بیوگرافی شهاب حسینی؛ درباره زندگی شخصی، طلاق و لیست فیلم های او

بیوگرافی شهاب حسینی؛ درباره زندگی شخصی، طلاق و لیست فیلم های او

شهاب حسینی تا به کنون تنها بازیگر ایرانی است که موفق به کسب جایزه نخل طلای بهترین بازیگر مرد شده است؛ او به معنای راستین کلمه یک ستاره است. ما امروز در سایت روزانه قصد داریم تا زندگی این بازیگر محبوب و مردمی را زیر ذره‌بین برده برده و درنهایت بهترین فیلم‌های او را به شما عزیزان معرفی کنیم پس تا آخر همراه ما باشید.

بیوگرافی شهاب حسینی

بیوگرافی شهاب حسینی

سید شهاب‌الدین حسینی تنکابنی ، در سال 1352 در تهران به دنیا آمد. شهاب نخستین فرزند خانواده است و همچنین او یک برادر و دو خواهر دارد.

شهاب حسینی به علت شغل مادرش که یک امدادگر فعال بوده است به خرم آباد نقل مکان کرده بودند و تا 8 سالگی در این شهر زندگی می‌کردند.

پسر شر خانواده

پسر شر خانواده

شهاب حسینی درباره دوران کودکی خود گفته است: مادرم می‌‌گفت تو پسر شری بودی ولی گذشت تا اینکه روزی به خاطر سر‌بازی سرم را با نمره 4 اصلاح كردم و دیدم سرم از 9 ناحیه شكسته است…

با توجه به اینكه زمان وقوع چند مورد از این شكستگی‌ها را به خاطر نمی‌آورم، باید آن‌ها را به دوران كودكی‌ام نسبت داد.

تحصیلات

تحصیلات دانشگاهی‌اش در رشته روان‌شناسی دانشگاه تهران بود که آن را به قصد مهاجرت به کانادا ناتمام گذاشت.

دلیل مهاجرت به کانادا

شهاب حسینی که دو سال در رشته روانشناسی در دانشگاه تهران درس خوانده بود به علت مهاجرت به کانادا و رفتن پیش عمویش که مقیم این کشور بوده از دانشگاه انصراف داد اما برای رفتن به کانادا به کارت پایان خدمت نیاز داشت.

 او بعد از گذراندن 18 ماه از خدمت خود دچار خونریزی معده شد و مشخص شد اصلا از ابتدا نباید به خدمت سربازی می‌آمده و به همین علت با 18 ماه خدمت معاف از سربازی شد.

ورود به دنیای هنر

شهاب حسینی بازیگری را از سال 1371 وقتی 19 ساله بود، با حضور در کلاس‌های استاد سمندریان شروع کرد و ظرف یک‌سال تمرینات مختلفی برای دستیابی به فنون بازیگری انجام داد.

رادیو و گویندگی

رادیو و گویندگی

فعالیت شهاب حسینی با گویندگی در رادیو آغاز شد و در سال 1377 با اجرا در تلویزیون ایران، کارش را ادامه داد.

 حسینی در برنامه‌ای به نام اکسیژن در تلویزیون ظاهر شد. وی در چند برنامه دیگر مانند برپا برپا، رنگ صبح، و سایه روشن به عنوان مجری نمایان شد.

 وی همچنین در برنامه رادیویی دو نیمه سیب، صدای ما و گلبانگ شادی به گویندگی پرداخت.

بازی در تلوزیون

بازی در تلوزیون

حسینی در سال 1379 با سریال پس از باران پا به عرصه بازیگری گذاشت. در سال 1380 در سریال پلیس جوان و در سال 1382 در سریال تب سرد به ایفای نقش پرداخت.

شهاب حسینی در سال 1388 در نقش عباس بابایی در سریال شوق پرواز ظاهر شد و این سریال نیز به موفقیت در نزد مخاطبان دست یافت.

بازی در سینما

بازی در سینما

شهاب حسینی در سال 1380 با بازی در فیلم رخساره ساخته امیر قویدل وارد سینما شد.

