بیوگرافی آوا دارویت ؛ در مورد زندگی شخصی و هنری و عکس های همسرش

آوا دارویت

آوا دارویت یکی از بازیگران جوان و زیبا است که در سریال عمای شاه و هست و نیست ایفای نقش کرده است. در این قسمت بیوگرافی آوا دارویت، اطلاعات زندگی شخصی و هنری و عکس های او و همسرش را گردآوری کرده ایم.

بیوگرافی آوا دارویت

آوا دارویت بازیگر جوان متولد 22 شهریور ماه سال 1372 در کشور ایتالیا است و مدرک کارشناسی روانشناسی بالینی دارد.

او تا به حال در چندین سریال و فیلم ایفای نق شکرده است.

از زمان تولدش تا سن 7 سالگی با خانواده در ایتالیا زندگی کرده است و بعد از بازیگرت به ایران در شهر میانه در استان آذربایجان شرقی ساکن شده است و دوران ابتدایی را آنجا گذرانده است. پس از آن به تهران می آیند و ساکن این شهر می شوند.

آوا دارویت

ازدواج و خانواده

آوا دارویت هنوز ازدواج نکرده است و مجرد است. پدرش پیترو دارویت اهل شهر رویت ایتالیا است و مدیریت ارشد یک کارخانه را دارد. مادرش ایرانی است و مهندس معمار است و یک برادر هم به نام آرمان دارد.

آوا دارویت

شروع بازیگری

آوا فعالیت بازیگری اش را با کلاس های بازیگری آغاز کرد و بعد از آموختن بازیگری در سریال معمای شاه برای نخستن بار در تلویزیون دیده شد و در این فیلم در کنار بازیگرانی معروفی همچون داریوش کاردان، گوهر خیراندیش و … ایفای نقش کرده است. او در این سریال نقشی کوتاه را بازی کرد ولی توانست به خوبی از پس نقشش برآید.

آوا دارویت

شهرت

آوا دارویت به دلیل بازی در سریال محبوب هست و نیست که در سال 96 پخش شد توانست به شهرت برسد.

آوا دارویت

افتخارات

او در بیست و یکمین جشنواره بین المللی فیلم المپیای یونان، با فیلم سینمایی اسکی باز حضور داشت و نماینده این اثر در یونان بود و بر فرش قرمز حاضر شد.

آوا دارویت

کارهای سینمایی

  • ۱۳۹۶؛ اسکی باز؛ به کارگردانی فریدون نجفی
  • ۱۳۹۶؛ نفس‌های آرام؛ به کارگردانی میثم هاشمی‌طبا؛ در نقش محیا
  • ۱۳۹۴؛ تمرینی برای اجرا؛ به کارگردانی محمدعلی سجادی
  • ۱۳۹۴؛ فیلم سینمایی کمدی _ خانوادگی عشقولانس
  • ۱۳۹۳؛ چهارشنبه خون به پا می‌شود؛ به کارگردانی حماسه پارسا
  • ۱۳۹۲؛ فیلم سفر ناتمام؛ به کارگردانی علیرضا امینی؛ در نقش ناهید

آوا دارویت

سریال‌ها

  • ۱۳۹۶؛ سریال خانواده دکتر ماهان به کارگردانی علی محمد قاسمی
  • ۱۳۹۶؛ سریال هست و نیست به کارگردانی حسین سهیلی زاده؛ پخش از شبکه دو؛ در نقش باران
  • ۱۳۹۸؛ سریال ترور خاموش به کارگردانی احمد معظمی؛ پخش از شبکه یک؛ در نقش فلورا دارویت (دستیار الهه)
  • ۱۳۹۸؛ سریال بهترین سال‌های زندگی ما به کارگردانی احمد کاوری

آوا دارویت

مطالب مشابه را ببینید!

نگاهی بر زندگی کریم خان زند (از فتح اصفهان تا مبارزه با خان قاجار و انگلیسی ها تا مرگ) بیوگرافی کیت بلانشت؛ زندگی شخصی هنری او از ورود به دنیای هنر تا فیلم های معروف او نگاهی بر زندگی زال پهلون ایرانی و پدر رستم دستان از شخصیت های شاهنامه بیوگرافی علیرضا قربانی خواننده سبک سنتی (کارنامه هنری و زندگینامه شخصی او) بیوگرافی تام هنکس بازیگر پر افتخار هالیوودی؛ کارنامه هنری و زندگینامه شخصی بیوگرافی عرفان طهماسبی خواننده با استعداد (درباره زندگی شخصی و هنری او) نگاهی بر زندگی بابک خرمدین؛ زندگینامه سردار ایرانی از تولد تا نبردها و دستگیری تا مرگ نگاهی بر زندگی فروغ فرخزاد؛ بیوگرافی از اوایل زندگی تا ازدواج، آثار و درگذشت او نگاهی بر زندگی کافکا اسطوره ادبیات؛ بیوگرافی از تولد تا روابط عاشقانه، آثار و مرگ او نگاهی بر زندگی مهدی اخوان ثالث؛ از اوایل زندگی، ازدواج، آغاز شعر گفتن، زندانی شدن و درگذشت