بیوگرافی مدونا خواننده و اطلاعات خواندنی از حواشی و زندگی شخصی

بیوگرافی مدونا

مدونا که به عنوان یکی از ماندگارترین خوانندگان تاریخ شناخته می شود، به عنوان ترانه سرا، بازیگر و کارآفرین بین المللی هم فعالیت داشته و توانسته در سال 2012 در صدر فهرست پردرآمدترین چهره های سرشناس دنیای هنر و سرگرمی قرار بگیرد. به همین دلیل قصد داریم در این نوشته به بیوگرافی مدونا بپردازیم.

مدونا با نام اصلی لوئیز چیکونی متولد سال 1958 در بی سیتی میشیگان بوده و برخلاف خیلی از افراد مشهور که به زادگاه خود علاقمندند، مدونا زادگاه خود را در یک برنامه تلویزیونی، یک شهر کوچک و بوگندو توصیف کرد.

زندگینامه و بیوگرافی مدونا

مدونا فرزند سوم یک خانواده آمریکایی است. او زمانی که 20 سال داشت به نیویورک رفت و در رشته رقص مدرن شروع به فعالیت نمود. این خواننده معروف یکی از افراد تاثیرگذار بر روی مردم بوده و کمک های زیادی هم به کودکان بی سرپرست کرده است. مدونا با وجود اینکه دو فرزند تنی دارد، چهار کودک آفریقایی را هم به فرزند خواندگی قبول کرد.

ازدواج اول مدونا با بازیگر مشهوری به نام شان پن بود و این دو بعد از 4 سال زندگی مشترک از یکدیگر جدا شدند. ازدواج دوم این خواننده مشهور با مربی بدنسازی به نام کارلوس لئون انجام شد و حاصل این ازدواج دختری به نام لوردس لولا لئون بوده است. ولی این ازدواج هم به جدایی منجر شد.

مدونا در سال 2000 مجددا ازدواج می کند، این بار با یک کارگردان انگلیسی به نام گای ریچی. حاصل این ازدواج فرزندی به نام رکوو بود، اما این ازدواج هم بعد از 7 سال به اتمام رسید.

مدونا

آلبوم ها

آلبوم های مدونا در سراسر جهان مشهور هستند و یکی از آلبوم هایش رکورد 300 میلیونی فروش را شکسته است. این خواننده مشهور اولین آلبوم خود را با 10 آهنگ منتشر نمود و توانست 17 آلبوم دیگر نیز به بازار موسیقی عرضه نماید.

مدونا

اوایل زندگی

مدونا در سال 1966 مورد تایید کلیسای کاتولیک قرار گرفت و نام ورونیکا برای او انتخاب شد. بعد از مدتی مادر خود را در اثر بیماری از دست داد و مرگ مادرش تاثیر زیادی بر روحیه ی این خواننده مشهور گذاشت. وی بعدها اعلام کرد که مفهوم فوت مادرش را درک نکرده است.

مدونا ادامه زندگی خود را با مادر بزرگش زندگی کرد و در مصاحبه ای در رابطه با دوران کودکی خود می گوید که خودم را دختری تنها در جستجوی چیزی می دیدم.

در سال 1966 پدر مدونا ازدواج مجدد کرد و همین موضوع باعث شد تا مدونا از او کینه به دل بگیرد و روابط آنها بعد از مدتی به تیرگی گرایید.

مدونا

ورود به دنیای هنر

در مدرسه مدونا نمره های بالایی را کسب می کرد و با رفتارهای غیر متعارفش شناخته می شد. پدر مدونا دخترش را در کلاس های پیانو کلاسیک ثبت نام نمود؛ اما بعدها مدونا به دلیل علاقه اش به رقص باله، از پدرش خواست تا او را به کلاس های باله بفرستد. مدونا توسط همین کلاس ها توانست پیشرفت کند و نظر استادانش را به خود جلب نماید.

مدونا بعدها زیر نظر افراد حرفه ای به یادگیری موسیقی پرداخت و توانست در انواع رقص ها مهارت کسب نماید. او از همان ابتدا در زمینه موسیقی می درخشید و مشخص بود که از نظر حرفه ای دارای آینده ای روشن است.

