رابطه جنسی از مقعد؛ دانستنی های رابطه جنسی از راه مقعد

سوالات متوالی در مورد رابطه جنسی از مقعد برای افراد زیادی وجود دارد، که آیا رابطه جنسی از مقعد باعث بارداری می شود؟ آیا رابطه جنسی از مقعد باعث بزرگ شدن باسن می شود؟ آیا رابطه جنسی از مقعد باعث بزرگ شدن دهانه مقعد می شود؟ و سؤالاتی از این قبیل. در ادامه ما به بحث در رابطه با رابطه جنسی از مقعد و مضرات آن خواهیم پرداخت.

آیا رابطه جنسی از مقعد مضر است؟

رابطه جنسی مقعدی

بهتر است بدانید که رابطه جنسی از مقعد درواقع برای زنان از نظر فیزیولوژیکی لذتی ندارد بلکه بخاطر لذتی که شریک جنسیشان از این رابطه می برد احساس لذت می کنند.

شاید شما هم شنیده باشید که رابطه جنسی از مقعد باعث بزرگ شدن باسن می شود. در واقع این نظریه به طور کامل غلط است. رابطه جنسی از طریق مقعد نه تنها باعث بزرگ شدن باسن نمی شود بلکه باعث تغییراتی در دهانه مقعد می شود که می تواند تأثیرات نامطلوبی بر سلامت جنسی فرد داشته باشد.

مرد اجازه ندارد بدون رضایت همسرش از وی درخواست رابطه جنسی از راه مقعد داشته باشد. در فیلم های پورنو متأسفانه حرکات غیراخلاقی که نشان دهنده اختلالات جنسی و انحرافات جنسی می باشد به نمایش گذاشته می شود و فرد نباید تحت تأثیر این حرکات غیراخلاقی قرار بگیرد.

رابطه جنسی مقعدی

چرا رابطه جنسی از راه مقعد توصیه نمی شود؟

1) رابطه جنسی از راه مقعد می تواند باعث آسیب جدی به اسفنکتر خارجی شود و نهایتاً باعث شود بعد از مدتی فرد نتواند کنترل در عدم مدفوع خود را داشته باشد.

2) باکتریهای موجود در ناحیه مقعد با شستشو از بین نمی روند.

3) وجود میکروبی به عنوان استریپکوک در قسمتی از انتهای روده بزرگ به نام کولن است و وجود این میکروب در آن قسمت از بدن برای جذب آب و جلوگیری از یبوست لازم است. اما ضرری که این میکروب دارد باعث بیماری سوزاک در آلت مرد شده و چون معمولاً بعد از نزدیکی از پشت، نزدیکی از جلو نیز انجام می شود این میکروب به زن نیز انتقال پیدا می کند و زن نیز دچار بیماری سوزاک می شود. و نکته جالب توجه اینکه اگر مرد منی خود را در مقعد ریخته به رشد سریعتر این میکروب کمک کرده و این عمل به عیچ عنوان توصیه نمی شود.

4) بیماری بواسیر

5) انتقال بیماریهای مقاربتی از این روش سهل تر است.

6) پارگی دهانه مقعد

انجام رابطه جنسی از راه مقعد با هر روش و با استفاده از هر ماده لغزنده کننده یا بیحس کننده به صورت کرم – اسپری – ژل – روغن – کاندوم – پماد – یک رابطه پر خطر جنسی میباشد و استفاده از موارد یاد شده و شیوه های ان صرفا از دردناک بودن این رابطه می کاهد و آسیبهای جبران نا پذیری به فرد مفعول به لحاظ جسمی و برای هر دو فرد فاعل و مفعول به لحاظ انتقال بیماریهای مقاربتی بهمراه دارد و هیچ پزشکی در هیچ جای دنیا انجام این رابطه را توصیه نمیکند و از نظر علمی غیر قابل قبول میباشد .

رابطه جنسی مقعدی

خطرناک بودن رابطه جنسی از راه مقعد

هشدار جدی : سهل تر بودن انتقال ویروسهایی نظیر HIV ( ایدز ) و سایر بیمارهای مقاربتی از طریق رابطه جنسی از راه مقعد
از جهتی دیگر سایر بیمارهای عفونی ، ویروسی همانند هپاتیت ایدز سفلیس و سایر بیماری های مقاربتی از طریق مقعد راحتر منتقل می شوند خیلی از افراد تصور میکنند که در رابطه مقعدی هیچ خطری آنها را تهدید نمی کند که باید عرض کنم اتفاقا چون درون مقعد حاوی باکتریهای زیادی میباشد انتقال ویروسهای نظیر ایدز و … راحتر انجام میگیرد این باکتریهای با شستشو از بین نمیروند . از آن گذشته دریچه مقعد یک درچه خروجیست پس وارد شدن هر چیزی از این دریچه علاوه بر آسیب به درچه و موارد ذکر شده همراه با درد است. و به مرور باعث باز شدن هر چه بیشتر درچه مقعد و پیدایش عوارض ذکر شده میشود.به طور کلی انجام این رابطه حتی برای یک مرتبه هم به هیچ وجه به زوجین توصیه نمی شود.
تماس دهانی با مقعد و نواحی اطراف آن میتواند باعث انتقال باکتریهای مضر به دهان شده و سبب بیماری و عفونت شود ( این باکتریها با شستشو از بین نمیروند )

