بریده‌هایی از کتاب زنان زیرک؛ چرا مردان عاشق زنان زیرک می‌شوند؟

چرا مردان عاشق زنان زیرک می‌شوند؟ نام میکروکتابی است که درباره باورهایی که مردها در مورد زن‌ها دارند، حرف می‌زند. این اثر خلاصه‌ای مفید از کتاب اصلی نوشته شری آرگو است که در انتشارات الکترونیک سبکتو تدوین شده است. این کتاب بیش از یک میلیون نسخه چاپی در امریکا فروش داشته است. ما نیز در ادامه بریده‌های مهم این کتاب را برای شما دوستان قرار خواهیم داد. با ما باشید.

روزانه سری جدید 59

این کتاب درباره چیست؟

میکروکتاب چرا مردان عاشق زنان زیرک می‌شوند؟ یک راهنمای عملی برای خانم‌ها است و به آن‌ها کمک می‌کند که وقتی در مقابل مردی قرار می‌گیرند، چه واکنشی از خود نشان دهند تا مانند یک زن زیرک به نظر برسند، نه یک زن ساده که همیشه از مردهای اطراف خود ضربه می‌خورد.

آرگو به جای تکیه بر تصویری رؤیایی و ایده‌آلیستی از روابط دو جنس مخالف، تصویری واقع‌گرایانه از طرز فکر و خواسته‌های مردان و رفتارهای درست یا نادرست زنان به ما ارائه می‌دهد.

نه‌تنها در برخورد با مردان، که در همه جا، این کتاب به زن‌ها کمک می‌کند که از گفتن واژه «نه» نهراسند و اجازه ندهند کسی از سادگی یا مهربانی آن‌ها بهره نادرستی ببرد.

کتاب زنان زیرک برای زنان یک یادآوری برای بازگشت به خودشان است و از آنها می‌خواهد که با گذشت زمان و در طول زندگی، بعد زنانه وجود خویش را فراموش نکنند و به مرد زندگی‌شان نیز کمک کنند تا ویژگی‌های مردانه خود را از یاد نبرد.

بریده هایی از این کتاب مهم

آلبرت انیشتن در جشن پنجاهمین سالگرد ازدواجش گفت: هنگامی‌که با هم ازدواج کردیم، همان اول با هم قراری گذاشتیم. اینکه در زندگی مشترک‌مان، تصمیمات بزرگ بر عهده من باشد و تصمیمات کوچک بر عهده همسرم. ما این قرار را برای ۵۰ سال حفظ کردیم. فکر می کنم به همین دلیل هم بود که ازدواج‌مان آن‌قدر موفق بود. اگرچه باید بگویم بسیار عجیب بود که در تمام این ۵۰ سال، هرگز موردی پیش نیامد که نیاز به تصمیمی بزرگ داشته باشد.

یک مرد با شما همانگونه رفتار می کند که شما با خودتان رفتار می‌کنید

مطلب مشابه: بریده‌هایی از کتاب مسئله مرگ و زندگی (جملات خلاصه این کتاب از اروین یالوم)

بریده هایی از این کتاب مهم

وقتی یک زن طوری رفتار کند که گویی خودش به تنهایی، از پس انجام همهٔ کارها برمی آید، در آخر ناچار می شود همه کارها را خودش به تنهایی انجام دهد.

مردها دنیا را اداره می کنند و زنان مردها را.

یک زیرک کسی که او را نخواهد را نمی‌خواهد.

 اگر زنی استقلال مالی خود را از دست بدهد و از نظر اقتصادی وابسته به مردش باشد، حق انتخاب‌های کمتری خواهد داشت و ناگزیر خواهد شد که در برابر خواست و اراده کس دیگری سر تعظیم فرود بیاورد. او تحت مرحمت شخص دیگری است. به این دلیل است که زن باید استقلال خود را حفظ کند و کارت صورتیاش را در دستان خودش نگاه دارد.

هرگاه شما نقش خود را کوتاه، شیرین و دوست‌داشتنی بازی کنید و سپس مرموزانه خود را عقب بکشید، در نظر مرد بسیار با شخصیت جلوه خواهید کرد و او به احساسات شما توجه بیشتری نشان خواهد داد، بدون هیچ کلامی.