در سال 1978 مدونا دانشکده را رها کرد و مجددا به شهر نیویورک نقل مکان کرد. او در مورد این نقل مکان می گوید که برای اولین بار سوار هواپیما شد و تنها با 35 دلار به نیویورک رفت و کاری شجاعانه انجام داد.

بعد از مدت کوتاهی مدونا در محله الفبت سیتی آپارتمانی پیدا کرد و با شرکت در گروه های رقص پول کمی به دست آورد.

مدونا

مدونا و مایکل جکسون

مدونا و مایکل جکسون در حالی که هر دو لباس سفید بر تن داشتند، دست در دست هم از روی فرش قرمز مراسم اسکار عبور کردند. این موضوع حواشی زیادی را به وجود آورد و باعث شد تا خیلی از رسانه ها خبر رابطه این دو را پخش کنند. همچنین مدونا در یک پست اینستاگرامی درباره آن شب نوشت و از آن به عنوان بهترین قرار عاشقانه اش یاد کرد.

بعدها مدونا به مایکل جکسون برای همکاری در یک آهنگ درخواست داد، اما این درخواست توسط مایکل جکسون رد شد.

مدونا

آهنگ ها

مدونا 153 آهنگ منتشر کرده و 35 آهنگ او در بین 100 آهنگ برتر قرار گرفته است. همچنین یکی از زیباترین آهنگ های این خواننده، آهنگ جزیره است که در سال 1987 منتشر شد و افراد زیادی را تحت تاثیر قرار داد.

آیا مدونا شیطان پرست است؟

این خواننده هم مانند خیلی از افراد مشهور هالیوود در عکس ها و ویدیوهای خود از نمادهای شیطانی استفاده کرده است. همچنین او در یکی از کنسرت هایش که با نمادهای شیطانی وارد شده بود، اعلام کرد که شیطان پرست شده و خیلی ها با برعکس کردن آهنگ های این خواننده می گفتند که در آهنگ هایش از حرف های شیطانی استفاده کرده و دین های دیگر را مسخره نموده است.

مدونا

فیلم ها

مدونا و همسرش شان پن در سال 1986 در فیلم سوپرایز شانگهای ظاهر شدند و حضور در این فیلم برای آنها جایزه تمشک طلایی را به همراه داشت. همچنین در این سال مدونا سومین آلبوم خود به نام آبی واقعی را منتشر کرد و این آلبوم توانست به جایگاه اول در 28 کشور جهان دست پیدا کند. علاوه بر آن از این آلبوم 25 میلیون نسخه به فروش رسید.

آلبوم آبی واقعی توسط رکوردهای گینس به ثبت جهانی رسیده و به عنوان پرفروش ترین آلبوم یک زن در دهه 1980 ثبت شد.

سال بعد مدونا در فیلم اون دختره کیه؟ حضور یافت و موسیقی این فیلم در آلبومی به همین نام منتشر گردید. آهنگ های نگاه عشق، ایجاد اغتشاش و اون دختره کیه؟ نیز از همین آلبوم به شهرت زیادی رسیدند. مدونا در همان سال توانست توری به نام اون دختره کیه؟ را برگزار کند و رکورد بیشترین حضور در یک کنسرت را بشکند.

این خواننده مشهور در سال 1989 از همسرش شان پن جدا شد. مدونا برای چهارمین آلبوم خود با پرینس و استیون بری همکاری کرد.

مدونا

جوایز

مدونا در فیلم سگ شکاری ظاهر شد و در سال بعد نیز در فیلم تریسی درخشید. فیلم تریسی در سال 1990 برنده جایزه اسکار برای بهترین موسیقی متن گردید.

تمام آهنگ های خوانده شده در این فیلم توسط مدونا خوانده شده بود. همچنین این خواننده ترانه زودتر یا دیرتر را به همراه ستاره موسیقی پاپ، مایکل جکسون در مراسم اسکار همان سال اجرا نمود.

