بیوگرافی سارا والیانی؛ زندگی شخصی و هنری و عکس های بازیگر زن و همسرش

سارا والیانی

سارا والیانی یکی از بازیگران جوان است که در سریال هایی مانند دنگ و فنگ روزگار، خونه یکی، افسانه هزارپا و از سرنوشت حضور پیدا کرده ایت. در این قسمت بیوگرافی کامل سارا والیانی، اطلاعات زندگی شخصی و هنری و عکس هایی از این بازیگر زن و همسرش را آماده کرده ایم.

بیوگرافی سارا والیانی

سارا والیانی متولد 17 اردیبهشت سال 1365 در شهر تهران است و به جز بازی در سینما و تلویزیون در عرصه تئاتر هم بسیار فعال است.

سارا والیانی

شروع بازیگری

او چند سالی می شود که وارد سینما و تلویزیون شده است و تمرکزش البا بر تئاتر است. علیرغم تجربه کمی که داشته است، توانسته به یکی از بازیگران محبوب و مشهور تبدیل شود. او نخستین تجربه سینمایی اش را در قیلم رفگ خواب در سال 94 به دست آورد و در سریال هایی مانن افسانه هزار پایان، بوف کور، دنگ و فنگ روزگار، خونه یکی و … ایفای نقش کرده است.

سارا والیانی

ازدواج و خانواده

سارا والیانی متاهل است و همسر او محسن میرزاخانی است. محسن میرزاخانی هم در عرصه سینما فعالیت دارد او طراح صحنه و کارگردان است و در بعضی از نمایش ها با سارا همبازی بوده است. این زن و شوهر یک فرزند به نام آبتین دارند.

سارا والیانی

بازی سریال افسانه هزارپایان

سریال افسانه هزارپایان یک سریال کمدی فانتزی و طنز است و تهیه کننده و کارگردان آن شهاب عباسی است.

داستان این سریال، داستان زندگی خانواده‌ای است که به بهانه تهیه جهیزیه عروسی راهی سفر می‌شوند، اما با حمله راهزن‌ها به کاروان، مسیر زندگی آن‌ها تغییر می‌کند. سارا نیز یکی از کاراکتر‌های این سریال بوده است که در کنار بازیگرانی مانند عزت الله رمضانی فر، تورج نصر، عزت الله مهرآوران، مریم کاویانی، نسرین مقانلو و … ایفای نقش کرده است.

سارا والیانی

بازی فیلم رگ خواب

رگ خواب فیلمی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی حمید نعمت‌الله و نویسندگی معصومه بیات است که در سال ۱۳۹۶ اکران شد. سارا در این فیلم با لیلا حاتمی، کوروش تهامی و … همبازی شده است.

 

سارا والیانی

بازی سریال دنگ و فنگ روزگار

سریال ۳۰ قسمتی دنگ و فنگ روزگار به کارگردانی جواد مزدآبادی، یک مجموعه کمدی بود که سارا نیز در کنار هنرمندانی چون سیروس گرجستانی، مریم سعادت، زهرا داوودنژاد، مینا نوروزی، محمد نادری، پانته آ مهدی‌نیا و دیگر هنرمندان، ایفای نقش کرده است. داستان این مجموعه مربوط به دو دوست است که طی شراکتی دچار مشکلاتی می‌شوند و ناچار خواهند شد سال‌ها این مشکل را پنهان کنند و همین پنهان‌کاری باعث اتفاقات طنز در این مجموعه می‌شود.
سارا والیانی

بازی سریال از سرنوشت

این سریال ۵۰ قسمتی که قرار است از شبکه دو پخش شود، نویسندگی محمد محمود سلطانی و کارگردانی محمدرضا خردمندان و علیرضا بذرافشان در حال ساخت است که سارا در کنار مریم کاظمی، دارا حیایی، علیرضا آرا، بهزاد داوری و … نیز به ایفای نقش پرداخته است. داستان این مجموعه، زندگی دو کودک پرورشگاهی از دوران کودکی تا نوجوانی همراه با فراز و نشیب‌های بسیار است که برای رسیدن به هدف‌ها و آرزوهای خود تلاش می‌کنند.

 

سارا والیانی

فیلم‌های سینمایی

  • ۱۳۹۶؛ رگ خواب به کارگردانی حمید نعمت‌الله
  • ۱۳۹۵؛ بوف کور به کارگردانی احمدرضا معتمدی
  • ۱۳۹۵؛ راه رفتن روی سیم به کارگردانی احمدرضا معتمدی

سارا والیانی

سریال‌های تلویزیونی

  • سریال از سرنوشت
  • سریال دنگ و فنگ روزگار
  • سریال خونه یکی
  • سریال افسانه هزار پایان به کارگردانی شهاب عباسی؛ پخش از شبکه نسیم
این مطالب را هم ببینید