4 روش تهیه بستنی خانگی و سالم

4 روش تهیه بستنی خانگی و سالم

برای آماده کردن بستنی لازم است که دستورالعمل‌های متنوع را بررسی کنید، سپس روشی را برای تهیه بستنی خانگی در نظر بگیرید که بهترین گزینه است. چون در بعضی از دستورالعمل‌ها از موادی استفاده می‌شود که طعمی بهشتی و به خاطر ماندنی به بستنی می‌دهد؛ و بستنی خانگی که آماده کرده‌اید را با تمام بستنی‌ها متفاوت می‌کند.

در این مطلب 4 روش تهیه بستنی خانگی را برایتان ارائه کرده‌ایم، تا بتوانید انواع بستنی‌های خانگی خوشمزه را آماده کرده و طعم دل‌چسب این خوراکی خنک تابستانی دست‌ساز را بچشید.

1) آماده کردن بستنی سنتی به جای سفارش بستنی

بستنی سنتی زعفرانی یکی از پرطرفدارترین بستنی‌ها است و معمولاً کسانی که می‌خواهند طعم نوستالژی و ماندگار بستنی را امتحان کنند به سراغ این خوراکی می‌روند. برای تهیه بستنی سنتی باید دستورالعملی را که بستنی فروشی‌های معروف دارند امتحان کنید. با این روش دیگر به سراغ سفارش بستنی نخواهید رفت و همیشه بستنی تازه برای نوش جان کردن دارید.

مواد اولیه بستنی سنتی

 • شیر پرچرب: ۴ پیمانه
 • زعفران: ۲ قاشق غذاخوری
 • خلال پسته: ۲ قاشق غذاخوری
 • شکر: ۲ پیمانه
 • گلاب:2/1 پیمانه
 • ثعلب: ۲ قاشق چای‌خوری

طرز تهیه بستنی سنتی

برای تهیه کردن بستنی سنتی لازم است که ابتدا شیر را درون قابلمه ریخته و روی حرارت قرار دهید تا به نقطه جوش برسد. سپس زعفران دم‌کرده را به شیر اضافه کنید. در قدم بعدی شکر و ثعلب را حل کرده و به شیر اضافه کنید. پس از حل شدن شکر و قوام آمدن ثعلب، بستنی را از روی حرارت برداشته و آن را روی یک کاسه یخ قرار دهید.

بعد از آن باید به مدت 30 دقیقه بستنی را روی یخ هم بزنید تا سرد و کش‌دار شود. در نهایت بستنی را به مدت 30 دقیقه درون فریزر بگذارید و پس از خارج کردن آن بستنی را هم بزنید تا آماده شود. این کار را سه تا چهار بار تکرار کنید، سپس خلال پسته را به بستنی اضافه کرده و آن را سرو کنید.

2) آماده کردن بستنی وانیلی

بستنی وانیلی نیز به عنوان یکی دیگر از بستنی‌های محبوب در جهان شناخته می‌شود. این بستنی را هم می‌توانید با کمک دستورالعملی که در ادامه ارائه شده در منزل آماده کرده و سرو کنید.

«سفارش بستنی تازه»

مواد اولیه بستنی وانیلی

شیر: ۲ لیوان

شکر: 2/۱ لیوان

وانیل: 2/۱ قاشق چای‌خوری

ثعلب: 2/۱ قاشق چای‌خوری

هل: ۲/۱ قاشق چای‌خوری

طرز تهیه بستنی وانیلی

تمام مراحلی که برای آماده کردن بستنی سنتی وجود دارد اینجا هم باید انجام شود؛ یعنی در قدم اول لازم است شیر را بجوشانید و سپس شکر و ثعلب را به آن اضافه کنید. سپس هل و وانیل را به مواد بستنی اضافه کرده و آن را روی یخ قرار دهید و هم بزنید. در ادامه باید بستنی را 4 یا 5 بار به مدت 30 دقیقه درون یخچال قرار داده و هر بار آن را خارج کرده و هم بزنید.

3) آماده کردن بستنی موزی

بستنی موزی یکی از بهترین گزینه‌ها برای پذیرایی از مهمان‌ها در عصرهای گرم تابستانی محسوب می‌شود. این بستنی را می‌توانید در عرض چند ساعت آماده کرده و سرو کنید.