آهنگ وگ از این آلبوم به شهرت جهانی رسید و مدونا تور جاه طلبانه بلوند را آغاز کرد و ویدیوی این تور به عنوان بهترین موزیک ویدیو در فرم بلند، برنده جایزه گرمی شد. به علاوه از این تور مستندی نیز با عنوان راستی و شهامت تهیه گردید که فروش عالی پیدا نمود.

در سال 1990 مدونا آلبوم برترین های خود را منتشر کرده و این آلبوم به فروش بیش از 30 میلیون نسخه رسید و به پرفروش ترین آلبوم برترین های یک زن تبدیل شد. این آهنگ دارای دو تک آهنگ با نام های عشقم را بیازمای و همین طور آهنگ نجاتم بده بود که این آهنگ ها به شماره های 1 و 9 در بیلبورد دست یافتند.

رکوردها

این خواننده مشهور پاپ در سال 1992 با بازی در فیلم دسته خودشان نظر مثبت منتقدان را به خودش جلب کرد. همچنین موسیقی متن فیلم زمینی که در آن بازی می کردم به شماره 1 بیلبورد رسید و این دهمین آهنگ مدونا در این جدول بود که توانست به شماره 1 بیلبورد تبدیل گردد.

مدونا توانست نخستین زنی شود که دارای 10 آهنگ شماره 1 در جدول 100 تای برتر بیلبورد است. در سال 1992 مدونا کتاب و همچنین آلبوم جنجال برانگیز خود را منتشر نمود و در سال های بعد نیز تور شوی دخترانه برگزار کرد. این خواننده مشهور، بازیگر فیلم های یک بغل مدرک و بازی خطرناک نیز بوده است.

دیگر رکوردها

در سال 1994 مدونا آلبوم بعدی خود به نام قصه های وقت خواب را منتشر کرد. نخستین تک آهنگ این آلبوم به نام تعظیم کن، توانست به شماره 1 بیلبورد برسد و تک آهنگ های بعدی راز، قصه وقت خواب و همینطور طبیعت بشر تبدیل به آهنگ های مشهور این خواننده شدند.

در سال بعد آلبوم چند آهنگه چیزی برای خاطره داشتن که دو تک آهنگ جدید داشت، منتشر شد‌. در همان سال مدونا در فیلم های غمی در چهره و چهار اتاق حضور یافت و در سال 1996 با بازی در فیلم اویتا مورد تحسین قرار گرفت و برنده جایزه گلدن گلوب برای بهترین بازیگر نقش اول زن شد.

مدونا

مدونا و کارلوس لئون

مدونا از سال 1995 رابطه عاشقانه خود را با مربی بدنساز به نام کارلوس لئون شروع کرده و در سال 1997 نخستین فرزند خود را از این فرد به دنیا آورد. اما بعد از مدتی به رابطه خود با کارلوس پایان داد. به علاوه این خواننده به مکتبی یهودی به نام کابالا پیوست. مدونا توسط ساندرا برنهاد به این مکتب معرفی گردید. برخی از آموزه های کابالا توسط بقیه یهودیان رد شده و کفرآمیز دانسته می شود.

موج جدید موسیقی

در سال 1998 مدونا آلبوم پرتو نور را در سبک های دنس و الکترونیک منتشر کرده و توانست موج جدیدی را از این سبک وارد دنیای موسیقی عامه پسند کند. این آلبوم توانست برنده جایزه گرمی بهترین آلبوم پاپ شود و همچنین آهنگ پرتو نور برنده جایزه گرمی بهترین ضبط رقص و بهترین موزیک ویدیو فرم کوتاه گردید.

در سال 1999 مدونا بار دیگر موفق شد تا جایزه گرمی بهترین آهنگ نوشته شده را برای فیلم جاسوسی که مرا تکان داد برای آهنگ غریبه زیبا به خود اختصاص دهد.

مدونا و گای چای

این خواننده مشهور در سال 2000 با کارگردان انگلیسی به نام گای چای ازدواج کرد و در سال 2001 دومین فرزندش را به دنیا آورد. همچنین مدونا در سال 2000 آلبوم موسیقی را منتشر نمود و مانند دیگر آلبوم هایش مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و به فروش جهانی دست یافت.

