آموزش زبان آلمانی با کتاب منشن

image 36

آموزش زبان آلمانی (https://melalinstitute.com/home/service/10012/آموزش-زبان-آلمانی-ویژه-بزرگسالان) یکی از جذاب ترین گزینه ها برای افرادی است که علاقه‌مند به یادگیری زبان‌های جدید هستند.

با توجه به تأثیرگذاری زبان آلمانی در عرصه‌های مختلف اقتصادی، تحصیلی و فرهنگی، داشتن مهارت در آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اما یادگیری یک زبان جدید همواره چالش‌هایی را به همراه دارد که برای غلبه بر آن‌ها نیازمند رویکردهای مناسب و منابع کارآمدی می‌باشد. در این راستا، کتاب منشن یکی از بهترین منابع موجود برای آموزش زبان آلمانی است که با روش‌های مدرن و جذاب خود، به افراد کمک می‌کند تا با اعتماد به نفس و به دقت، مهارت‌های زبانی خود را گسترش دهند. در این بخش، به بررسی ویژگی‌ها و مزایای این کتاب خواهیم پرداخت تا با اطمینان بیشتری برای شروع به یادگیری زبان آلمانی توسط این منبع معتبر و کارآمد، آماده شوید.

آموزش زبان آلمانی کتاب منشن

سری کتاب‌های Menschen آلمانی از آخرین روش‌های آموزشی در حوزه زبان آلمانی بهره می‌برد و به‌عنوان یک جایگزین مناسب برای کتاب‌های Studio d از دیدگاه اساتید آلمانی شناخته می‌شود.

این مجموعه کتاب‌ها، با همکاری انتشارات بین‌المللی Max Hueber Verlag به چاپ رسیده و از جمله اولین سری کتاب‌های این انتشارات محسوب می‌شود. Menschen بر اساس سیستم اروپایی CEFR از مقطع A1 تا B1 تعریف شده و برای افراد بزرگسالی که به دنبال یادگیری زبان آلمانی هستند، طراحی شده است.

image 37

این کتاب‌ها برای سطوح مبتدی تا متوسط مناسب بوده و با ارائه موضوعات روزمره و به‌روز، به زبان‌آموزان کمک می‌کنند تا زبان آلمانی را به‌صورت کاربردی فرابگیرند.

سیستم درسی به‌روز، مدرن و تمرین‌های دقیق و کارآمد این کتاب‌ها، آنها را به یکی از بهترین انتخاب‌ها برای یادگیری زبان آلمانی تبدیل کرده است. برای افرادی که به دنبال دریافت ویزای کاری آلمان یا یادگیری زبان آلمانی در بازه زمانی کوتاه هستند، کتاب‌های Menschen می‌توانند بسیار مناسب باشند.

همچنین این کتاب‌ها برای تمامی دانش‌آموختگان زبان آلمانی به‌عنوان یکی از بهترین منابع آموزشی برای پیش‌بردن اهداف آینده‌شان شناخته می‌شوند. زیرا این کتاب‌ها، آموزش موضوعات پیچیده را کاهش داده و بر موضوعات روزمره تمرکز دارند و به زبان‌آموزان کمک می‌کنند تا با احساسات و داستان‌های جذاب، زبان آلمانی را با اشتیاق بیشتری یاد بگیرند.

آموزش این کتاب معمولاً به سطوح مختلف تقسیم می‌شود تا افراد بتوانند سطوح مهارتی خود را ارزیابی کنند. سطوح مختلفی برای زبان آلمانی وجود دارد که این سطوح شامل:

 • مبتدی A1 و A2

A1 (Anfänger 1) در این سطح، شما قادر به استفاده از اصطلاحات و واژگان ساده در مواقع روزمره هستید و می‌توانید سؤالات ساده را پرسیده و پاسخ دهید.

A2 (Anfänger 2) در این سطح، مهارت‌های مکالمه، شنیداری، خواندن و نوشتن در حدی تقویت می‌شوند که فرد می‌تواند در مواقع روزمره و مکالمات ساده شرکت کند.

image 38
 • متوسط B1 و B2

B1 (Fortgeschritten 1) در این سطح، شما قادر به گسترش مکالمات خود در مواقع مختلف هستید و می‌توانید موضوعات مختلف را بادقت بیشتری بررسی کنید.

B2 (Fortgeschritten 2) در این LEVEL، شما قادر به انجام مکالمات در مواقع پیچیده‌تر، مانند محیط‌های کاری، هستید و از واژگان پیچیده‌تری استفاده می‌کنید.

 • پیشرفته C1 و C2

C1 (Könner 1) در این سطح، شما قادر به درک موضوعات پیچیده‌تر و شرکت در مکالمات تخصصی و حرفه‌ای هستید. همچنین مهارت‌های نوشتاری و شنیداری شما نیز به سطح بالاتری خواهند رسید.

