رابطه جنسی در طول خواب؛ آیا رابطه جنسی در طول خواب اختلال است؟

تصور کنید که در خواب هستید و یکهو از خواب بیدار می شوید و می بینید که در حال انچام رابطه جنسی با همسرتان هستید. در ابتدا شاید برایتان جالب باشد اما رفته رفته ممکن است اذیت شوید و همچنین همسرتان نیز از این قضیه آزرده خاطر شوند. چرا که وی نیز همانند شما در خواب و استراحت به سر می برد.

آیا رابطه جنسی در طول خواب یا سکسومنیا اختلال است؟

رابطه جنسی در خواب چیست؟

رابطه جنسی در طول خواب را اصطلاحاً سکسومنیا می نامند. درواقع سکسومنیا جرقه مغز در خواب می باشد که در طی این جرقه فرد در زمان خواب بدون آنکه خودش نیز بخواهد و در حالت عدم هوشیاری کامل انجام به عمل رابطه جنسی می کند.

سکسومنیا مردان را درگیر خود می کند به طوری که طی تحقیقاتی که در کانادا در رابطه با این مسئله انجام شده است 11 درصد مردها و 4 درصد زنان در هنگام خواب یا اقدام به برقراری رابطه جنسی نموده اند و یا آنکه سعی در انجام این رابطه داشته اند.

علائم سکسومنیا

طبق تحقیقات صورت گرفته در کانادا در این زمینه فرد علائم زیر را به همراه دارد:

  • در طول شب به خودارضایی می پردازند.
  • همسرشان یا شریک جنسی شان را در حالت خواب نوازش می کنند.
  • در زمانی که غرق خواب هستند رابطه جنسی دهانی به صورت کامل دارند.
  • به شبیه سازی رابطه جنسی با فرد دیگری در طی خواب می پردازند.
  • در طی روز و بیداری نیز تمایلات جنسی بالایی دارند.

چه زمان متوحه سکسومنیا می شوند؟

افرادی که در طول خواب به برقراری رابطه جنسی می پردازند همه را در زمانی که غرق خواب هستند انجام می دهند و بنابراین هوشیاری برای انجام این کار ندارند. با بی اطلاعی کامل اقدام به رابطه جنسی می کنند و تنها زمانی متوجه می شوند که وقتی بیدار می شوند همسرشان برایش تعریف می کند و یا اینکه در طی انجام این عمل ناگهان از خواب بیدار می شوند.

آیا رابطه جنسی در طول خواب اختلال است؟

تحقیقات زیادی در این زمینه توسط دکتران متخصص مختلف صورت گرفته است. یکی از افرادی که بسیار به این موضوع پرداخته است دکتر مایکل کرامر بورنمن می باشد. ایشان محقق ارشد در انجمن پزشکی قانونی خواب در مینسوتا هستند. در ادامه نظرات ایشان را در رابطه با سکسومنیا می خوانیم:

دکتر بورنمن می گوید: این اختلال را به عنوان شکل دیگری از راه رفتن در خواب در نظر بگیرید. زمانی که مغز شما مراحل مختلف خواب را طی می کند، گاهی ممکن است نورون ها یا عصب ها از این مراحل جا بمانند یا آزاد نشوند. این خطا بخشی از مغز را روشن می کند، در حالیکه بقیه قسمت های مغز هنوز خواب هستند. دکتر بورنمن می گوید آزاد نشدن نورون ها ممکن است در بخش هایی از مغز رخ دهد که اساسی ترین عملکردهای انسانی را کنترل می کنند.

دکتر بورنمن می گوید: “رفتارهای اولیه ای وجود دارد که در عمق مغز جای گرفته اند، این رفتارها حرکات ساده ای هستند که برای بقا ضروری می باشند، مانند وضعیت دفاعی و جویدن. البته برقراری رابطه جنسی و تمایلات جنسی نیز از آن جمله اند. ”

در واقع بخشی از مغز که مربوط به نیازهای اولیه شماست بیدار است و شما را وادار به برقراری رابطه جنسی با همسرتان می کند، در حالیکه بخش پیچیده و مدرن مغزتان که دارای بخش های مختلف است، هنوز خواب است.

به عقیده دکتر بورنمن سکس در خواب یا سکسومنیا برای هر کسی امکان دارد اتفاق بیفتد، زن یا مرد تفاوتی ندارد. درست است که بیشتر به سراغ مردان می روند ولی زنان نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

محققین برای آزمایش و تحقیق روی موضوع سکسمونیا دستگاه نوار مغز EEG را به سر یک خانم متصل نمودند. زمانی که این خانم کاملاً خواب بود اقدام به خودارضایی نمود. طبق فیلم و نوار مغزی که از این خانم گرفته شد مشخص شد که این خانم در حالت عدم هوشیاری کامل به سر می برده است و ناخودآگاه بدون آنکه خود از رفتارش آگاه باشد یا بخواهد اقدام به  این عمل نموده است.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید