بیوگرافی جکی چان؛ زندگینامه و عکس های جکی چان و همسرش

جکی چان نام آشنا و محبوبی در میان مردم است. ایرانیان نیز به خوبی او را می شناسند. جکی چان بازیگر معروف فیلم های اکشن که سالهاست در این عرصه فعالیت دارد. در ادامه این مطلب از سایت روزانه به شرح زندگینامه او می پردازیم.

بیوگرافی و زندگینامه جکی چان

بیوگرافی جکی چان

جکی چان با نام اصلی (فونگ سی لونگ) بازیگر فیلم ها و سریال های اکشن، کارگردان، تهیه کننده و بدلکار متولد 7 آپریل 1954 در هنگ کنک می باشد. جکی چان جزو نادر فرزندانی است که 12 ماهه به دنیا آمده است و پزشکان مجبور شدند که با عمل سزارین او را به دنیا بیاورند. تحصیلات او اندک است اما دانشکده هنگ کنگ به او دکترای علوم اجتماعی را هدیه کرده است.

 

سرگذشت تلخ کودکی

او در خانواده ای بسیار فقیر متولد شد. پدرش آشپز و مادرش خدمتکار سفارت فرانسه در هنک گنک بودند. پدر و مادر جکی آنقدر فقیر بودند که از پس مخارج فرزندشان بر نمی آمدند و زمانی که جکی 5 ساله بود قصد داشتند که او را به یک دکتر انگلیسی به مبلغ 1500 دلار بفروشند اما نتوانستند به این کار تن در دهند و عزمشان را جزم کردند که به استرالیا مهاجرت کنند تا بتوانند کار بهتری دست و پا کنند و فرزندشان را خود بزرگ کنند.

 

خصوصیات اخلاقی

حکی چان انسان بسیار شریفی بوده و کارهای انسان دوستانه زیادی انجام می دهد. قلب مهربانی دارد و محبوبیتش شهرت خاص و عام است.

بسیار به حیوانات علاقمند است و به عنوان مدافع حقوق حیوانات فعالیت کرده است.

وی 130 میلیون دلار ثروت دارد که تصمیم گرفته است تمام ثروت 130 میلیون دلاری خود را به موسسات خیریه اهدا کند و در مورد فرزند پسرش که از او سؤال شده است به فرزندش چه چیزی به ارث می گذارد گفته است: فرزندم خودش به دنبال کار برود، تلاش کند و کسب درآمد کند.

بیوگرافی و زندگینامه جکی چان

شروع به فعالیت و شهرت

جکی چان بازیگری را از کودکی فرا گرفت و به عنوان هدف اصلی و اولویت مهم و اول زندگیش قرار داد. زمانی که هفت ساله بود خانواده اش او را به یک پانسیون در هنگ کنگ می فرستند.

در این مدرسه به دانش آموزان مهارتهایی از قبیل: هنرهای رزمی، آکروباتیک، خوانندگی، بازیگری و … تعلیم می دادند. از آنجا که جان به هنرهای رزمی علاقمند بود و استعدادی در درونش نهفته بود خیلی زود این هنر را فرا گرفت.

جکی 10 سال در این مدرسه ماند و در این مدت زمان استادی به نام یوشان یوان آکروبات، کونگ‌ فو، اپرای چینی، پانتومیم و آواز را به وی آموخت.

در 17 سالگی زمانی که جکی جان از مدرسه خارج شد نقش های کوتاهی را در فیلم های متنوع بازی کرد. وی همچنین در فیلم های بروسلی نیز حضور پیدا کرد و چند بار ضربه فنی شد. تمام اینها تجربه هایی برای رسیدن به پیشرفتی چشمگیر بود.

حکی چان وقتی که وارد عرصه فیلم سازی شد و سیاهی لشکر و بدلکاری را آغاز نمود با فیلم های “اژدها وارد می شود” و “خشم اژدها” که متعلق به بروسلی بود شروع کرد.

وی برای نخستین بار در سال 1971 در فیلم “ببر کوچولوی کاونوتن” مقابل دوربین قرار گرفت. و سال بعد در معروف ترین فیلم بروسلی به نام “مشت خشم” حضور پیدا کرد.

جکی جان صدای خوبی دارد و در اکثر فیلم ها خودش موزیک را اجرا می کند اما آمریکا صدای او را به هر دلیلی پخش نمی کند.

بازی در فیلم ها و بدلکاری او بی آسیب نبوده است. جکی در حین انجام فیلمهایش بارها دچار شكستگی در اغلب نقاط بدنش گردیده است از جمله: 3 بار شكستگی در ناحیه بینی، یك بار از ناحیه قوزك پا، اغلب انگشتان دستهایش، هر دو استخوان گونه و حتی جمجعه وی دچار شكستگی شده است.

از مهمترین فیلم های وی می توان به فیلم آوای موسیقی به کارگردانی رابرت وایز در سال 1965 اشاره نمود که در دنیا مشهور شد.

بیوگرافی و زندگینامه جکی چان

ازدواج

جکی چان یکبار با ملکه سابق زیبایی کنگور که زیباترین دوشیزه آسیا بود “الین نگ” ارتباط عاشقانه داشت که حاصل این رابطه یک دختر به نام “اتانگ” می باشد. اما 8 سال بعد کارشان به جدایی ختم شد و جک چان اتا را به عنوان دخترش قبول نکرد. اتا نیز گفت: جکی چان ستاره سینما فقط پدر بیولوژیکی من است و هیچ احساس خویشاوندی با او ندارد. ضمن اینکه اتانگ در فروردین ماه امسال دست به خودکشی زد.

جکی چان با “جون لین” که بازیگر معروف سینما و تلویزیون هنگ کنگ است ازدواج نمود. جون لین پس از ازدواجش تصمیم گرفته که از بازیگری کناره گیری کرده و خانه داری کند. حاصل این ازدواج یک پسر به نام جیسی می باشد. پسرش نیز که بازیگر هالیوود است کم حاشیه نبوده و چندی پیش از زندان آزاد شد. وی را به دلیل آنکه استفاده از ماریجوانا را آزاد اعلام کرده بود دستگیر شد.

جیسی 33 ساله بعد آزادی از زندان از عموم مردم معذرت خواهی کرد.

 

 

این مطالب را هم ببینید