مطلب مشابه: بریده‌هایی از کتاب محکم در آغوشم بگیر سو جانسون (برای رابطه زناشویی بهتر)

بریده هایی از این کتاب مهم

آن گفت‌وگوهای تلفنی دو ساعته که شما عاشق‌اش هستید، یک اشتباه بزرگ است. او بار اول این کار را دوست دارد، چون شما دوست دارید. اما بعد از آن، از این کار متنفر است. نگذارید گفت‌وگوهای تلفنی‌تان زیاد طولانی شود. نگذارید شما را به چشم یک وظیفه خسته کننده ببیند. تلفن‌ها را کوتاه و شیرین نگه دارید و او هرگز از تماس گرفتن با شما خسته نمی‌شود.

باید این درک کند که اگر رفتار درستی با شما نداشته باشد، شما بدون تردید آپارتمان یکخوابه‌ای که متعلق به خودتان باشد را به قصر زیبای او ترجیح می‌دهید. او باید احساس کند که اگر لازم باشد از احترام به شخصیت خود دفاع کنید، رانندگی با یک پینتو را به مرسدس بنز او ترجیح می دهید. او باید بداند که اگر شما احساس کنید مورد بی‌احترامی قرار گرفته اید، این زندگی راحت را رها می‌کنید و می‌روید.

عادات بد بسیار آسانتر از عادات خوب پا می گیرند. زیرا عادات خوب، نیاز به تلاشی آگاهانه دارند. صبر کردن این تلاش را تقویت می‌کند.

* با همه چیز موافقت کنید *هیچ چیز را توضیح ندهید *سپس همان کاری را انجام دهید که برایتان بهتر است.

برای دادن اطلاعات بد در مورد خود داوطلب نشوید.

مرد هم در آخر با کسی ازدواج می‌کند که طبق قوانین او بازی نمی‌کند، زنی که طبق قوانین خودش بازی می‌کند.

وقتی تازه دو ساعت است که از او جدا شده اید، نگویید «دلم برایت تنگ شده».

مطلب مشابه: بریده‌هایی از کتاب بیمار خاموش اثر الکس مایکلیدیس (خلاصه این کتاب روانشناسی)

بریده هایی از این کتاب مهم

آدم باید بداند کی دهانش را ببندد

مردها تمام زندگی‌شان را کار می‌کنند، فقط برای اینکه زنی را داشته باشند که عاشقانه به آن‌ها نگاه کند و بگوید: «تو فوق العاده ای» و «من به تو افتخار می کنم». او تمام راه تا قله کوه را بالا می رود فقط برای اینکه احساس کند زنی که دوستش دارد، به او افتخار می‌کند.

یک زیرک این را به خوبی می فهمد که وقتی یک مرد چیزی را بخواهد، به دنبالش می‌رود و این «پیگیری»، باعث می‌شود که از آن بیشتر خوشش بیاید و چنانچه آن را فوراً به دست نیاورد، شیفته‌اش می‌شود.

به جای تلاش زیاده از حد برای جلب رضایت او، کمی برای رضایت خودتان تلاش کنید…

قانون جاذبه شماره ۱ هر چیزی که آدم در زندگی به دنبالش بدود، از او فرار می کند به ویژه هنگامی‌که پای یک مرد در میان است.

راستش را بخواهید من از زنی که کمی بداخلاق باشد خوشم می‌آید. زیرا می‌دانم که به من اجازه سوءاستفاده را نخواهد داد. غرور واقعاً جذاب است.

مطلب مشابه: جملات قشنگ کتاب ها؛ 30 جمله ماندگار ارزشمند از کتاب های مختلف

بریده هایی از این کتاب مهم

هر زمان به مردی این احساس را بدهید که شما هم می‌خواهید مرد باشید، تقریبا در تمام موارد، برای خود یک میدان نبرد خریده‌اید.

باز هم باید بگویم که یک زیرک بسیار مهربان و مودب است. او به اندازه یک هلوی رسیده شیرین است. اما درون هر هلوی شیرینی، یک هسته بسیار سخت وجود دارد و این بدان معناست که اگر مردی به او بی‌احترامی کند، او توضیح واضحات نمی‌دهد

این یک حقیقت محض است که وقتی شما از زندگی خود رضایت دارید، جذاب‌تر نیز می‌شوید. شما با او یا بدون او خوشحالید و این آن چیزی است که شما را… خارج از دسترس او نگه می‌دارد.

