بیوگرافی شهره سلطانی ؛ ماجرای ازدوج و بیماری او و عکس های همسرش

شهره سلطانی

شهره سلطانی خواننده و بازیگر ایرانی است که این روزها با بیماری نادری که دارد در حال جنگ است. در این بخش بیوگرافی او و همسرش را می خوانید و ماجرای کار دوم و عکس های خانوادگی و همسرش را هم می بینید.

 

چکیده بیوگرافی شهره سلطانی

  • نام کامل: شهره سلطانی
  • سال تولد: ۱۳۴۸
  • محل تولد :بجنورد
  • ملیت: ایرانی
  • پیشه: بازیگر، خواننده، نوازنده سنتور و پیانو
  • وضعیت تاهل: متاهل
  • همسر: بهروز پناهنده

بیوگرافی شهره سلطانی

شهره سلطانی خواننده و بازیگر سینما و تلویزیون متولد سال 1384 در شهر بجنورد است. تا سن 6 سالگی ساکن بجنورد بود و سپس به دلیل شغل پدرش در شهرهای مختلف ایران زندگی کرده است. این بازیگر مدتی را هم در کشور هند زندگی کرده است.

او گیاهخوار شده است و از این رژیم غذایی بسیار راضی است. او عاشق حیوانات است و با اینکه گوشت مصرف نمی کند ولی آشپزی اش بسیار خوب است.

شهره سلطانی

تحصیلات

این بازیگر از هنسرتان موسیقی فارغ التحصیل شده است و تحصیلات دانشگاهی را با مدرشک کارشناسی موسیقی از دانشگاه آزاد به پایان رسانده است.

شهره سلطانی

شروع بازیگری

او بازی در تئاتر را از سال 1366 و کار در سینما را از سال 1372 با فیلمی به نام عبور از تله به کارگردانی علامرضا رمضانی شروع کرد و با سریال روزی روزگاری به شهرت رسید.

او همزمان با تحصیل در هنرستان موسیقی کار در تئاتر را آغاز کرد و به دلیل معروف شدن ترغیب به تحصیل در رشته تئاتر و سینما در سینما شد ولی در رشته موسیقی امتحان داد و در دانشگاه هنر و معماری به تحصیل موسیقی پرداخت.

شهره سلطانی

شروع موسیقی

شهره سلطانی ساز سنتور را نزد خانم مینا افتاده، پیانو را نزد خانم سحرخیزان و بصیری و دیگر استادها و آواز سنتی را هم نزد هنگامه اخوان آموخت. او در زمان دانشجویی به عنوان نوازنده روی صحنه رفت و حالا تجربه سرپرستی گروه موسیقی بانوان تیک را در کارنامه موسیقی اش دارد.

شهره سلطانی از ارتباطش با دنیای موسیقی می‌گوید:

من سنتور را به‌ عنوان ساز اصلی و پیانو را به‌ عنوان ساز مادر می‌ نوازم، در چند سال اخیر، گرایش موسیقی من از سنتی به پاپ تغییر کرده است.

شهره سلطانی

ازدواج شهره سلطانی و همسرش

شهره سلطانی متاهل است و با بهروز پناهنده ازدواج کرده است.

شهره سلطانی از همسرش می‌گوید:

همسرش دوست خوبی برای او می باشد و همیشه او را حمایت کرده است.

شهره سلطانی

آشنایی تا ازدواج

این دو سال ها قبل با هم آشنا شدند وقتی که بهروز پناهنده بازیگر نمایش شهره سلطانی بود، پس از سال ها نیز شهره سلطانی در مقام داور تئاتر برای نمایش های کارگردانی شده بهروز پناهنده بود که در نهایت این آشنایی قدیمی به ازدواج آنها ختم شد. پناهنده به جز بازگری، کارگردانی هم انجام می دهد.

شهره سلطانی

کافه داری پرحاشیه به عنوان شغل دوم

شهره سلطانی به همراهی خواهرزاده خود مدیریت یک کافه را برعهده گرفت و در آن به فعالیت‌ های فرهنگی و هنری پرداخته، اما به علت گزارش آواز خوانی شهره سلطانی در کافه، این کافه پلمپ شد.

شهره سلطانی در این باره می گوید:

وقتی به اتفاق خواهرزاده‌ام این کافه را باز کردیم، هدف‌ مان این نبود که فقط محلی برای بیزنس باشد. بیشتر دلم می‌ خواست از این فرصت و این امکان استفاده کنم و بتوانم آن را تبدیل به جایی فرهنگی هنری کنم اما با برگزاری ترانه در یکی از شب‌ها کافه به لطف دوست عزیزی که گزارش داده بودند کافه ما پلمب شد.

