بیوگرافی شقایق دهقان و همسرش مهراب قاسم‌ خانی + عکس و زندگی شخصی هنری

شقایق دهقان

شقایق دهقان بازیگر و نویسنده متولد 4 اسفند سال 1357 در آلمان است و اصالتا بختیاری است و بیشتر به دلیل بازی در نقش های طنز شناخته شده است. همسرش مهراب قاسم خانی نویسنده است.
او به دلیل بازی در نقش خانم شیرزاد در سریال ساختمان پزشکان به کارگردانی سروش صحت معروف شد. با بازی در نقش سحرناز در شب های برره و یاسمن گل بانوی پاورچین بسیار به شهرت رسید و باعث لبخند ایرانیان شد.
او یکی از بهتین بازیگران طنز ایران است و مدتی در برنامه خنداننده شو به عنوان سرگروه استنداپ کمدین ها فعالیت داشت و در سال 1396 با همسرش مهراب قاسم خانی به عنوان داور بخش استنداپ کمدی جشنواره هنری پارسای زبانان اروپا انتخاب شد.
شقایق دهقان

 

بیوگرافی شقایق دهقان

شقایق دهقان متولد 4 اسفند سال 1357 در شهر گیسن آلمان است. پدر و مادرش اصلاتا بختیاری هستند و برای تحصیل پدر شقایق دهقان در کشور آلمان ساکن شدند. این اقامت مدت کوتاهی پس از تولد شقایق به اتمام رسید و انها به کشور ایران برگشتند.

پدرش مهندس مکانیک است و به دلیل موقعیت شغلی با خانواده در شهرهای مختلف ایران زندگی کرده اند.

شقایق دهقان

زندگی در آلمان

خانواده تا 6 سالگی به دلیل شغل پدر در نیروگه نکا مازندران، در این شهر زندگی کردند و پس از آن در شرایط جنگ و موقعیت خطرناک آن منطقه، به شهر تهران برگشدتند و در محله قیطریه ساکن شدند. شقایق دهقان بعد از ازدواج مدتی در محله دیگری زندگی کرد ولی به دلیل علاقه به منطقه قیطریه باز هم به این محله برگشدند و ساکن آنجا شدند.

شقایق دهقان

تحصیلات

او دیپلم ریاضی دارد و سه بار در رشته ادبیات نمایشی و رشته نمایش دانشگاه آزاد قبول شده است و به دلیل مشغله کاری به دانشگاه نرفته و دیگر تحصیا را ادامه نداده است.

شقایق دهقان

شروع بازیگری

او می گوید تا سن هفده سالگی زندگی آرام و یکنواختی داشته است و فعالیت هنری را در این سن با ثبت نام در یگی از کلاس های عروسک گردانی و فرهنگسرای امیرکبیر در قیطریه آغاز نمود. 2 ساب بعد در بحبوه امتحانات نهایی سال چهارم دبیرستان، از سوی یکی از معلم های کلاس عروسک گردانی به یک گروه تئاتر عروسکی که برای جشنواره عروسکی آماده می شدند معرفی شد.

این معرفی برای او یک آغاز هنری در بازیگری شد. از طریق همکلاسی اش گلچهره سجادیه معرفی شد و طی همکاری با گروه او در یک نمایش جدی بازی کرد. در این زمان برای برنامه کودک هم نویسندگی کرد.

شقایق دهقان

بازی در سریال سیب خنده

بعد از آن به یکی از کارگردانان گروه کودک تلویزیون پیشنهاد بازی در سریال را پذیرفت و فعالیتش در گروه کودک شروع شد. او در بخش های کوچکی از سریال سیب خنده ایفای نقش کرد ولی شهرت اصلی او به دلیل بازی در سریال پاورچین مهران مدیری بود و پس از آن تبدیل به یکی از بازیگران مطرح ایرنی شد که در نقش های طنز بازی می کند.
او در چند فیلم سینمایی هم ایفای نقش کرده است.
شقایق دهقان

ازدواج با محراب قاسم خانی

شقایق دهقان در سال 1381 و در سن 24 سالگی، در سریال پاورچین بازی کرد و با مهراب قاسمخانی که نویسنده و طراح صحنه این سریال بود بشتر آشنا شد. البته این دو از سال ها پیش همدیگر را می شناختند، ولی در طی این سریال به هم بسیار علاقه مند شدند و با هم ازدواج کردند. مهراب قاسمخانی قبلا ازدواج کرده بود و دختری به نام نیروانا داشت. نیروانا در آن زمان 4 ساله بود. 6 سال بعد، شقایق دهقان و مهراب قاسمخانی صاحب فرزند پسری به نام نویان شدند.

رابطه شقایق دهقان و نیروانا رابطه ای بسیار دوستانه است و این دو همیشه همیشه به علاقه و خوبی از هم یاد می کنند. شقایق دهقان نیروانا را دختری بسیار آرام و فهمیده توصیف می کند و از زندگی با او بسیار خوشحال است.

ارتباط شقایق دهقان و نیروانا یک رابطه بسیار دوستانه است و این دو همیشه با علاقه و خوبی از هم یاد کرده‌اند. شقایق دهقان نیروانا را یک دختر آرام و فهمیده و مهربان توصیف می‌کند.