روباه بی سروصدا می‌داند که هرچقدر کمتر انتقاد کند بهتر است. به همین دلیل است که غر نمی زند، به جایش «مانور» می‌دهد. برای مثال، هنگامی‌که مرد پیش از خواب لباس‌هایش را در می‌آورد و کف زمین می‌اندازد نگران نشوید، فردا صبح آن‌ها را از همان جا برمی‌دارد و می‌پوشد.

مطلب مشابه: بریده‌هایی از کتاب زایش تراژدی اثر نیچه؛ خلاصه کتاب با جملات سنگین آن

بریده هایی از این کتاب مهم

اشخاصی که به راستی قدرتمند و قوی هستند توضیح نمی‌دهند که چرا خواستار احترام هستند. آن‌ها تنها به سادگی، از روبه‌رو شدن با کسانی که این احترام را رعایت نمی کنند دوری می کنند.

قانون جاذبه شماره ۶۷ هرچقدر کمتر به او وابسته باشید، بیشتر از شما خوشش می آید.

اگر دیدید دارید زیاده از حد فروتنی می‌کنید یا زیادی خاکی هستید یا هر کدام از دیگر حرف‌های پوچ از این دست، سریع مشکل را حل کنید. به خود یادآوری کنید که شما “خیلی ممتاز”هستید. نقطه، پایان. والسلام نامه تمام. اگر کسی این اعتماد به‌نفس شما را نمی‌پسندد مشکل خود اوست. “چرا؟ چون در زندگی شخصی‌تان، شما از او مهم‌تر هستید. به این دلیل!”

اشتباه دیگری که خانم‌ها ممکن است مرتکب شوند این است که خود را دست کم بگیرند وکوچک کنند. وقتی در یک قرار آشنایی هستید، هیچگاه نباید در مورد عمل جراحی زیبایی که دوست دارید انجام دهید، یا مقدار وزنی که دوست دارید از دست بدهید، حرف بزنید. او را از دنیای تحسین کردن خود بیرون نیاورید.

مرد کم کم به این نتیجه می‌رسد که زن را به تمامی در اختیار دارد و این معمولاً همان نقطه ایست که زن‌ها در آن لب به شکایت باز می‌کنند: ” او به اندازه کافی برایم وقت نمی‌گذارد، او به اندازه گذشته احساساتی نیست. “

یکی از بزرگترین نشانه‌های یک زیرک این است که وسواس راضی کردن مرد یا هیچ کس دیگری را ندارد.

اگر قرار باشد میان شخصیت و رابطه یکی انتخاب شود، یک زیرک شخصیت خود را بالای هر چیز دیگری قرار می دهد.

مطلب مشابه: بریده‌هایی از کتاب برادران کارامازوف (اثر جاویدان داستایفسکی) شاهکار ادبی جهان

بریده هایی از این کتاب مهم

یک زیرک کسی که او را نخواهد را نمی‌خواهد. او به پاهای مرد نمی‌افتد و به او التماس نمی‌کند که به او رحم کند. او شخصیت خود را نگه می‌دارد و با این کار باعث می شود که مرد از رفتن منصرف شود.

دختر ساده دل معمولاً به خاطر دعوت آخرین لحظه کسی که تازه با او آشنا شده، قرار از پیش برنامه ریزی شده خود با دوستانش را بهم می‌زند. اما یک زیرک با به‌هم نزدن برنامه‌های قبلی خودش، احترام خود را نگه می‌دارد.

یک مرد چیزی را می خواهد که هر روز نمی تواند ببیند. مهم نیست که موهای این زن قرمز باشد یا بور، او زنی را می‌خواهد که فکرش متعلق به خودش باشد.

زود صمیمی شدن انسان را کوچک می‌کند.

مهم این است که اگر به شما فشار آمد، آیا توانایی ترک صحنه و ایستادن روی پای خود را دارید یا خیر.

بیش از حد لطف کردن، یا اشتیاق زیاد برای جلب رضایت مردها، احترام مرد نسبت به زن را کاهش می‌دهد، جذابیت شما را از بین می‌برد و باعث می‌شود که نقطه پایانی بر این رابطه گذاشته شود.