حاشیه

 • مدونا رابطه نزدیکی با بریتنی اسپیرز دارد و در مراسم ازدواج او و سام اصغری به همراه سلبریتی هایی دیگر مانند پاریس هیلتون و سلنا گومز شرکت کرد.
 • مدونا در حال حاضر با پسر 25 ساله ای رابطه عاشقانه ی خود را شروع کرده است. این پسر، جوانی رقصنده است و پدر او در مصاحبه ای گفته که مدونا از او و همسرش لوری در کاخ سزار برای شام دعوت کرده است.
 • جالب است بدانید که اولین حضور مدونا در سینما در فیلمی هندی به نام یک فداکاری مشخص بوده است.
 • مدونا در پیاده روی مشاهیر هالیوود هیچ ستاره ای ندارد. زیرا در سال 1990 برای اولین بار برای این افتخار انتخاب شد، اما او این پیشنهاد را رد کرد.
 • در سال 1994 مدونا در برنامه تلویزیونی نیمه شب با دیوید لترمن 13 بار یک فحش را به زبان آورد و این قسمت از برنامه پر سانسورترین قسمت در تاریخ برنامه های گفت و گو محور شناخته شد.
 • در سال 2003 نخستین کتاب کودک مدونا با نام رزهای انگلیسی منتشر گردید و وی تاکنون موفق به چاپ 10 کتاب شده است.

دیگر حواشی جالب مدونا

 • مدونا از سن 15 سالگی گیاهخوار بوده و از رنگ نارنجی متنفر است.
 • دارایی خالص مدونا طبق گفته فوربس 500 میلیون دلار است.
 • مدونا در زمان کودکی آرزو داشت تا یک رقصنده باله شود.
 • به گفته برادر مدونا، او باکرگی خود را در صندلی عقب یک کادیلاک از دست داده است.
 • قد این خواننده 1 متر و 64 سانتی متر است.
 • مدونا برای تولد 60 سالگی خود اقدام به راه اندازی کمپینی 60 هزار دلاری برای کمک به کودکان مالاوی نمود.
 • مدونا موفق به اجرای کنسرت در تمامی قاره ها شده است.

درس هایی از مدونا

مدونا با فعالیت گسترده اش در زمینه موسیقی پاپ توانست راه را برای شنیده شدن صدای خانم های دیگر هم باز کند. تعداد زیادی از هنرمندان زن تحت تاثیر مدونا فعالیت خود را شروع کرده و به جایگاه خوبی رسیده اند.

این ستاره توانسته بارها و بارها رکورد گینس را بشکند. او به همه ثابت کرده که در حرفه اش نامبر وان است و در طول سال ها فعالیت اش توانسته موفقیت های زیادی را کسب نماید.

مطالب مشابه را ببینید!

نگاهی بر زندگی کریم خان زند (از فتح اصفهان تا مبارزه با خان قاجار و انگلیسی ها تا مرگ) بیوگرافی کیت بلانشت؛ زندگی شخصی هنری او از ورود به دنیای هنر تا فیلم های معروف او نگاهی بر زندگی زال پهلون ایرانی و پدر رستم دستان از شخصیت های شاهنامه بیوگرافی علیرضا قربانی خواننده سبک سنتی (کارنامه هنری و زندگینامه شخصی او) بیوگرافی تام هنکس بازیگر پر افتخار هالیوودی؛ کارنامه هنری و زندگینامه شخصی بیوگرافی عرفان طهماسبی خواننده با استعداد (درباره زندگی شخصی و هنری او) نگاهی بر زندگی بابک خرمدین؛ زندگینامه سردار ایرانی از تولد تا نبردها و دستگیری تا مرگ نگاهی بر زندگی فروغ فرخزاد؛ بیوگرافی از اوایل زندگی تا ازدواج، آثار و درگذشت او نگاهی بر زندگی کافکا اسطوره ادبیات؛ بیوگرافی از تولد تا روابط عاشقانه، آثار و مرگ او نگاهی بر زندگی مهدی اخوان ثالث؛ از اوایل زندگی، ازدواج، آغاز شعر گفتن، زندانی شدن و درگذشت