رابطه جنسی مقعدی

مضرات رابطه مقعدی از دیدگاه اسلام:

امام صادق (ع)در مورد  «نزدیکی از پشت» اجازه زن را شرط می داند مگر نه حرام است.

برخی از علما می گویند رابطه مقعدی حتی با اجازه زن هم مکروه است.

مهمترین عارضه ای که مجامعت از طریق مقعد  برای زن دارد این است که چون لذت حقیقی جنسی برای زن از طریق مقاربت از فرج و مجرای تناسلی حاصل می شود نه از طریق مقعد، بنابراین زن دچار سرد مزاجی و بی میلی جنسی شده و در آینده نزدیک خود را موجودی می یابد که وسیله دفع شهوت شده و خودش نباید از این عمل خدادادی لذتی ببرد.

 زن در این نوع ارتباط دچار درد بسیار شدیدی خواهد شد که گاه تا مدتی امکان راه رفتن درست را از او خواهد گرفت ضمن اینکه این درد فراوان، هیچ لذتی از این رابطه جنسی برای او باقی نخواهد گذاشت.

  مقعد محل ذخیره فضولات دستگاه گوارش (مدفوع) است که حاوی میکروبها فراوانی است. در اثر مالش و دخول آلت مرد این میکروبها می توانند وارد دستگاه تناسلی مرد شده خود و او را به عفونتهای خاصی مبتلا سازند. در حالی که مقاربت از راه واژن یا فرج چنین عوارضی به همراه ندارد.

 مخاط مقعد بسیار ظریف و نازک است و احتمال پارگی و انتقال ویروس ایدز از طریق آن به داخل خون زیاد است و حتی یکی از علل شیوع ایدز در غرب از طریق جنسی، لواط و مقاربت از طریق مقعد است.

 از آنجا که دهانه مقعد دارای ماهیچه ای حلقوی است، مانند یک کش محکم دور آلت مرد را گرفته و در لحظه خروج منی مانند یک سد عمل می کند. و در اثر این عمل احتمال پس زدن منی به عقب و فشار به کیسه های منی و غده پروستات و عوارض ناشی از آن خیلی زیاد است.

رابطه جنسی مقعدی

دلیل تمایل مردان به رابطه جنسی از راه مقعد

يکي از دلايلي که مرد را به سوي رابطه جنسي از پشت مي‌ کشاند، عدم موفقيت مرد در بهارگاسم رساندن همسرش مي‌ باشد. و از اين موضوع رنج مي‌برد؛ لذا متمايل مي‌ شود که از پشت نزديکي کند. در چنين شرايطي زن مي‌ تواند با محبت به شوهرش کمک و او را راهنمايي کند تا او با لمس و بازي با مواضع حساس جنسي‌ اش، سريع‌ تر آماده شده و به ارگاسم برسد.

در اين صورت «مرد» احساس قدرت و لذت مي‌ کند، و از تقاضاي خود منصرف مي‌شود.

رابطه جنسی مقعدی

چگونه آمیزش مقعدی تشخیص داده می شود؟

تشخيص آميزش مقعدي با معاينه فردي که در اين زمينه داراي تخصص کافي بوده امکانپذير خواهد بود. بهترين مرجعي که در اين زمينه از آشنايي و تسلط کافي برخوردار است ميتوان به پزشکي قانوني اشاره کرد که حتي گواهي آن مرجع براي استناد در موارد قانوني معتبر است.

 

به هرحال ممکن است معاينه مقعد براي فرد عادي قابل تشخيص نباشد ولي پزشکي که در اين زمينه تخصص، مهارت و تجربه کافي دارد قابل تشخيص است.

در صورت مکرر بودن، علايم آميزش مقعدي را مي توان مشاهده نمود.

بايد دانست که اگر دفعات دخول کمتر از 3-2 مورد باشد نبايد انتظار علايم آميزش مقعدي را داشت در صورتي که دفعات دخول بيشتر باشد علائمي مثل از بين رفت چين هاي مقعدي که در حالت معاينه پوست اطراف مقعد صاف تر از زمان طبيعي است و تورم يا صافي چين ها، ضخيم شدن پوست اطراف مقعد که به داخل کشيده شده و تا ناحيه پوستي مخاطي ادامه مي يابد و گهگاه ناحيه ياد شده پوسته گذار مي گردد، ديده مي شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید