های روغنی و همچنین اسکراب ها استفاده نکنید
 • تا آنجا که می توانید در زمان پاکسازی از مالش ابرو ها اجتناب کنید.
 • مراقب تماس لباس در هنگام تعویض با ابروهایتان باشید حواستان باشد که لباس با ابروها برخورد پیدا نکند
 • به پشت بخوابید با این کار از تماس ابرو با بالشت ممانعت کنید.

مطالب مشابه را ببینید!

راهنمای انتخاب کرم پودر برای پوست های مختلف؛ انواع کرم پودر برای پوست صورت آموزش آرایش صورت در روز بارانی و ترفندهایی برای ماندگاری میکاپ کدوم رنگ رژ لب بهم میاد؟ راهنمای انتخاب رژ لب مناسب رنگ پوست اطلاعات درباره پرایمر، کارکرد و انواع آن با نکات مهم آرایشی راهنمای آرایش صورت ویژه سال جدید و نکات موثر در زیبایی نحوه آرایش در سرما و نکات خاصی برای ماندگاری و زیبایی آرایش نکات مهم آرایش لب، کشیدن خط لب و رژ لب برای زیبایی بیشتر لب ها نحوه آرایش در گرما و نکات خاص برای ماندگاری و زیبایی آرایش صورت نکات مهم درباره اسپری برنزه کننده پوست و استفاده از آن روش هایی برای دوام بیشتر آرایش صورت و ماندگاری آن