بیوگرافی جمشید مشایخی؛ عکس های جمشید مشایخی و فرزندانش

جمشید مشایخی، از بازیگران معروف سینما، تلویزیون و تئاتر ایران است که نمونه بارزی از یک هنرمند و پیشکسوت می باشد. نقش آفرینی های زیبای وی در فیلم های مختلف سالهای متمادیست که در اذهان مانده است.

بیوگرافی جمشید مشایخی، عکس های جمشید مشایخی و همسرش

بیوگرافی جمشید مشایخی

جمشید مشایخی، بازیگر و پیشکسوت تاریخ سینما، تلویزیون و تئاتر ایران متولد 1313/09/05 در تهران می باشد. دارای تحصیلات ناتمام در رشته تئاتر است. مشایخی دارای نشان درجه یک فرهنگ و هنر می باشد که برازنده اش می باشد.

بیوگرافی جمشید مشایخی، عکس های جمشید مشایخی و همسرش

 

شروع به فعالیت

جمشید مشایخی در سال ۱۳۳۶ به استخدام اداره تازه تأسیس هنرهای دراماتیک درآمد و به عنوان بازیگر کار خود را در برنامه نمایشی کانال سوم غیردولتی آغاز کرد و با ایفای نقش در فیلم کوتاه «جلد مار» هژیر داریوش به همراه فخری خوروش جلوی دوربین رفت. او حتی به خاطر بازی سینمایی اش برای مدتی از کار تأتر اخراج شد.

اولین تله تئاتری که مشایخی را وارد تلویزیون کرد تله تئاتر “بعد از سی سال” به کارگردانی علی نصیریان بوده است.

اولین حضور مشایخی در سینما در سال 1344 با فیلم سینمایی “خشت و آیینه” بوده است اما در واقع کار حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۴۹ به طور رسمی شروع کرد.

بیوگرافی جمشید مشایخی، عکس های جمشید مشایخی و همسرش

بازی جمشید مشایخی در نقش انسان‌های بی رحم و همچنین نقش‌های تاریخی همچون «شازده احتجاب»، «کمال الملک» و رضا تفنگچی/خوشنویس در سریال «هزار دستان» نشانگر از توانایی بازیگری اوست. با این حال، در کارنامه بازیگری او، نقش‌های کم ارزش و گاه بی‌ارزش نیز شاهد هستیم که به گفته خود، پذیرفتن آن نقش‌ها را برای کمک به کارگردان‌ها قبول می‌کند؛ هرچند که به کارنامه بازیگری اش لطمه وارد شود. او در سال ۱۳۶۳، بابت بازی در دو فیلم گل‌های داوودی و کمال‌الملک، برندهٔ سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر شد. از نمایش‌های مهم او بازی در نقش «بزرگ آقا» در نمایش میراث کارِ بهرام بیضایی در تالار ۲۵ شهریور در آذر ماه ۱۳۴۶ بود.

بیوگرافی جمشید مشایخی، عکس های جمشید مشایخی و همسرش

ازدواج و عاشقی

حمشید مشایخی متأهل است و دارای سه فرزند می باشد. دو پسر به نام نادر و سام و یک دختر به نام نغمه حاصل این ازدواج می باشند. جمشید مشایخی و همسرش گیتی افروز رئوفی زندگی بسیار پرصداقت و عاشقانه ای را تا به امروز در کنار یکدیگر داشته اند و از زوج های بسیار خوشبخت هستند.

همسرش در مورد ازدواج با جمشید می گوید: جمشید مشایخی پسر دایی من است. مایل به ازدواج با جمشید نبودم و عقیده داشتم او نمی تواند در آینده همسر خوبی برایم باشد. یک روز جمشید با برادرش به خواستگاری آمد و فردای آن روز به همراه مادر و خواهرهایش آمدند و روز بعد باز خودش و پدرش و فردای آن روز خودش با عمه اش آمدند،اما چقدر اشتباه می کردم که تمایل به ازدواج با او نداشتم چون تمام حرف هایی که امروز در عین پختگی می زند، آن روزها در سن 24 سالگی می زد.

 

همچنین بخوانید:

بیوگرافی سعید کنگرانی

بیوگرافی محمدعلی کشاورز

بیوگرافی هومن سیدی

بیوگرافی پژمان بازغی

بیوگرافی نازنین کریمی

بیوگرافی امیرحسین آرمان

بیوگرافی سحر دولتشاهی

بیوگرافی سحر قریشی

مطالب مشابه را ببینید!

نگاهی بر زندگی بابک خرمدین؛ زندگینامه سردار ایرانی از تولد تا نبردها و دستگیری تا مرگ نگاهی بر زندگی فروغ فرخزاد؛ بیوگرافی از اوایل زندگی تا ازدواج، آثار و درگذشت او نگاهی بر زندگی کافکا اسطوره ادبیات؛ بیوگرافی از تولد تا روابط عاشقانه، آثار و مرگ او نگاهی بر زندگی مهدی اخوان ثالث؛ از اوایل زندگی، ازدواج، آغاز شعر گفتن، زندانی شدن و درگذشت نگاهی بر زندگی سیمین دانشور نویسنده و شاعر از تولد تا ازدواج، آثار ادبی و درگذشت او نگاهی بر زندگی نظامی گنجوی؛ بیوگرافی از تولد تا آثار معروف او و درگذشت بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر اسطوره بدنسازی؛ از مهاجرت تا موفقیت های ورزشی و سینمایی او نگاهی بر زندگی نیما یوشیج؛ از تولد این شاعر تا عاشقی، زندگی در روستا و اشعار نیمایی نگاهی بر زندگی خواجه نصیر الدین طوسی؛ از تولد تا مرگ و معروف ترین آثار او نگاهی بر زندگی سهراب سپهری؛ زندگینامه این شاعر از تولد تا شهرت و مرگ او