بیوگرافی پگاه آهنگرانی و همسرش + عکس های خانوادگی و زندگی شخصی

 پگاه آهنگرانی

پگاه آهنگرانی بازیگر سینما و تلویزیون است که به دلیل فعالیت های سیاسی که داشته مدتی روانه زندان هم شده است. او یکی از بازیگران شاخص ایرانی است. در این بخش عکس های او و همسرش، اطلاعات زندگی شخصی و هنری و عکس های خانوادگی اش را مشاهده می کنید.

بیوگرافی پگاه آهنگرانی

پگاه آهنگرانی بازیگر متولد 2 مرداد سال 1363 در شهر اراک است. او به دلیل علاقه ای که به بازیگری داشت، مجبور شد فقط تا دیپلم و در رشته موسیقی ادامه تحصیل دهد. او به جز بازیگری مستند هم می سازد و به دلیل فعالیت های سیاسی که در سال 1388 داشت روانه زندان شده است.

 پگاه آهنگرانی

خانواده

جمشید آهنگرانی و منیژه حکمت پدر و مادر پگاه هستند که هر دو تهیه کننده و کارگردان هستند و همین باعث ایجاد حس علاقه در پگاه شد. او یک خواهر هم به نام مهشید دارد.

 پگاه آهنگرانی

نخستین ایفای نقش

پگاه به واسطه پدر و مادرش در سن 6 سالگی در فیلم گربه آوازخوان در سال 1369 ایفیا نقش کرد. دومین نقشی که بازی کرد پس از 8 سال و در سن 14 سالگی در فیلم دختری با کفش های کتانی بود که این فیلم باعث شد او بسیار به شهرت برسد.

در نخستین فیلمی که مادرش کارگردانی کرد به نام فیلم زندان زنان در سال 1379 او در سه نقش متفاوت ایفای نقش کرد که باعث جلب نظر منتقدان شد و او جوایزی هم گرفت.

 پگاه آهنگرانی

حادثه وحشتناک در صحنه فیلمبرداری

او یک حادثه وحشتناک را هم در صحنه فیلم تجربه کرد. در سال 1386 در فیلم آتش سبز، به دلیل اینکه بدل حضور نداشت به دلیل سقوط، مهره های کمرش دچار شکستگی شد که تا مدتی بستری بود.

 پگاه آهنگرانی

حضور در تلویزیون

او عقیده دارد که کارهای تلویزیون بسیار ضعیف هستند. اصلا تصور اینکه در تلویزیون کار کند را نمی کند و می گوید حتی اگر تلویزیون جهان هم تا این جد ضعیف باشد همکاری نمی کنم.

 پگاه آهنگرانی

نوازندگی در ارکستر ملی

او نوازندگی هم می کند. به عنوان نوازنده ساز ویلونسل سابقه عضویت در گروه نوازندگان حسین علیزاده و هوشنگ کامکار در ارکستر ملی را دارد. او به عنوان نویسنده ستونی در روزنامه اعتماد هم فعال است.

 پگاه آهنگرانی

همسر و ازدواج پگاه آهنگرانی

از مجرد یا متاهل بودن پگاه آهنگرانی و همسرش هیچ اطلاعاتی در دست نیست و چنانچه خبری از ازدواج او منتشر شود در همین مطلب درج می شود.

 پگاه آهنگرانی

ساخت مستند

او مستندسازی هم می کند و در جشنواره فیلم کوتاه اصفهان به دلیل کارگردانی مستند تماشاخانه، توانست جایزه ویژه جشنواره فیلم کوتاه را بگیرد. البته گاهی هم روزنامه نگاری می کند و دستی به قلم دارد و مدیر یک موسسه فرهنگی و هنری نیز می باشد.

 پگاه آهنگرانی

دستگیری و زندانی شدن

در تاریخ 19 تیر سال 1390 ماموران به خانه او رفتند و دستگیرش کردند. شایعه شده بود که به دلیل شککایت مسعود ده نمکی بازداشت شده است که تکذیب شد. اما در تاریخ آبان سال 92 مادرش خبر از حکم 18 ماه حبس تعزیری در دادگاه بدوی از طریق دادسرای امنیت تهران را داد و سه سال هم ممنوع الخروج شد. گفته می شود دلیل این احکام، شرکت در اعتراضات سال 88 بود. او عضو ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی بود.

 پگاه آهنگرانی  پگاه آهنگرانی  پگاه آهنگرانی

مطالب مشابه را ببینید!

نگاهی بر زندگی ایرج میرزا شاعر ؛ از تولد تا ازدواج، خودکشی فرزند و مرگ او نگاهی بر زندگی عارف قزوینی شاعر نامی ایران؛ از تولد تا انزوا و مرگ نگاهی بر زندگی صادق هدایت؛ زندگینامه او از تولد تا معروف ترین آثار و خودکشی بیوگرافی احمد شاملو شاعر بزرگ؛ درباره زندگی شخصی، آثار هنری و ازدواج با عشقش بیوگرافی همایون شجریان خواننده محبوب؛ از شروع فعالیت تا شهرت و ازدواج بیوگرافی جیسو خواننده و بازیگر جذاب کره‌ای؛ درباره زندگی شخصی و کار های هنری نگاهی بر زندگی سورنا، یکی از نوابغ نظامی تاریخ از تولد تا مرگ نگاهی بر زندگی حسن صباح خداونگار الموت و بنیان گذار فرقه مرموز حشاشین بیوگرافی کریستین استوارت؛ از زندگی شخصی و خیانت تا بهترین فیلم های او بیوگرافی کیم کارداشیان مدل پرحاشیه؛ درباره زندگی شخصی و لو رفتن فیلم و عمل زیبایی