بیوگرافی بیژن بنفشه خواه؛ عکس های بیژن بنفشه خواه به همراه همسر و فرزندش

بیژن بنفشه خواه از بازیگران طنز سریال ها و فیلم های سینمایی ایرانی است. ایشان پسر رضا بنفشه خواه بازیگر سینما و تلویزیون ایران هستند که شباهت بسیار زیادی نیز بین این دو پدر و پسر وجود دارد.

بیوگرافی و عکس های بیژن بنفشه خواه

بیوگرافی بیژن بنفشه خواه

بیژن بنفشه خواه بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینمای ایران متولد 1352/01/01 در تهران می باشد. بیژن بنفشه خواه تحصیلاتش را تا مقطع کارشناسی و در رشته نقاشی عمومی از دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز به اتمام رسانده است.

پدرش رضا بنفشه خواه و عمویش محمود بنفشه خواه نیز در عرصه هنر و بازیگری فعالیت دارند. رمز موفقیت بیژن بنفشه خواه در شور و هیجانی است که در درونش وجود دارد. به قول معروف کودک درونش هنوز در حال تکاپو می باشد.

بیژن بنفشه خواه در انتخاب نقش حساسیتی به خرج نمی دهد و تقریباً هر نوع کاری که باشد را می پذیرد. آنگونه که خودش می گوید کافی است  که فقط کار را دوست داشته باشد و بپسندد.

بیوگرافی و عکس های بیژن بنفشه خواه

شروع به فعالیت و شهرت

بیژن بنفشه خواه از سال 73 یعنی در سن 21 سالگی وارد عرصه بازیگری شد. او بازیگری را در سال 73 با سریال تلویزیونی کودکانه “پیک سپید شادی” به کارگردانی محسن تقوی آغاز نمود. این مجموعه کودکانه از شبکه کودک و نوجوان یک صدا و سیمای ایران روی آنتن می رفت. پس از آن در مجموعه تلویزیونی “پسر بابا” (که بخشی از پیک سپید شادی) بود حضور پیدا کرد.

 بیوگرافی و عکس های بیژن بنفشه خواه

اکثر فیلم هایی که بیژن بنفشه خواه تا به اکنون در آنها حضور پیدا کرده است کمدی و طنز بوده است. بنفشه خواه در سال 79 اولین با فیلم سینمایی “رقص شیطان” پا به عرصه سینما نهاد. سپس در سال 89 در فیلم سینمایی “از ما بهترون” و در سال 90 در فیلم سینمایی “وفا 2012” ایفای نقش نمود.

بیژن بنفشه خواه تجربه مجری گری را در مسابقه “بیست” در سال 93 و همچنین “سه شو” در سال 94 را داشته است.

بنفشه خواه در رابطه با حضورش در سریال “لیسانسه ها” می گوید که چون تقریباً در تمام کارهای سروش صحت حضور داشته است این کار را نیز پذیرفته و قلم سروش صحت را می پسندد.

بنفشه خواه در سریال های تلویزیونی همچون: همسران، دزدان مادربزرگ، این چند نفر، حرف تو حرف، گل های 78، طبقه وسط، بدون شهر، اکسیژن، تعطیلات پردردسر، پیامک در دیار باقی، طلاق در وقت اضافه، مرد دو هزار چهره، قهوه تلخ، ساختمان پزشکان، خانه اجاره ای، روزهای بد به در، دست نزن جیزه، شهرک جیم، لیسانسه ها و … حضور داشته است.

بیوگرافی و عکس های بیژن بنفشه خواه

همچنین در فیلم های سینمایی همچون: رقص شیطان، از ما بهترون، وفا 2012، دربست، هشتگ، قهرمانان کوچک، ما خیلی باحالیم، کاتیوشا حضور داشته است.

بیوگرافی و عکس های بیژن بنفشه خواه

عکس همسر و فرزندان بیژن بنفشه خواه

 

ازدواج

بیژن بنفشه خواه بازیگر 45 ساله ایرانی متأهل بوده. ایشان در سال 88 ازدواج کردند و حاصل این ازدواج دو فرزند می باشد، یک پسر به نام امیرعلی و یک دختر به نام یاسمین است.

 

 

 

همچنین بخوانید:

بیوگرافی سروش صحت

بیوگرافی مهران غفوریان

بیوگرافی سیامک انصاری

بیوگرافی جواد رضویان

مطالب مشابه را ببینید!

بیوگرافی نیما شعبان نژاد از شروع بازیگری تا زندگی خصوص و ازدواج او نگاهی بر زندگی صائب تبریزی شاعر معروف (بیوگرافی از تولد تا درگذشت و اشعار او) بیوگرافی نازنین بیاتی؛ ار شروع بازیگری تا صداپیشگی و فیلم ها و سریال های او بیوگرافی هوتن شکیبا؛ از شروع بازیگر تا صداپیشگی و ازدواج و 5 فیلم برتر او بیوگرافی پژمان جمشیدی بازیگر و فوتبالیست (از زندگی شخصی و فوتبالی تا بازیگر شدن) بیوگرافی سروش صحت؛ خالق برنامه کتاب باز، نویسنده، کارگردان و بازیگر مشهور ایرانی نگاهی بر زندگی فریدون مشیری از تولد تا درگذشت این شاعر و گزیده اشعار وی نگاهی بر زندگی قیصر امین پور شاعر (از تولد تا شاعری و درگذشت و گزیده اشعار او) بیوگرافی لیلا حاتمی بازیگر؛ از شروع بازیگری در کودکی تا جوایز مختلف و ازدواج نگاهی بر زندگی خسرو شکیبایی بازیگر (شروع فعالیت هنری، معروفیت و درگذشت)