C2 (Könner 2):

این LEVEL بالاترین سطح مهارت زبان آلمانی است. در این سطح، شما به‌راحتی می‌توانید در مکالمات حرفه‌ای و ادبی شرکت کنید و به‌راحتی از زبان آلمانی در تمامی موقعیت‌ها استفاده کنید. هر سطح زبان آلمانی طبق سطح‌بندی اروپایی، در این سری از کتب آموزش زبان آلمانی دارای دو جلد کتاب است:

 • سطح A1 شامل دو جلد A1-1 و A1-2
 • سطح A2 شامل دو جلد A2-1 و A2-2
 • سطح B1 شامل دو جلد B1-1 و B1-2

در این کتاب هر چهار مهارت اصلی زبان (گفتار، شنیدار، نوشتار و درک مطلب) و همچنین مهارت‌های گرامر و واژگان آموزش داده می‌شود.

image 39

داشتن مدرک زبان آلمانی، یکی از شرایط اصلی برای مهاجرت به کشورهای آلمانی‌زبان است. مجموعه کتاب‌های Menschen، برای یادگیری زبان آلمانی توسط افراد مبتدی طراحی و منتشر شده است. این کتاب‌ها برای سه سطح A2، A1 و B1 در دو بخش تدوین شده‌اند و در دو کتاب جداگانه ارائه شده‌اند. همچنین موضوعات انتخابی در این کتاب‌ها مطابق با استاندارد CEFR و بر اساس موضوعات رایج در کشورهای آلمانی‌زبان، به‌ویژه آلمان، اتریش و سوئیس تشریح شده است.

آموزش زبان آلمانی منشن a1.1

این پکیج آموزشی شامل کتاب آموزشی Menschen سطح A1-1 است که شامل موارد زیر است:

 • کتاب آموزشی برای زبان‌آموزان
 • کتاب کار برای تمرین و تثبیت مطالب
 • فایل‌های صوتی آموزشی متناسب با کتاب

همچنین این کتاب دارای راهنمای مدرسین زبان آلمانی است که به مدرسین کمک می‌کند تا بهترین روش‌ها را در تدریس این کتب اعمال کنند.

image 40

این کتاب شامل 12 درس است که در ادامه به مباحث هر درس اشاره می‌شود:

 • درس اول: آموزش مفاهیم اولیه در زبان آلمانی، مانند احوالپرسی و معرفی خود و دیگران.
 • درس دوم: مکالمات مربوط به شغل و مسائل شخصی.
 • درس سوم: مفاهیم و ساختارهای مکالمه مرتبط با خانواده.
 • درس چهارم: آموزش مکالمات مرتبط با گرفتن راهنمایی و کمک، همچنین موضوعاتی مانند قیمت‌ها و حساب‌کتاب.
 • درس پنجم: آموزش کلمات و اسامی، توصیف چیزی و اطلاعات محصولات.
 • درس ششم: مکالمات تلفنی و ارسال ایمیل.
 • درس هفتم: مکالمات پیرامون اوقات فراغت و فعالیت‌های مختلف.
 • درس هشتم: مکالمات مرتبط با قرار ملاقات و هماهنگی آن.
 • درس نهم: مفاهیم مربوط به غذاها و عادات غذایی.
 • درس دهم: آموزش موضوعات مرتبط با گرفتن اطلاعات.
 • درس یازدهم: مکالمات مرتبط با گذشته، نوشتن خاطرات و ایمیل.
 • درس دوازدهم: مصاحبه، مکالمات مرتبط با سفر و فستیوال‌ها، و درک مطلب از طریق متون مرتبط.

دانلود فایل PDF کتاب A1.1 Menschen:

دانلود فایل

کتاب منشن a1.2

کتاب آلمانی Menschen سطح A1-2 یکی از آسان‌ترین منابع آموزش زبان آلمانی محسوب می‌شود که برای زبان‌آموزان طراحی شده است. این کتاب از سطح A1 تا ابتدای سطح B2 را پوشش می‌دهد و طبق سطح‌بندی اروپایی اعتبار دارد. در این سری از کتب آموزش زبان آلمانی، هر سطح دارای دو جلد است. برای سطح A1، دو جلد A1-1 و A1-2 وجود دارد که در اینجا جلد A1-2 برای شما آماده شده است. همچنین، سطوح A2 و B1 نیز دارای دو جلد متناظر هستند.