وی در ادامه می‌گوید:

ای کاش سوادمان را بیشتر کنیم و بدانیم ترانه خواندن با آواز خواندن فرق دارد، ما فقط ترانه خواندیم، بدون موسیقی متوجه بشوید. بعد از این همه سال فعالیت با قوانین کشورم آشنا هستم و دلیلی ندارد که وقتی برای کنسرت در تالار وحدت به من مجوز می دهند بخواهم در یک کافه آوازخوانی کنم.

شهره سلطانی

بیماری سخت شهره سلطانی

شهره سلطانی دچار ضعف سیستم ایمنی بدن است. در این بیماری بدن او به ارگان های خودش حمله می کند و سلول ها را نابود می کند.

شهره سلطانی از علائم بیماری خود، کمبود ویتامین B و D و کاهش ید و منیزیم را برشمرد و بیان داشت:

خستگی مفرط، اضافه وزن شدید، ریزش موی بسیار و حتی مشکلات تنفسی بسیاری داشتم، زبان و حلقم متورم شده بود و به همین دلیل حتی قدرت تکلم هم نداشتم و دچار نوعی لکنت زبان شده بودم و این مشکلات سبب شد نزدیک ۹ ماه خانه‌‌‌‌‌‌نشین باشم و از دنیای بازیگری فاصله بگیرم.

او در ادامه می گوید:

این بیماری موجب تغییر چهره و مختل شدن روند زندگی ام شده بود تا جاییکه نمی‌ توانستم به عنوان یک بازیگر فعالیت هنری خود را ادامه دهم؛ همین موضوع سبب شد در مقطعی از بیماری حتی دچار افسردگی و مشکلات روحی روانی شوم

او هنوز هم از شر این بیماری خلاص نشده است و در مورد آن می گوید:

گرچه هنوز به طور کلی از این بیماری خلاص نشده ام اما معتقدم تقویت روحیه می تواند روند بهبود را تسریع کند. تصمیم گرفتم خوب باشم و همین کار را هم کردم. من یک سامورایی و مبارز هستم؛ یاد گرفتم زمین بخورم و بلند شوم و دستم را روی زانوی خودم بگذارم. اگرچه این بار پروسه طولانی شد و زمان برد تا احیا شوم اما به عشق مادرم، خانواده ام و مردم با بیماری ام مبارزه کردم تا دوباره زندگی ام را از نو بسازم.

شهره سلطانی

فعالیت‌ ورزشی

او در مورد ورزش کردن قبل و بعد از بیماری اش می گوید:

پیش از بیماری ام خیلی اهل ورزش بودم و حتی به اتفاق برخی از دوستانم عضو تیم والیبال هنرمندان بودیم و به شکل مرتب ورزش می کردیم. اسکواش را هم خیلی دوست دارم و در حال حاضر و پس از بهبودی هم این ورزش را دنبال می کنم. البته ما بچه های تئاتر از همان ابتدای کار و دوره آموزش تئاتر، ورزش را شروع می کنیم چون بخشی از یادگیری تئاتر تمرینات بدنی است.قبلا سوارکاری هم کرده ام اما از وقتی علاقه ام به حیوانات شدت گرفت احساس کردم این ورزش را دوست ندارم چون در آن مجبوریم به اسب ها لگام بزنیم که قطعا باعث اذیت شان می شود. در حال حاضر ترجیح می دهم اسب های آزاد را ببینم و از دیدن شان در طبیعت لذت ببرم.

شهره سلطانی

گیاهخوار شدن 

یکی از آرزوهای من این است که مردم دنیا به سمت گیاهخواری روی بیاورند. رژیم گیاهخواری اگر به شکلی درست و زیر نظر متخصص تغذیه با در نظر گرفتن برخی فاکتور ها انجام شود، بسیار هم رژیم مناسبی است. به نظر می رسد رژیم خانم شهره سلطانی بسیار منعطف و مناسب است. او فقط باید مراقب کمبود ویتامین ۱۲ B خود باشد. کمبود این ویتامین ۵ تا ۷ سال بعد از گیاهخواری نمود پیدا می کند و می تواند موجب کم خونی، اعصاب ضعیف و موارد زیان بار دیگری شود. در حال حاضر دسته ای از گیاهخواران هستند که منعطف ترند و ماهی یک تا دو بار هم فرآورده های حیوانی و گوشتی مصرف می کنند.