این طبیعت هر انسانی است که ابتدا عمق آب را بسنجد و ببیند تا کجا می‌تواند پیشروی کند

یک زیرک کمتر به دنبال نقش بازی کردن است و صداقت بیشتری دارد.

مطلب مشابه: بریده هایی از کتاب تائو ت چینگ از لائوتسه با جملات سنگین آموزنده

بریده هایی از این کتاب مهم

عموماً، سهیم شدن دستشویی با یک مرد، مصیبت محض است. ده دقیقه پس از آنکه با مایع شیشه شوی گران قیمت و سازگار با محیط زیست‌تان، آینه و سینک دستشویی را تمیز کردید، او می آید و دوباره به همه جا آب می پاشد. مانند این است که دستشویی را با نهنگ شخصی خودتان سهیم شده باشید. دانشمندان هنوز به پاسخ این پرسش دست نیافته اند که چرا مردها آب را «می پاشند». پس تا زمانی‌که آن‌ها به پاسخ این راز دست پیدا کنند، بهتر است که شما دستشویی مخصوص خود را داشته باشید.

برای زیرک بودن لازم نیست زنانگی خود را فراموش کنید. همچنین به این معنی نیست که شما تمام مدت ادای مردها را در خانه درآورید. بلکه تنها به این معناست که اجازه نمی‌دهید کسی حق شما را پایمال کند.

اگر موضوع بی اهمیتی است، رهایش کنید تا افتخارش برای او باشد. چه کسی اهمیت می‌دهد؟ یک روباه بی سروصدا خیلی عاقل تر از این‌هاست که بخواهد بر سر مسائل ناچیز و کم اهمیت بگومگو کند. به خصوص که اطمینان نیز داشته باشد از این دعوا چیزی عایدش نمی‌شود. حتی از برنده شدن نیز سودی نمی برد.

قانون جاذبه شماره ۸۰ اشخاصی که به راستی قدرتمند و قوی هستند توضیح نمی‌دهند که چرا خواستار احترام هستند. آن‌ها تنها به سادگی، از روبه‌رو شدن با کسانی که این احترام را رعایت نمی کنند دوری می کنند.

وقتی یک دختر ساده دل زیادی به مرد لطف می‌کند، رفتار او می‌گوید “آنچه من برای ارائه به تو دارم کافی نیست”. یک زیرک اما پیام دیگری می دهد:” آنچه هستم کافی است می‌خواهی بخواه و نمی‌خواهی نخواه”.

……. هنگامی‌که شما شروع به غر زدن کردید، رفتار شما داستانی دیگر را به نمایش گذاشت: «حتی کوچکترین کارهایی که انجام می‌دهی، روی من تأثیر می‌گذارند» به همین دلیل و تنها به همین دلیل است که غر زدن شما در واقع نوعی جایزه به مرد است

مطلب مشابه: بریده هایی از کتاب پاندای بزرگ و اژدهای کوچک با جملات سنگین فلسفی و خودشناسی

مطالب مشابه را ببینید!

بریده‌هایی از کتاب طرز فکر اثر کارل دوک با موضوع خودیاری و انگیزشی بریده‌هایی از کتاب حکایت دولت و فرزانگی اثر مارک فیشر درباره توسعه فردی و مالی بریده‌هایی از کتاب پاستیل‌ های بنفش از کاترین اپل گیت (خلاصه کتاب داستانی جذاب) بریده‌هایی از کتاب سه شنبه ها با موری از میچ آلبوم (خلاصه این کتاب فلسفی) بریده‌هایی از کتاب نجات از هزارتو دکتر نیکول لپرا با موضوع خودشناسی بریده‌هایی از کتاب زنان کوچک (جملات خلاصه از کتاب داستانی شیرین ) بریده‌هایی از کتاب در انتظار گودو از ساموئل بکت (خلاصه یکی از برترین نمایشنامه های تاریخ) بریده‌هایی از کتاب مثل خون در رگ های من احمد شاملو (خلاصه جملات این کتاب) بریده‌هایی از کتاب سقوط اثر جاویدان آلبر کامو (داستان فسلفی زیبا) بریده‌هایی از کتاب سنگ، کاغذ، قیچی از آلیس فینی (خلاصه این رمان پرفروش)