همچنین این کتاب آموزشی شامل تمرین و آموزش هر چهار مهارت اصلی زبان (گفتار، شنیدار، نوشتار، درک مطلب) و همچنین دو مهارت کمکی گرامر و واژگان است. پکیج آموزشی کتاب آلمانی MENSCHEN سطح A1-2 شامل سه بخش اصلی است:

 • کتاب آموزشی ویژه زبان‌آموز: این کتاب شامل مطالب آموزشی اصلی است که به زبان‌آموزان کمک می‌کند تا مهارت‌های زبان آلمانی خود را تقویت کنند.
 • کتاب کار برای تمرین و زبان‌آموز: این کتاب شامل تمرین‌های عملی و تمرکز شده است که به زبان‌آموزان کمک می‌کند تا مهارت‌های زبانی خود را تقویت کرده و مطالب آموزشی را به ‌صورت عملی پیاده‌سازی کنند.
 • فایل‌های صوتی آموزشی کتاب: این فایل‌های صوتی مرتبط با مطالب کتاب آموزشی است و زبان‌آموزان را در تقویت مهارت شنیداری و تلفظ بهتر کمک می‌کند.
image 5

همچنین این کتاب آموزشی دارای کتاب آموزش و راهنمایی مدرسین زبان آلمانی است که به مدرسان کمک می‌کند تا بهترین روش‌های آموزشی را به دانش‌آموزان ارائه دهند.

در این بخش از کتاب آلمانی Menschen سطح A1-2، 12 درس (از درس 13 تا درس 24) شامل موضوعات و عناوین متنوعی است که به زبان‌آموزان کمک می‌کند تا مهارت‌های زبانی خود را گسترش دهند و مفاهیم را به طور کامل درک کنند. مباحث کلی این جلد از کتاب MENSCHEN سطح A1-2 عبارت‌اند از:

 • درس اول (شماره درس 13): موضوع این درس پیدا کردن آدرس و پرسیدن آدرس است.
 • درس دوم (شماره درس 14): موضوع این درس درباره زندگی کردن است.
 • درس سوم (شماره درس 15): در این درس، موضوعات مربوط به شهر و مسائل مرتبط با آن مورد بحث قرار می‌گیرد.
 • درس چهارم (شماره درس 16): این درس درباره قرار ملاقات است.
 • درس پنجم (شماره درس 17): موضوع این درس مربوط به برنامه‌ها و اهداف است.
 • درس ششم (شماره درس 18): مباحث این درس درباره سلامتی و بیماری است.
 • درس هفتم (شماره درس 19): موضوع این درس درباره ویژگی‌های شخصی است.
 • درس هشتم (شماره درس 20): این درس به موضوع خانه داری و منزل می‌پردازد.
 • درس نهم (شماره درس 21): در این درس، موضوعات مرتبط با راهنمایی و رانندگی مورد بحث است.
 • درس دهم (شماره درس 22): موضوع این درس درباره پوشاک است.
 • درس یازدهم (شماره درس 23): در این درس، آب و هوا و مسائل مرتبط با آن بحث می‌شود.
 • درس دوازدهم (شماره درس 24): موضوع این درس درباره جشن و کارناوال است.

دانلود فایل PDF کتاب A1.2 Menschen:

لیست تمام گرامرهای زبان انگلیسی pdf

دانلود فایل

سخن پایانی

باتوجه‌به مجموعه کتاب‌های Menschen برای یادگیری زبان آلمانی، می‌توان نتیجه گرفت که این کتاب‌ها یک ابزار مؤثر و کامل برای آموزش زبان به افراد مبتدی هستند. با تقسیم بخش‌ها به‌صورت منظم و سازمان‌یافته، Menschen از طریق دروس و تمرین‌های متنوع، مهارت‌های گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتن را به دانشجویان آموزش می‌دهد.

محتوای آموزشی این کتاب‌ها مطابق با استانداردهای بین‌المللی و نیاز کشورهای آلمانی‌زبان طراحی شده است. ازاین‌رو، استفاده از مجموعه Menschen می‌تواند به دانشجویان کمک کند تا به‌سرعت و با اعتمادبه‌نفس، مهارت‌های زبانی خود را ارتقا دهند و به سطحی مطلوب در زبان آلمانی برسند.

مطالب مشابه را ببینید!

بریده‌هایی از کتاب زایش تراژدی اثر نیچه؛ خلاصه کتاب با جملات سنگین آن بریده‌هایی از کتاب برادران کارامازوف (اثر جاویدان داستایفسکی) شاهکار ادبی جهان بریده هایی از کتاب تائو ت چینگ از لائوتسه با جملات سنگین آموزنده بریده هایی از کتاب پاندای بزرگ و اژدهای کوچک با جملات سنگین فلسفی و خودشناسی بریده هایی از کتاب غروب بت ها؛ جملات زیبا از اثر جاویدان فردریش نیچه بریده هایی از کتاب ضیافت افلاطون؛ جملات قشنگ و خلاصه فلسفی این کتاب بریده هایی از کتاب هنر خوب زندگی کردن درباره موفقیت و خودشانی از رولف دوبلی بریده‌هایی از کتاب اقتصاد به زبان ساده؛ خلاصه و متن درباره اقتصاد و سرمایه گذاری بریده‌هایی از کتاب بی حد و مرز جیم کوییک با متن و جملات درباره خودشناسی بریده‌هایی از کتاب رنج‌های ورتر جوان شاهکار گوته؛ متن های مفهومی زیبا