شقایق دهقان

فیلم‌های سینمایی

 
سالنام فیلمکارگردان
۱۳۹۷ناگهان درختصفی یزدانیان
۱۳۹۵اکسیدانحامد محمدی
۱۳۹۴گذرموقتافشین هاشمی
۱۳۹۳شرف خانواده فاضلپوریا جاوید پور
۱۳۹۲آتیش بازیبهمن گودرزی
۱۳۹۰گنجینه جواهر پشتهنادر مقدس
۱۳۸۷شیرینعباس کیارستمی
۱۳۷۹زیر نور ماهرضا میرکریمی

شقایق دهقان

مجموعه‌های تلویزیونی

سالمجموعه تلویزیونیکارگردانتوضیحات
۱۳۷۶قطار ابدیرضا عطارانشبکه ۳
پخش در سال ۷۸
۱۳۷۷بیستمحمد حسن زادهشبکه ۱
۱۳۷۹مثل زندگیبهروز بقاییشبکه ۱
گروه کودک و نوجوان
۱۳۷۹دختراناصغر توسلیشبکه تهران
۱۳۷۹جوان امروزیوسف سید مهدویشبکه ۳
۱۳۸۰ستاره باراننوید محمودی
۱۳۸۰رستوران خانوادگیحسین سهیلی زادهشبکه تهران
بازیگر مهمان
۱۳۸۱پاورچینمهران مدیریشبکه تهران
۱۳۸۲کوچه اقاقیارضا عطارانشبکه تهران
۱۳۸۳این سه نفراصغر توسلیشبکه ۳
۱۳۸۴شبهای بررهمهران مدیریشبکه ۳
۱۳۸۴و خداوند عشق را آفریدمسعود شاه محمدیشبکه ۳
بازیگر مهمان
۱۳۸۵باغ مظفرمهران مدیریشبکه ۳
۱۳۸۶مرد هزار چهرهمهران مدیریشبکه ۳
۱۳۸۷شب می‌گذردراما قویدلشبکه تهران
۱۳۸۸مسافرانرامبد جوانشبکه ۳
۱۳۸۸زن باباسعید آقاخانیشبکه ۳
پخش در نوروز ۸۹
۱۳۸۹نون و ریحونفرزاد مؤتمنشبکه تهران
پخش در ماه رمضان
۱۳۹۰ساختمان پزشکانسروش صحتشبکه ۳
۵۷ قسمت
۱۳۹۰مسیر انحرافیبهرنگ توفیقیشبکه ۳
پخش در بهار ۹۱
۱۳۹۱دزد و پلیسسعید آقاخانیشبکه ۳
۱۳۹۲مهرآبادفرید سجادی حسینیشبکه تهران
۱۳۹۲پژمانسروش صحتشبکه ۳
۱۳۹۳سر به راهسعید سلطانیشبکه تهران
پخش در نوروز ۹۴
۱۳۹۴دورهمیمهران مدیریشبکه نسیم
سری اول
۱۳۹۵یادداشت های یک زن خانه دارمسعود کرامتیشبکه تهران

 

شقایق دهقان

شبکه نمایش خانگی

  • گاراژ ۸۸۸ به کارگردانی سام کلانتری (۱۳۹۶–۱۳۹۵)
  • شام ایرانی به کارگردانی بیژن بیرنگ (۱۳۹۰)
  • گنج مظفر به کارگردانی مهران مدیری (۱۳۸۶)

نویسندگی و فیلم‌نامه

  • کمربندها را ببندیم (یکی از نویسندگان)
  • نقطه چین (مهران مدیری)
  • دورهمی (مهران مدیری)
  • شب‌های برره (یکی از نویسندگان در چندین قسمت)

مطالب مشابه را ببینید!

بیوگرافی نیما شعبان نژاد از شروع بازیگری تا زندگی خصوص و ازدواج او نگاهی بر زندگی صائب تبریزی شاعر معروف (بیوگرافی از تولد تا درگذشت و اشعار او) بیوگرافی نازنین بیاتی؛ ار شروع بازیگری تا صداپیشگی و فیلم ها و سریال های او بیوگرافی پژمان جمشیدی بازیگر و فوتبالیست (از زندگی شخصی و فوتبالی تا بازیگر شدن) بیوگرافی کیت بلانشت؛ زندگی شخصی هنری او از ورود به دنیای هنر تا فیلم های معروف او بیوگرافی علیرضا قربانی خواننده سبک سنتی (کارنامه هنری و زندگینامه شخصی او) بیوگرافی تام هنکس بازیگر پر افتخار هالیوودی؛ کارنامه هنری و زندگینامه شخصی بیوگرافی عرفان طهماسبی خواننده با استعداد (درباره زندگی شخصی و هنری او) نگاهی بر زندگی فروغ فرخزاد؛ بیوگرافی از اوایل زندگی تا ازدواج، آثار و درگذشت او نگاهی بر زندگی کافکا اسطوره ادبیات؛ بیوگرافی از تولد تا روابط عاشقانه، آثار و مرگ او