آخرین مهلت صدور کارت هوشمند ملی اعلام شد

آخرین مهلت صدور کارت هوشمند ملی اعلام شد

کارت هوشمند ملی, کارت ملی جدیدع آخرین مهلت دریافت کارت هوشمند ملی, کارت ملی المثنی, کارت ملی هوشمند گم شده, تعویض کارت ملی هوشمند

طرح ثبت نام کارت هوشمند ملی تا پایان امسال ادامه دارد و سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور از تمدید نشدن این مهلت خبر داد.

آخرین مهلت تعویض کارت هوشمند ملی

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به تاریخ اعتبار کارت های ملی صادر شده گفت:به هیچ عنوان مهلت تعویض کارت هوشمند تمدید نخواهد شد.
سیف الله ابوترابی، سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت:دارندگان کارت های ملی قدیمی باید با درنظر گرفتن تاریخ اعتبار مندرج روی کارتشان به این نکته توجه داشته باشندکه آن دسته از کارت های ملی که بیست و نهم اسفند ماه سال جاری مهلت انقضاء آنها می رسد از ابتدای فروردین 97 هیچ اعتباری نداشته و قابل استفاده نیستند.
ابوترابی در ادامه افزود:توصیه ای که هموطنان گرامی داریم این است که حداقل تا قبل از 29 اسفند ماه سال جاری اقدام به انجام پیش ثبت نام خود کرده و با توجه به زمان بندی اعلام شده به مراکز تعیین شده مراجعه کنند، چون فقط در این صورت می توانند بدون مشکل از خدمات مدنظرشان مثل استعلام های مختلف استفاده کنند.
ابوترابی با اشاره به 7 ساله بودن اعتبار کارت های ملی تصریح کرد:تقریبا 6 میلیون نفر از هموطنان داخل کشور و آن گروه که خارج از ایران سکونت دارند طی سال های 90 و 91 اقدام به دریافت کارت ملی کرده اند، بنابراین با درنظر گرفتن شرایط آن روز به این افراد کارت های قدیمی ارایه شده است که این گروه از دارندگان کارت ملی قدیمی با درنظر گرفتن تاریخ انقضاء مندرج می توانند به مراکز برای تعویض کارت خود اقدام کنند.
وی با تاکید براینکه گروه یاد شده می توانند هم اکنون نیز برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کنند اما هیچ اجباری برای اینکار نیست و با توجه به افزایش تقاضا و اذحام موجود می توانند متناسب با تاریخ اعتبار کارت هایشان اقدام کنند.
این مقام مسئول درباره تعداد کارت های ملی هوشمند صادر شده به خبرنگار ما گفت:تاکنون بیش از 37 میلیون نفر پیش ثبت نام کرده اند و از این تعداد 33 میلیون نفر به صورت کامل مراحل ثبت نام را انجام داده اند و کمی بیشتر از 31 میلیون نفر هم کارت ملی هوشمند خودشان را تحویل گرفته اند.
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور تصریح کرد:درباره زمان دریافت کارت ملی هوشمند بسیاری از هموطنان دچار اشتباهی محاسباتی شده اند به این دلیل که این کار دارای دو مرحله مجزا است که یکی مربوط به پیش ثبت نام است و دیگری مربوط به صدور و تحویل کارت هوشمند.
ابوترابی تاکید کرد:براساس برنامه ریزی انجام شده از زمان تکمیل ثبت نام در مراکز تعیین شده یک ماه تعیین شده است که کارت ملی هوشمند تحویل شود اما این روند با توجه به شرایط کاری در برخی مناطق به 40 روز هم رسیده و در مناطقی دیگر هم یک هفته ای کارت تحویل شده است.
وی توانمندی به جام جم آنلاین گفت:توانمندی صدور حدود 5/2 میلیون عدد کارت ملی هوشمند را داریم که این ظرفیت تا قبل از نیمه دوم سال جاری تقریبا 50 درصد خالی بود اما با توجه به محدودیت زمانی تعیین شده اکنون تقریبا با ظرفیت کامل درحال ارایه خدمات به هموطنان گرامی هستیم.
این مقام مسئول درباره هزینه صدور کارت های ملی هوشمند نیز تاکید کرد:براساس مصوبه هیات دولت هزینه انجام این کار از سال 1394 تا 1397 هیچ تغییری نخواهد داشت و به این ترتیب از متقاضیان دریافت خواهد شد که 20 هزار تومان بابت ارایه خدمات، 9 هزار تومان بابت تصویربرداری و 2 هزار تومان هم خدمات پستی به این ترتیب تنها 31 هزار تومان مجموعا از متقاضیان دریافت خواهد شد.
ملکی افزود:هموطنان گرامی نباید درباره ارایه خدمات در دفاتر خدمات الکترونیکی دچار اشتباه باشند به این دلیل که پیش ثبت نام هموطنان تنها در دفاتر پست رایگان صورت می پذیرد و ممکن است دفاتر دیگر یا دیگر مراکزی که این خدمات را ارایه می کنند هزینه ای از متقاضیان دریافت کنند که به هزینه های رسمی اعلام شده افزوده می شود.
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور درباره کارکردهای آینده این کارت هوشمند نیز به جام جم آنلاین گفت:بطور کلی در آینده این کارت و تراشه نصب شده روی آن کلید ورود به دولت الکترونیکی است و کارکردهای مختلفی برای آن درنظر گرفته شده است.
وی افزود:نقل و انتقال اسناد مربوط به سازمان ثبت اسناد و احتمالا در آینده خدماتی همچون عابربانک از جمله آنهاست که در زمان مناسب اطلاع رسانی کاملی در این زمینه خواهد شد.

مطالب مشابه را ببینید!

نرخ اخذ شهروندی ترکیه افزایش یافت توزیع مخازن هزار لیتری آب در روستای کندوکه با مشارکت کارکنان افق کوروش چه کسی راست میگوید مسئله این است | حقیقت های نهفته در دل شرکت های تولید کننده دستگاه جوجه کشی بیمه اختیاری چیست؟ شرایط ثبت نام بیمه اختیاری چیست؟ سامانه ثنا؛ سامانه الکترونیک قضایی، پیگیری پرونده قضایی، آموزش تصویری ثبت نام در سامانه ثنا آدرس سایت ثبت نام کاروان ها برای حج تمتع مدارک لازم جهت صدور گذرنامه مدارک مورد نیاز برای تعویض کارت ملی و تبدیل به کارت هوشمند ملی