طرز تهیه دسر موز وانیلی؛ آموزش تهیه دسر موز وانیلی خوشمزه

موز، یکی از میوه های پرخاصیت و مقوی است که کمتر کسی هست که علاقه ای به خوردنش نداشته باشد. اگر می خواهید با موز دسرهای خوشمزه ای درست کنید، ما طرز تهیه یک نوع دسر موز وانیلی بسیار خوشمزه را برایتان آموزش خواهیم داد. امیدواریم از خوردن این دسر خوشمزه لذت ببرید.

طرز تهیه دسر موز وانیلی خوشمزه

طرز تهیه دسر موز

دسر موز وانیلی

مواد موردنیاز:

  • موز متوسط حلقه حلقه شده (3 عدد)
  • پودر پودینگ فوری وانیلی (1 بسته)
  • ویفر وانیلی (36 عدد)
  • شیر (2 لیوان)
  • خامه فرم گرفته (2 فنجان)
طرز تهیه:
در ابتدا باید بگوییم که این دسر برای 8 نفر می باشد که مدت زمان آماده سازی آن چیزی بین 15 تا 20 دقیقه بیشتر وقتتان را نمی گیرد.
برای تهیه این دسر خوشمزه ابتدا لازم است که پودر پودینگ وانیلی را در یک ظرف مناسب ریخته و دو لیوان شیر سردتان را به آن اضافه کنید و به خوبی مخلوط کنید. حالا روی شعله حرارتی متوسط قرار داده و مرتب هم بزنید تا غلظتش به غلظت فرنی برسد.
زمانی که به غلظت موردنظرتان رسید، مخلوطتان را از روی حرارت برداشته و 5 دقیقه صبر کنید تا خنک شود.
حالا که خنک شد با خامه فرم گرفته به صورت دورانی و بسیار آرام فولد کنید.
از مخلوط پودینگتان یک فنجان را در ظرف سرو بریزید و یک سوم از ویفر وانیلی را روی آن قرار دهید. سپس موزهایتان را که حلقه کرده اید روی آن قرار دهید و با بقیه مخلوط پودینگ تان بپوشانید.
همین لایه ها را دوباره تکرار کنید، وقتی به لایه آخر رسیدید آن را نیز با مخلوط پودینگ بپوشانید و روی آن ویفر بگذارید.
صبر کنید تا دسرتان به خوبی سرد شود، وقتی که سرد شد روی دسر را با پودر کاکائو یا هر مواد دلخواهی که مورد پسند ذائقه خودتان می باشد تزئین کنید و روی آن را سلفون گذاشته و در یخچال قرار دهید.
البته این را هم بگویم که شما می توانید دسرتان را در لیوان های مدنظر خودتان به صورت جداگانه آماده کنید و برای مهمانیتان مورد استفاده قرار دهید.
همچنین بخوانید:

مطالب مشابه را ببینید!

دسرهای معروف انگلیسی؛ دستور تهیه 10 دسر رنگارنگ خوشمزه با تصاویر طرز تهیه مربای زنجبیل و خواص آن؛ 4 مربای خوشمزه زنجبیلی طرز تهیه پاستیل انار خوراکی سالم و خوشمزه ویژه شب یلدا طرز تهیه شیرینی انجیر؛ نکات، طرز تهیه و تزیین شیرینی انجیری 4 روش تهیه بستنی خانگی و سالم میلک شیک آلبالویی؛ طرز تهیه 6 میلک شیلک خوشمزه آلبالویی از ساده تا خامه ای طرز تهیه شیرینی پنجره ای و نکات ویژه خوشمزه شدن آن آموزش طرز تهیه شیرینی دانمارکی و نکاتی برای خوشمزه تر شدن طرز تهیه شیرینی نارگیلی در فر و بدون فر و نکات ویژه برای خوشمزه شدن آموزش طرز تهیه شیرینی کشمشی و نکاتی برای خوشمزه شدن آن