 

آشپزی

اگر پای تعریف از خود نگذارید باید بگویم دستپخت خوبی دارم. تا به حال هرکسی دستپخت مرا خورده از آن تعریف کرده است، در آشپزی کردن به نوعی جسور و توع طلب هستم و دوست ندارم صرفا غذاهای تکراری و معمولی درست کنم، به همین خاطر سعی می کنم مواد اولیه های مختلف را با هم ترکیب کنم و همیشه همه ترکیباتم با هم جواب داده و نتیجه کار تبدیل به یک غذای خوشمزه شده است.

شهره سلطانی

همکاری شهره سلطانی با بنیاد خیریه

او یکی از بازیگران خیر است و چند بنیاد خیریه همکاری می کند و جزو یکی از اعضای هیت موسس خیریه ره عشق می باشد.

 

جوایز و افتخارات شهره سلطانی

خانم سلطانی هنرمند فعالی در نیز تئاتر میباشد وی موفق به گرفتن جایزه بهترین نمایش نامه نویس از پانزدهمین جشنواره تاتر فجر برای بازی در نمایش شعبده و طلسم شده است.

فیلم‌شناسی شهره سلطانی

حضور شهره سلطانی در سینما

۱۳۸۸- زیگزاگ

۱۳۸۷- شیرین

۱۳۸۶- قرنطینه

۱۳۸۵- حس پنهان

۱۳۸۴- جای او دیگر خالی نیست

۱۳۸۴- قتل آنلاین

۱۳۸۲- تارا و تب توت فرنگی

۱۳۸۱- این زن حرف نمی‌زند

۱۳۸۱- رای باز

۱۳۷۷- قرمز

۱۳۷۴- توطئه

۱۳۷۳- آدم‌برفی

۱۳۷۲- سه مرد عامی

۱۳۷۲- عبور از تله

مجموعه تلویزیونی با بازی شهره سلطانی

۱۳۹۶- پنچری

۱۳۹۴- قاب خاطره

۱۳۹۱- هفت سین

۱۳۸۹- خون‌بها

۱۳۸۷- گیلعاد

۱۳۸۶- ترش و شیرین

۱۳۸۵- مار و پله

۱۳۸۴- سقوط

۱۳۸۴- برای آخرین بار

۱۳۸۴- پای پیاده

۱۳۸۳- هنگامه

۱۳۸۰- جوانی

۱۳۸۰- رستوران خانوادگی

۱۳۷۹- همسفر

۱۳۷۹- صدایم کن

۱۳۷۸- قصه های شهرک سینمایی

۱۳۷۷- میعاد در سپیده‌دم

۱۳۷۵- خانه عشق

۱۳۷۵- خانه سبز

۱۳۷۴- طاغوت

۱۳۷۳- شلیک نهایی

۱۳۷۲- ضلع ششم

۱۳۷۱- بیا تا گل برافشانیم

۱۳۷۰- این خانه دور است (پخش سال ۷۴)

۱۳۷۰- روزی روزگاری

امیدواریم که بیوگرافی شهره سلطانی بازیگر زن ایرانی مورد توجه شما قرار گرفته باشد، در ادامه می توانید در بخش بیوگرافی سایت روزانه دیگر مطالب را هم بخوانید.

مطالب مشابه را ببینید!

نگاهی بر زندگی سهراب سپهری؛ زندگینامه این شاعر از تولد تا شهرت و مرگ او نگاهی بر زندگی خوارزمی دانشمند بزرگ ایرانی از تولد تا دستاوردها و اختراعات او نگاهی بر زندگی جلال آل احمد نویسنده و مترجم؛ زندگینامه او از تولد تا مرگ مشکوک و آثارش بیوگرافی پروین اعتصامی شاعر زن؛ از تولد و شروع شعر گفتن تا چاپ کتاب، انزوا و مرگ زندگینامه بیرجه آکالای بازیگر زن جذاب؛ درباره شروع بازیگری، ازدواج و زندگی شخصی او نگاهی بر زندگی خیام نیشابوری؛ زندگینامه دانشمند و شاعر از تولد تا ازدواج و مرگ بیوگرافی معین؛ زندگینامه معین و درباره زندگی شخصی و آثار هنری اش بیوگرافی جنی خواننده مشهور گروه بلک پینک؛ درباره زندگی شخصی از موفقیت تا رابطه هایش بیوگرافی بیلی آیلیش؛ از رابطه با سلبریتی های مشهور تا ناگفته‌ها از زندگی شخصی بیوگرافی ایلان ماسک، درباره زندگی شخصی و روابط جنجالی تا مالکیت شرکت های بزرگ