حسینی در سال‌های 1381 تا 1383 در فیلم‌های واکنش پنجم به کارگردانی تهمینه میلانی و رستگاری در هشت و بیست دقیقه به کارگردانی سیروس الوند ایفای نقش کرد و به عنوان یک بازیگر، بیش از پیش مطرح شد و توانست برای بازی در شمعی در باد در شخصیت بابک و رستگاری در هشت و بیست دقیقه در شخصیت فؤاد، دو سال پیاپی نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشنواره فجر شود.

 وی در سال 1383 در فیلم قتل آنلاین و سپس در سال 1384 در فیلم پیشنهاد 50 میلیونی به ایفای نقش پرداخت.

خوانندگی

خوانندگی

شهاب حسینی به همراه چند تن از دوستانش و همچنین برادرش سید مهدی حسینی، گروه موسیقی هفت را تأسیس کرده است.

تا به کنون چهار مجموعه آلبوم از این گروه منتشر شده‌ که شهاب حسینی در آلبوم یک و دو به دکلمه پرداخته و در آلبوم سه و چهار خوانندگی نیز کرده‌ است.

مطلب مشابه: بیوگرافی محمدرضا گلزار؛ درباره زندگی شخصی، ازدواج و لیست بهترین فیلم ها

شهاب حسینی برنده جایزه نخل طلا می‌شود

شهاب حسینی برنده جایزه نخل طلا می‌شود

شهاب حسینی برای بازی در فیلم «فروشنده» موفق به کسب نخل طلایی بهترین بازیگر مرد جشنواره شد.

شهاب حسینی پس از دریافت جایزه بهترین بازیگر جشنواره کن گفت: مطمئنم روح پدرم الان نظاره گر من است. از فرهادی و علیدوستی تشکر می کنم، این جایزه را از مردم دارم پس به آنها تقدیم می کنم.

زندگی شخصی

زندگی شخصی

شهاب حسینی در سال 1374 با پریچهر قنبری که از همکاران خود در تئاتر بود آشنا شد و ازدواج کردند.

فرزندان

فرزندان

 اولین فرزند او 8 سال بعد از ازدواج در سال 1382 به نام محمدامین متولد شد و در سال 1390 دومین پسر آنها به نام امیرعلی به دنیا آمد.

طلاق

 از سال 1399 شهاب حسینی و همسرش پریچهر قنبری در هیچ مکانی دو نفره حضور پیدا نکردند و تمامی عکس‌های مشترکشان را از صفحه مجازی پاک کردند که به نوعی حکم تائید به شایعات درباره طلاق خود زدند.

ازدواج دوم

ازدواج دوم

شهاب حسینی در 21 شهریور 1401 در اکران فیلم شین با حضور خانمی به نام ساناز ارجمند در کنار خود خبر ازدواج مجددش را به شکل رسمی تائید کرد.

 ساناز ارجمند متولد سال 1369 است و آشنایی این دو فرد بر سر پروژه برنامه همرفیق بوده که ساناز ارجمند در آنجا عکسی می‌کرده و بعد از ارتباط در شرکت سون اسکای شهاب حسینی استخدام شد.

کافه لوکس شهاب حسینی

کافه لوکس شهاب حسینی

شهاب حسینی کافه‌ای را به کمک برادرش مهدی و همسرش راه اندازی کرده است.

 عقیده او برای راه اندازی این کافه این بوده که مخاطبین خود را در این کافه ببیند و بتواند با آنها معاشرت کند.

 او ورودی و فضای داخلی این کافه را آنقدر گرم و صمیمی راه اندازی کرده که همگی این کافه را یادآوری شخصیت او می‌دانند.

واکنس کرونا در آمریکا

در بهمن 1399، فیلم و تصاویری از شهاب حسینی پخش شد که او در ایالات متحده آمریکا در حال تزریق واکسن کووید-19 است.

 او بعداً تأیید کرد که در حال تزریق واکسن بوده‌است.

