چرا هر شب باید با همسرمان رابطه جنسی داشته باشیم؟

همانطور که می دانید رابطه جنسی جزو وظایف مهم زن و مرد در زندگی زناشویی است. برخی بیشتر به آن اهمیت می دهند و برخی کمتر. اما رابطه جنسی با همسرتان باید یکی از اولویت های مهم زندگیتان باشد. حتماً برایتان سؤال است که چرا؟ برای رسیدن به جواب این سؤال ادامه مطلب ما را بخوانید.

چرا هر شب باید با همسرمان رابطه جنسی داشته باشیم؟

چرا باید هر شب با همسرمان رابطه جنسی داشته باشیم؟

داشتن رابطه جنسی با همسرتان از اهمیت بسیاری برای استجکام زندگی مشترکتان برخوردار است. درست است که زن و مرد به این غریزه جنسی باید پاسخ دهند و نیازشان را برطرف کنند اما جدا از این نیاز، فواید بی شماری برای سلامتی تان نیز دارد.

خواب سالم تر و آرام تر

اکسی‌توسین ترشح‌شده بعد از روابط زناشویی، باعث القای خواب می‌شود. از طرفی خواب راحت، آسوده و کافی آثار بسزایی بر سلامت عمومی بدن دارد که از جمله آن می توان به: وزن مناسب و میزان سالم فشارخون اشاره نمود.

 

کاستن از استرس

رابطه جنسی باعث آرامش خاطر و ریلکسیشن بدن می شود. همچنین شادی ملایمی را در درون شما به وجود می آورد. بدن در طول رابطه ‌جنسی دوپامین، اندورفین و اوکسی‌توسین ترشح می‌کند که همه این هورمون‌ها در کنار هم به از بین بردن استرس و بالا بردن سطح شادی طبیعی کمک می‌کنند. طبق تحقیقاتی که جمعی از محققین اسکاتلندی انجام داده اند نتایج جالبی بدست آوردند. در طی این تحقیق 24 زن و 22 مرد را در شرایط پراسترس و فشار روانی قرار دادند سپس فشارخون شان را اندازه گیری کردند. جالب اینجا بود، افرادی که چند ساعت قبل با همسرشان رابطه جنسی برقرار کرده بودند پاسخ سالم تر، مثبت تر و معقولانه تری به این شرایط پراسترس دادند تا افرادی که چند روز از رابطه جنسی شان می گذشت. موضوع جالب اینکه در آغوش گرفتن همسر نیز تأثیر زیادی در کاهش استرس دارد. پس بیشتر به این موضوع اهمیت دهید.

 

شادابی و جوانی

رابطه جنسی با بهبود گردش خون باعث اکسیژن رسانی بهتر به پوست شده در نتیجه پوست را درخشان تر و سالم تر نشان می دهد و از پیری زودرس جلوگیری خواهد نمود.

 

ورزش کردن

رابطه جنسی یک نوع ورزش لذت بخش است. شما چه بخواهید چه نخواهید در طول رابطه جنسی عضلات و ماهیچه هایتان را درگیر می کنید و در حال تقویت آنها هستید. یک نوع کالری سوزی کاملاً طبیعی و مفرح برایتان ایجاد خواهد شد. در زمان برقراری رابطه جنسی سرعت ضربان قلبتان افزایش پیدا می کند. گردش خون عملکرد بهتری را در جریان می اندازد. حساب کنید اگر در هفته سه بار با همسرتان رابطه جنسی برقرار کنید شما در سال چیزی حدود 7500 کالری سوزانده اید.

 

همچنین بخوانید: روشهایی برای بهبود رابطه جنسی

 

بالا بردن سطح ایمنی بدن

طبق تحقیقات صورت گرفته در این زمینه برقراری رابطه جنسی به صورت منظم و حتی روزانه میان زن و شوهر، باعث افزایش سطوح آنتی‌بادی ایمونوگلوبین A در بدن می‌شود. این پادتن در پیشگیری از سرماخوردگی و برخی عفونت‌ها نقش مهمی دارد.

 

تقویت کننده قلب

طبق آمار تحقیقاتی، افرادی که به طور مرتب و روزانه با همسرشان رابطه جنسی برقرار نموده اند کمتر از دیگران در معرض حمله های قلبی قرار گرفته اند. زیرا رابطه جنسی باعث بهبود جریان گردش خونرسانی به قلب شده و با افزایش ضربان قلب به تقویت و سلامت قلب کمک شایانی می کند.

 

احساس نزدیکی و صمیمیت

زمانی که زن و شوهر به طور مرتب با هم معاشقه و رابطه جنسی داشته باشند دیگر کمبود و نیازی احساس نمی کنند و رابطه صمیمانه تر و عاطفی تری بین آنها شکل خواهد گرفت.

 

کاهش درد

افرادی که سردردهای میگرنی دارند، رابطه جنسی مرتب و روزانه به کاهش درد آنها کمک خواهد نمود و از شر این درد خلاص خواهند شد.

 

 

 

موارد بیشتر: آموزش دخول برای اولین رابطه جنسی ـ علائم  ارضا شدن زنان هنگام رابطه جنسی
ممکن است شما دوست داشته باشید