مواد اولیه بستنی موزی

 • خامه: چهار فنجان
 • شکر: دو و نیم فنجان
 • تخم‌مرغ: چهار عدد
 • شیر: یک فنجان
 • عصاره‌ی وانیل: سه قاشق چای‌خوری
 • موز رسیده‌: چهار تا پنج عدد

طرز تهیه بستنی موزی

4 روش تهیه بستنی خانگی و سالم

برای آماده کردن بستنی موزی لازم است که ابتدا موزهای رسیده را با کمک چنگال له کنید. سپس شکر و شیر را ترکیب کرده و خوب هم بزنید تا ترکیب شوند. در قدم بعدی لازم است که تخم‌مرغ‌ها را در یک کاسه شکسته و خوب آن‌ها را ترکیب کنید. در مرحله بعدی باید مواد را به خامه هم زده شده اضافه کرده و عصاره وانیل را نیز با سایر مواد ترکیب کنید. در قدم آخر لازم است که بستنی موزی را درون یخچال قرار دهید تا آماده سرو شود.

4) آماده کردن بستنی توت‌فرنگی

فصل توت‌فرنگی که از راه می‌رسد، خانه‌ها عطر و طعم این میوه بهاری خوشمزه را بیشتر حس می‌کنند. با توت‌فرنگی می‌توانید انواع و اقسام خوراکی‌های بهشتی مانند مربای توت‌فرنگی یا کیک و بستنی توت‌فرنگی را آماده کنید. در این بخش دستورالعمل درست کردن بستنی توت‌فرنگی را برایتان ارائه کرده‌ایم.

مواد اولیه بستنی توت‌فرنگی

 • توت‌فرنگی تازه: ۳۰۰ گرم
 • خامه: یک فنجان
 • شکر: سه چهارم فنجان
 • زرده‌ی تخم‌مرغ: سه عدد
 • شربت ذرت: سه قاشق غذاخوری

طرز تهیه بستنی توت‌فرنگی

4 روش تهیه بستنی خانگی و سالم

خامه را در یک قابله ریخته و کمی حرارت دهید تا به حالت مایع در بیاید. سپس زرده‌های تخم‌مرغ را خوب بزنید تا سفید رنگ شوند. بعد از آن شکر و شربت ذرت را با تخم‌مرغ‌ها ترکیب کنید.

در قدم بعدی باید این مواد را به خامه ولرم شده اضافه کنید. در نهایت توت‌فرنگی‌ها را به حالت پوره در آورده و به مواد بستنی اضافه کنید. پس از ترکیب این مواد آن‌ها را روی یخ به مدت 30 دقیقه ترکیب کنید، تا بستنی کمی خودش را بگیرد.

سپس بستنی توت‌فرنگی را به مدت 4 ساعت در فریزر قرار دهید تا سفت شود. در نهایت می‌توانید بستنی را به صورت اسکوپی سرو کرده و از طعم آن لذت ببرید.

سخن پایانی

بستنی در طعم‌ها و مزه‌های مختلفی آماده می‌شود و هر کدام از بستنی‌ها می‌توانند با ذائقه افراد خاصی سازگار باشند. در این مطلب دستورالعمل آماده کردن 4 نوع بستنی خانگی را ارائه کرده‌ایم. با کمک این دستورالعمل‌ها می‌توانید بستنی‌های خوشمزه خودتان را به راحتی آماده کرده و سرو کنید.

مطالب مشابه را ببینید!

دسرهای معروف انگلیسی؛ دستور تهیه 10 دسر رنگارنگ خوشمزه با تصاویر طرز تهیه مربای زنجبیل و خواص آن؛ 4 مربای خوشمزه زنجبیلی طرز تهیه پاستیل انار خوراکی سالم و خوشمزه ویژه شب یلدا طرز تهیه شیرینی انجیر؛ نکات، طرز تهیه و تزیین شیرینی انجیری میلک شیک آلبالویی؛ طرز تهیه 6 میلک شیلک خوشمزه آلبالویی از ساده تا خامه ای طرز تهیه شیرینی پنجره ای و نکات ویژه خوشمزه شدن آن آموزش طرز تهیه شیرینی دانمارکی و نکاتی برای خوشمزه تر شدن طرز تهیه شیرینی نارگیلی در فر و بدون فر و نکات ویژه برای خوشمزه شدن آموزش طرز تهیه شیرینی کشمشی و نکاتی برای خوشمزه شدن آن طرز تهیه انواع دسر افطاری ماه رمضان (از فرنی تا رشته خوشکار)