 شهاب حسینی در حالی واکسن زد که در آمریکا هنوز کارکنان بهداشت و درمان و افراد پرخطر، واکسن دریافت نکرده بودند.

او سپس مدعی شد هیچ نیت قبلی و برنامه‌‌ریزی مشخصی برای زدن واکسن نداشتم و به اصرار یکی از دوستان در صف واکسن مازاد ایستادیم تا شانس خود را امتحان کنیم.

مطلب مشابه: بیوگرافی نوید محمدزاده؛ درباره زندگی شخصی و لیست بهترین فیلم های او

درخواست رفع ممنوعیت بهروز وثوقی

وثوقی و حسینی

شهاب حسینی گفته است: طی سالهایی که بنده کوچک در سینمای ایران فعالیت داشتم و عمر آن بیش از بیست سال است از کلیت نظام سینمایی کشورم هیچ گونه انتظار خاصی نداشته‌ام و تا به حال در هیچ زمینه‌ای مطالبه ای نداشتم

اما حال دارم…

رفع ممنوعیت حضور بهروز وثوقی را بر پرده سینما ایران عمیقا خواستارم چرا که از وقتی افتخار حضور در کنار ایشان و آشنایی با مرام و تفکرات ایشان را پیدا کردم، ایشان را به مراتب انسانی بزرگتر از آنچه بر پرده سینما از او میشناختم یافتم.

درنهایت این درخواست او رد شد.

انتخابات سال 1388

شهاب حسینی در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران با انتشار فایل صوتی از میرحسین موسوی حمایت کرد و همچنین از امضا کنندگان بیانیه فهرست 800 نفره حامیان نامزدی میرحسین موسوی در انتخابات ریاست‌جمهوری بود.

بهترین فیلم های شهاب حسینی

ما در ادامه متن بهترین فیلم های شهاب حسینی را به شما همراهان روزانه معرفی خواهیم کرد پس در ادامه متن همراه ما باشید.

درباره الی

درباره الی
 • کارگردان: اصغر فرهادی
 • بازیگران: گلشیفته فراهانی، ترانه علیدوستی، شهاب حسینی، مانی حقیقی، مریلا زارعی، پیمان معادی
 • سال ساخت: 1387
 • ژانر: درام ، معمایی ، هیجان انگیز
 • امتیاز در ای ام دی بی: _

اولین فیلم از لیست امروز بهترین فیلم های شهاب حسینی، فیلم جذاب “درباره الی” به کارگردانی اصغر فرهادی است. در این فیلم جذاب و معمایی بازیگرانی همچون گلشیفته فراهانی، ترانه علیدوستی و پیمان معادی حضور دارند.

داستان این فیلم درباره زندگی چند خانواده است که برای گذراندن تعطیلات به شمال کشور سفر کرده‌اند. دوستان احمد (شهاب حسینی) که پس از سال‌ها زندگی در آلمان به ایران بازگشته، در تلاش هستند تا همسری را برای او بیابند. به همین خاطر، مربی مهدکودکی به نام اِلی (ترانه علیدوستی) با دعوت سپیده (گلشیفته فراهانی)، به همراه دیگران به این سفر آمده‌است. امّا پس از ناپدید شدن الی در ساحل دریا، ماجرا به تراژدی تبدیل می‌شود.

مطلب مشابه: بیوگرافی مهناز افشار؛ درباره زندگی شخصی و لیست فیلم های خانم بازیگر

سوپر استار

سوپر استار
 • کارگردان: تهمینه میلانی
 • بازیگران: شهاب حسینی، فتانه ملک‌محمدی، افسانه بایگان، نسرین مقانلو، فریبا کوثری، محمدرضا شریفی‌نیا
 • سال ساخت: 1387
 • ژانر: اجتماعی
 • امتیاز در ای ام دی بی: 6

یکی از اولین‌ فیلم‌هایی که باعث معروفیت شهاب حسینی در همان نقطه اول شد، فیلم سوپر استار به کارگردانی خانم تهمینه میلانی است. شهاب حسینی به عنوان یک بازیگر جوان در این فیلم خوش درخشیده و همین بازی خوبِ او جذابیت فیلم را دوچندان کرده است.

