بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ و همسرش ؛ اطلاعاتی از زندگی شخصی و هنری و فیلم ها

حمیدرضا آذرنگ

حمیدرضا آذرنگ بازیگر معروف ایرانی است که در این بخش بیوگرافی کامل، اطلاعات زندگی شخصی و هنری و معرفی آثار او را آماده کرده ایم. در ادامه عکس های حمیدرضا آذرنگ و همسرش ساناز بیان را مشاهده می کنید.

بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

حمیدرضا آذرنگ بازیگر، نویسنده و کاگردان متولد سال 1351 در شهر گلپایگان می باشد. او مدرک لیسانس روانشناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن را دارد. او در امر نویسنده فیلمنامه با همسرش همکار است. آذرنگ عضو هیئت مدیره انجمن بازیگران خانه تئاتر است.

حمیدرضا آذرنگ

خانواده

حمیدرضا آذرنگ در برنامه خندوانه ۲۳ تیرماه ۱۳۹۵ گفت:

«پدرم گلپایگانی است. مادرم گلپایگانی است. یک سالم بوده رفتم خوزستان. اونجا بزرگ شدم توی سومار (سومار یکی از شهرهای شهرستان قصر شیرین در استان کرمانشاه می‌باشد) خدمت کردم، دانشگاهم رودهن بوده» وی در ادامه گفت: «به شدت معتقدم در جنوب شکل گرفته‌ام، من از یکسالگی تا هجده سالگی اندیمشک بودم»

حمیدرضا آذرنگ

جایزه جشن خانه سینما

آذرنگ جایزه بازیگری جشن خانه سینما را برای بازی در فیلم ملکه به دست آورده و تا کنون برنده پنج جایزه از جشنواره تئاتر فجر در زمینه‌های متعددی چون نویسندگی و بازیگری شده است از جمله برای دو لیتر در دو لیتر صلح و خنکای ختم خاطره.

او همچنین دریافت‌کننده و نامزد دریافت جایزه‌های دیگری در سایر جشنواره‌های داخلی و خارجی تئاتری و سینمایی نیز بوده‌است.

حمیدرضا آذرنگ

شروع بازیگری

او فعالیت هنری را به صورت جدی و پس از دانشگاه از تئاتر شروع کرد. نخستین بار با نمایش طلخک بازی را در تئاتر شهر در سال 1378 و در سن 27 سالگی شروع کرد و توانست به موفقیت برسد.

حمیدرضا آذرنگ

نویسندگی و کارگردنی

او در سال 1380 به جز بازیگری، مشغول نویسندگی و کارگردانی هم شد و در عرصه تئاتر به واسطه همین فعالیت هایش توانست بسیار موفق شود.

حمیدرضا آذرنگ

نخستین فیلم و سریال

نخستین سریالی که حمیدرضا آذرنگ در آن ایفای نقش کرد، سریال ان سوی دریا در سال 1386 بود. نخستین فیلم او فیلم بیداری رویاها در سال 1388 بود.

حمیدرضا آذرنگ

بازی در سریال مسیر زاینده رود و یلدا

سریال مسیر زاینده رود در سال 1389 و سریال یلدا باعث شناخته تر شدن او شدند. بازی در سریال نمایش خانگی باعث شهرت بیشتر او شد.

حمیدرضا آذرنگ

ازدواج حمیدرضا آذرنگ و ساناز بیان

حمیدرضا آذرنگ پبا خانمی به نام ساناز بیان ازدواج کرده است. حاصل ازدواج آنها پسری به نام بامداد است. همسرش هم نویسنده و کارگردان تئاتر است.

بیوگرافی ساناز بیان

ساناز بیان همسر حمیدرضا آذرنگ متولد سال ۱۳۶۲،در تهران می باشد. ساناز بیان دارای مدرک کارشناسی ادبیات نمایشی از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی است. او در سال ۱۳۷۲ در مسابقه جهانی نقاشی یونسکو و یونیسف با عنوان زلزله و آمادگی رتبهٔ برتر را کسب کرده است.

وی به نگارش داستان‌های کوتاه نیز دست زده که در نشریاتی مانند کارنامه و هفت به چاپ رسیده‌اند.

تاکنون تئاتر های بسیاری را نویسندگی و کارگردانی کرده است.

«سایه روشن»، «خواب سیاه»، «ترانه‌هایی برای سایه »، «هُتِلی‌ها» و… از کارهای تئاتر وی هستند.

حمیدرضا آذرنگ حمیدرضا آذرنگ حمیدرضا آذرنگ حمیدرضا آذرنگ

مطالب مشابه را ببینید!

نگاهی بر زندگی حسین منزوی؛ آغاز فعالیت ادبی، اشعار زیبای او، ازدواج، طلاق و مرگ نگاهی بر زندگی احمدرضا احمدی (از تولد تا اشعار نو او، سبک او، نقد شاعر و اشعار او) نگاهی بر زندگی شمس تبریزی (از تولد، تا بد رفتاری مردم با او و رابطه با کیمیا خاتون) نگاهی بر زندگی کریم خان زند (از فتح اصفهان تا مبارزه با خان قاجار و انگلیسی ها تا مرگ) بیوگرافی کیت بلانشت؛ زندگی شخصی هنری او از ورود به دنیای هنر تا فیلم های معروف او نگاهی بر زندگی زال پهلون ایرانی و پدر رستم دستان از شخصیت های شاهنامه بیوگرافی علیرضا قربانی خواننده سبک سنتی (کارنامه هنری و زندگینامه شخصی او) بیوگرافی تام هنکس بازیگر پر افتخار هالیوودی؛ کارنامه هنری و زندگینامه شخصی بیوگرافی عرفان طهماسبی خواننده با استعداد (درباره زندگی شخصی و هنری او) نگاهی بر زندگی بابک خرمدین؛ زندگینامه سردار ایرانی از تولد تا نبردها و دستگیری تا مرگ