بیوگرافی علیرضا جهانبخش؛ زندگی نامه علیرضا جهانبخش بازیکن فوتبال، عکس های علیرضا جهانبخش و همسرش

علیرضا جهانبخش یکی از بازیکنان خوش اخلاق دهه هفتادی بازیکن فوتبال ایران است. علیرضا جهانبخش در فصل 2013-2014 به عنوان دومین نفر استعداد برتر لیگ برتر فوتبال هلند انتخاب شد.

بیوگرافی علیرضا جهانبخش بازیکن تیم فوتبال

بیوگرافی علیرضا جهانبخش

علیرضا جهانبخش بازیکن فوتبال ایران متولد 1372/05/20 در شهر کوچک جیرنده در استان گیلان می باشد. اما در قزوین زندگی کرده و بزرگ شده است. علیرضا جهانبخش در یک خانواده 6 نفره به دنیا آمد. علیرضا دارای دو خواهر و یک برادر است و مادرش خانه دار است و پدرش دارای شغل کشاورزی است. علیرضا اکنون در باشگاه ای زد آلکمار با شماره پیراهن 7 و با عنوان پست هافبک هجومی مشغول به بازی می باشد. وی 78 کیلوگرم وزن و 180سانتی متر قد دارد.

بیوگرافی علیرضا جهانبخش بازیکن تیم فوتبال

آغاز فعالیت

علیرضا جهانبخش فوتبال را از بازی در تیم داماش گیلان آغاز کرد تا اینکه اکنون توانسته در تیم فوتبال “ای زد آلکمار” در پست وینگر و هافبک راست بازی کند.

علیرضا در سن ۱۸ سالگی در سال ۱۳۹۰ اولین بازی خود را در تیم داماش گیلان و در لیگ برتر فوتبال ایران انجام داد و این بازی هم مقابل تیم مس کرمان انجام گرفت. در مجموع از کل بازی های علیرضا جهانبخش یعنی در ۴۲ بازی، برای داماش او توانست ۱۰ گل به ثمر برساند.

بیوگرافی علیرضا جهانبخش بازیکن تیم فوتبال

این بازیکن خوب کشورمان دارای استعداد خوبی در زمینه فوتبال است و در سطح جهانی از او به عنوان استعداد برتر یاد می کنند. در این راستا هم باید گفت که علیرضا جهانبخش در فصل ۲۰۱۳–۲۰۱۴ به عنوان دومین استعداد منحصر به فرد لیگ برتر فوتبال هلند انتخاب شد و در سال ۲۰۱۵ هم وی به عنوان برترین بازیکن دسته اول لیگ هلند در فصل ۲۰۱۴–۲۰۱۵ انتخاب شد.

جهانبخش در مارس ۲۰۱۵، در مقام کاپیتان برای مقدماتی بازی‌های المپیک به تیم امید دعوت شد و به این ترتیب در این تیم هم سابقه حضور دارد. با حضور جهانبخش، تیم امید موفق شد به مسابقات فوتبال زیر ۲۳ سال آسیا ۲۰۱۶ که در کشور قطر برگزار می شد، راه پیدا کند.

بیوگرافی علیرضا جهانبخش بازیکن تیم فوتبال

همچنین او در فصل ۲۰۱۸–۲۰۱۷ با ۲۱ گل زده آقای گل لیگ هلند شد و به عنوان نخستین بازیکن آسیایی لقب گرفت که در اروپا آقای گل می‌شود.

بیوگرافی علیرضا جهانبخش بازیکن تیم فوتبال

خوش تیپ ترین بازیکن

علیرضا جهانبخش جزو 10 نفری بود که سایت فرانسوی “doctissimo” نام وی را در بین خوش تیپ ترین بازیکن جام جهانی 2018 روسیه قرار داده و باعث افتخار فوتبال کشورمان است.

بیوگرافی علیرضا جهانبخش بازیکن تیم فوتبال

کار تبلیغاتی

علیرضا جهانبخش مدتی را به عنوان سفیر برند کلییر کار تبلیغاتی انجام داد که موفق هم بود.

 

بیوگرافی علیرضا جهانبخش بازیکن تیم فوتبال

افتخارات علیرضا جهانبخش

  • کسب مقام آقای گل و بهترین بازیکن لیگ هلند فصل: ۱۸–۲۰۱۷
  • کسب عنوان بازیکن ماه فوتبال آسیا در ژانویه ۲۰۱۶
  • دستیابی به برترین بازیکن لیگ دسته یک فوتبال هلند: ۱۵–۲۰۱۴
  • به دست آورن عنوان برترین بازیکن نیم‌فصل نخست لیگ دسته یک فوتبال هلند: ۱۵–۲۰۱۴
  • دریافت عنوان دومین استعداد برتر لیگ برتر فوتبال هلند فصل: ۱۴–۲۰۱۳

بیوگرافی علیرضا جهانبخش بازیکن تیم فوتبال

حاشیه دار شدن

علیرضا جهانبخش یکی از بازیکنان خوش اخلاق و بدون حاشیه بوده است اما در بهمن 96 دو اتفاق بی سابقه در کارنامه اخلاقی وی رخ داد که یکی از این اتفاقات درگیری او در زمین و دیگری هم تمسخر و دریبل زدن بازیکنان یار تیم مقابل که باعث شد تا خشم مربی تیمش را برانگیزد.

جهانبخش که یکی از یاران کلیدی تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۸ است ، از جمله بازیکنان بدون حاشیه و بدون رفتارهای پرخاشگرانه بوده است که دیدن این گونه رفتارها از او بعید است و ممکن است برای او در آستانه بازیهای جام جهانی ۲۰۱۸ در روسیه، حاشیه هایی را ایجاد کند.

 

بیوگرافی علیرضا جهانبخش بازیکن تیم فوتبال

ازدواج

علیرضا جهانبخش مجرد است و تاکنون ازدواج نکرده است. هر چند چندی پیش عکسی از وی به همراه یک خانم در فضای مجازی منتشر شد و شایعه شده بود که همسر وی می باشد. اما با واکنش سریع علیرضا جهانبخش روبرو شد و وی علاوه بر تکذیب شایعه ازدواجش بیان کرد که ایشان خواهرشان هستند.

 

 

مطالب مشابه را ببینید!

نگاهی بر زندگی حسین منزوی؛ آغاز فعالیت ادبی، اشعار زیبای او، ازدواج، طلاق و مرگ نگاهی بر زندگی احمدرضا احمدی (از تولد تا اشعار نو او، سبک او، نقد شاعر و اشعار او) نگاهی بر زندگی شمس تبریزی (از تولد، تا بد رفتاری مردم با او و رابطه با کیمیا خاتون) نگاهی بر زندگی کریم خان زند (از فتح اصفهان تا مبارزه با خان قاجار و انگلیسی ها تا مرگ) بیوگرافی کیت بلانشت؛ زندگی شخصی هنری او از ورود به دنیای هنر تا فیلم های معروف او نگاهی بر زندگی زال پهلون ایرانی و پدر رستم دستان از شخصیت های شاهنامه بیوگرافی علیرضا قربانی خواننده سبک سنتی (کارنامه هنری و زندگینامه شخصی او) بیوگرافی تام هنکس بازیگر پر افتخار هالیوودی؛ کارنامه هنری و زندگینامه شخصی بیوگرافی عرفان طهماسبی خواننده با استعداد (درباره زندگی شخصی و هنری او) نگاهی بر زندگی بابک خرمدین؛ زندگینامه سردار ایرانی از تولد تا نبردها و دستگیری تا مرگ