داستان این فیلم درباره کوروش زند یک سوپراستار جوان سینما است که موفقیت و شهرت، او را به آدمی مغرور و خوش‌گذران و غرق در فساد تبدیل کرده‌است. سر صحنه فیلم‌برداری یکی از فیلم‌هایش، دختر نوجوانی سعی می‌کند خودش را به او نزدیک کند و کوروش، دخترک را که خودش را رها عظیمی معرفی می‌کند، به خانه‌اش می‌برد…

مطلب مشابه: بیوگرافی بهرام رادان؛ دربازه زندگی شخصی، ازدواج و لیست بهترین فیلم ها

حوض نقاشی

حوض نقاشی
 • کارگردان: مازیار میری
 • بازیگران: شهاب حسینی، نگار جواهریان، فرشته صدرعرفایی، سیامک احصایی، الهام کردا
 • سال ساخت: 1391
 • ژانر: درام، رومانتیک
 • امتیاز در ای ام دی بی: 7.4

بازی شهاب حسینی در این فیلم فوق‌العاده است! او در نقش خود به خوبی جا افتاده و کاراکتر “پدر” متفاوت‌تر از هر نقشی است که او تا به کنون ایفا کرده است. پس اگر به شهاب حسینی علاقه دارید بهتر است فیلم “حوض نقاشی” را در لیست تماشای خود قرار دهید.

داستان این فیلم درباره مریم و رضا با آدم‌های دیگر فرق دارند، آن هم نه یک فرق ساده، بلکه بسیار بزرگ و آن‌ها باید تلاش کنند تا به دیگران ثابت کنند این تفاوت بزرگ را با معجزه عشق حل کرده‌‌اند. داستان زوج جوانی را روایت میکند که هر دو به لحاظ ضریب هوشی پایین تر از حد نرمال هستند، همین مساله ژنتیکی سبب ساز آن میشود که ازدواج آنها با مشکل مواجه شود…

جدایی نادر از سیمین

جدایی نادر از سیمین
 • کارگردان: اصغر فرهادی
 • بازیگران: لیلا حاتمی، پیمان معادی، شهاب حسینی، ساره بیات، سارینا فرهادی، بابک کریمی
 • سال ساخت: 1389
 • ژانر: درام، اجتماعی
 • امتیاز در ای ام دی بی: 8.3

این فیلم فوق‌العاده، اولین فیلمی در تاریخ سینمای ایران بود که توانست برنده جایزه اسکار شود. در این فیلم از اصغر فرهادی، شهاب حسینی یکی از بهترین بازی‌های خود را انجام داده است.

داستان این فیلم درباره  سیمین است که می‌خواهد به همراه همسرش نادر و دخترش ترمه از ایران برود و همه ی مقدمات این کار را فراهم کرده است. اما نادر نمی‌خواهد پدرش را که از بیماری آلزایمر رنج می‌برد تنها رها کند. اکنون نادر باید بین پدر مریضش و همسر و فرزندش یکی را انتخاب کند.

مطلب مشابه: بیوگرافی پانته آ بهرام؛ از زندگی شخصی و حواشی تا لیست بهترین فیلم های بازیگر خانم

پرسه در مه

پرسه در مه
 • کارگردان: بهرام توکلی
 • بازیگران: شهاب حسینی، لیلا حاتمی، احمد ساعتچیان، مسعود رایگان
 • سال ساخت: 1388
 • ژانر: درام
 • امتیاز در ای ام دی بی: 6.6

یکی دیگر از فیلم‌های جذاب شهاب حسینی که در آن با لیلا حاتمی همبازی بوده است، فیلم درام و تماشایی ” پرسه در مه” است. با اینکه این فیلم جزو اولین آثار حسینی به حساب می‌آید، با این حال این فیلم او نیز از بازی خوبِ شهاب حسینی برخوردارد است.

داستان این فیلم درباره امین آهنگ‌ساز و نوازنده پیانو است،او  پس از ازدواج با رؤیا بازیگر تئاتر، با مشکلات زیادی روبه‌رو می‌شود که زندگی آنان را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد تا جایی که کارش را رها می‌کند، همسرش را از دست می‌دهد و دچار وضعیت نامتعادلی می‌شود…

شهرزاد

شهرزاد
 • سال انتشار: 1394
 • ژانر: عاشقانه، جنایی
 • کارگردان: حسن فتحی
 • بازیگران: ابوالفضل پورعرب ، پریناز ایزدیار، علی نصیریان ، شهاب حسینی ، ترانه علیدوستی ، مصطفا زمانی ، مهدی سلطانی ، محمود پاک نیت ، هومن برق نورد ، رضا بهبودی ، امیرحسین رستمی
 • تعداد فصل: 3
 • تعداد قسمت: 28
 • امتیاز در ای ام دی بی: 8

این سریال عاشقانه بینظیر است؛ شهاب حسینی در ترکیب خود با ترانه علیدوستی به قدری خوب است که فقط باید آن را دید تا پی به زیبایی‌اش برد. روزانه دیدن این سریال را به طور ویژه‌ای پیشنهاد می‌کند.

داستان این سریال درباره  قباد و شیرین بچه‌دار نمی‌شوند و دائم بر سر این‌که چه کسی مشکل دارد و بچه‌دار نمی‌شود با هم دعوا می‌کنند. بزرگ‌آقا که دیگر از آن‌ها بسیار خسته شده و احتیاج به وارث دارد، تصمیم می‌گیرد برای دامادش قباد زن بگیرد تا ببیند مشکل از کیست؛ و بعد از خود وارثی داشته باشد.

یک شب که پدر شهرزاد پیش بزرگ‌آقا می‌رود و گلایه می‌کند که دوست ندارد فرهاد با این‌که پسر دوست قدیمی‌اش است، با دخترش ازدواج کند، بزرگ‌آقا شهرزاد را برای قباد خواستگاری می‌کند. وقتی این خبر به گوش شهرزاد می‌رسد شهرزاد ناراحت می‌شود و سعی بر این دارد که از انجام این کار امتناع کند ولی پدرش و بزرگ‌آقا در این تصمیم مصمم هستند…

کلام آخر

ممنون که تا آخر همراه روزانه بودید؛ ما امروز و در این مقاله تمام سعی خود را کردیم تا درباره زندگی شهاب حسینی بازیگر محبوب ایرانی، برای شما عزیزان بنویسیم. در پایان امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. / نویسنده امیرسالار کریمی

مطلب مشابه: بیوگرافی هنگامه قاضیانی؛ همه چیز درباره زندگی شخصی و بهترین فیلم های او

مطالب مشابه را ببینید!

نگاهی بر زندگی حسین پناهی شاعر و بازیگر؛ از علاقه به روحانی شدن تا بازیگری و شاعری نگاهی بر زندگی حسین منزوی؛ آغاز فعالیت ادبی، اشعار زیبای او، ازدواج، طلاق و مرگ نگاهی بر زندگی احمدرضا احمدی (از تولد تا اشعار نو او، سبک او، نقد شاعر و اشعار او) نگاهی بر زندگی شمس تبریزی (از تولد، تا بد رفتاری مردم با او و رابطه با کیمیا خاتون) نگاهی بر زندگی کریم خان زند (از فتح اصفهان تا مبارزه با خان قاجار و انگلیسی ها تا مرگ) بیوگرافی کیت بلانشت؛ زندگی شخصی هنری او از ورود به دنیای هنر تا فیلم های معروف او نگاهی بر زندگی زال پهلون ایرانی و پدر رستم دستان از شخصیت های شاهنامه بیوگرافی علیرضا قربانی خواننده سبک سنتی (کارنامه هنری و زندگینامه شخصی او) بیوگرافی تام هنکس بازیگر پر افتخار هالیوودی؛ کارنامه هنری و زندگینامه شخصی بیوگرافی عرفان طهماسبی خواننده با استعداد (درباره زندگی شخصی و هنری او)