محمدرضا گلزار بیوگرافی و عکس های محمدرضا گلزار همسر و خانواده اش

محمدرضا گلزار

بیوگرافی کامل محمدرضا گلزار

عکس های خانوادگی محمدرضا گلزار در نار خانواده و همسرش

محمدرضا گلزار بازیگر، نوازنده، خواننده و مانکن تبلیغاتی زاده  فروردین 1356 در تهران است.

زندگی‌نامه محمدرضا گلزار

اصلیت او آذری و متولد تهران است.او والیبال را در تیم استان تهران، باشگاه پارس خودرو، شیشه و گاز، باشگاه پاس و باشگاه دیهیم بازی می‌کرد. تا آخر دبیرستان فعالیت هنری نداشت. پدرش با گیتار زدن مخالف بود، تنها گاهی با ارگ کار می‌کرد. تا سال سوم دبیرستان در رشته ریاضی تحصیل کرد. در سوم دبیرستان در کنکور دانشگاه آزاد در رشته مهندسی مکانیک در واحد تهران جنوب قبول شد و رزرو کرد. در سال آخر به رشته تجربی رفت و به قصد رشته دندانپزشکی کنکور داد ولی قبول نشد و به همان رشته مکانیک رفت. او فارغ‌التحصیل رشته مهندسی مکانیک ازدانشگاه آزاد اسلامی است. گلزار فعالیت موسیقی خود را از سال ۱۳۷۷ به عنوان گیتاریست با گروه آریان آغاز کرد. او در گروه آریان گیتار، ارگ وپرکاشن نواخته است.

گلزار در سال ۱۳۷۹ برای نخستین بار در فیلم سام و نرگس ساخته ایرج قادری بازیگری سینما را تجربه کرد.

گلزار همچنین در زمینه موسیقی بند دارکوب را با رامین نصریانی و دیگران راه‌اندازی کرد. سپس بند ریزار (rezzar؛ مخفف محمدرضا گلزار) را ثبت کرد که فعال است.

بازی گلزار در فیلم‌هایی از مسعود کیمیایی و بهرام بیضایی و داریوش مهرجویی با وجود دعوت شدن هر بار به اسباب گوناگونی مقدور نشد.

محمدرضا گلزار

بازیگری محمدرضا گلزار

منتقدان گلزار مدعی هستند که او بی جهت به این حد از شهرت و محبوبیت رسیده اما درستش این است که آن ها تنها تنگ نظرانه و بی جهت از در حسادت با او وارد شده اند و چشم بر توانایی های بالقوه و بالفعل او بسته اند. یکی از ویژگی های آقای ستاره این است که حاشیه او را رها نمی کند اما او حاشیه را رها کرده و گاهی با سکوت و گاهی هم با اثبات توانایی های خودش جواب منتقدانش را داده است. در همین مسیر ، گلزار خودش را به عنوان « اولین » ، برنده کرده است ؛ او اولین سوپراستار سینمای بعد از انقلاب است ، اولین بازیگر با دستمزدی نجومی است ، اولین چهره پرفروش جلد مجلات است ، اولین بازیگر در فیلمی با فروش میلیارد تومانی است ، اولین سفیر تبلیغاتی و بازیگر مدل است و البته اولین چهره استاندارد قاب تصویر سینمای ایران از نظر ظاهر و تناسب اندام است حتی می توان گفت رواج نشریات پرطرفدار مردمی هم با اوج گیری شهرت باور نکردنی او بود که رونق تازه ای گرفت.

اگر بخواهیم منصفانه به حضور استارهای مدرن در سینما نگاهی بیاندازیم ، بی شک می توان آن را به دو دوره قبل و بعد از حضور گلزار تقسیم کرد ؛ حضور او در میان نسل جدید بازیگران ، پویایی و تحرکی قابل توجه را رواج داد که تلاش برای داشتن استایلی مناسب از دستاوردهای مفید آن در این قشر هنری است.

ادامه حیات حرفه ای برای گلزار در این سال ها کار راحتی نبوده ؛ یعنی فقط باید جای او باشید تا درک کنید حفظ یک جایگاه موفق برای بیش از یک دهه چه تلاش طاقت فرسایی است. اگر بخواهیم بدبینانه و از دریچه چشم منتقدان مغرض گلزار به ماجرای موفقیت او نگاه کنیم ، می توانیم بگوییم برای گلزار شدن به عناصری مانند زیبایی چهره ، تناسب اندام ، موقعیت مناسب و شانس نیاز داریم اما آیا با دارا بودن جمیع همین ویژگی ها می توان گلزار ماند و بیش از 10 سال درخشش روزهای اولیه خود را حفظ کرد. آنچه در این فاصله اتفاق افتاده قطعاً به عناصری بیش از زیبایی ظاهر و شانس بستگی دارد. کم نبودند در این سال ها بازیگران خوش سیمایی که آمدند و اتفاقاً شانس حضور در کارهای خوبی را هم داشتند اما نتوانستند حتی به یک هزارم محبوبیت گلزار برسند یا به یک هزارم دوره سلطه او بر گیشه و جلد مطبوعات دست پیدا کنند.

گلزار همیشه با این واقعیت عجیب رو به رو بود که عده ای دوست نداشتند بپذیرند او دارای شاخصه هایی از توانمندی است که به او در مسیر موفقیت کمک می کنند و در مواجهه با این نگاه ، بهترین انتخاب ممکن را داشت : ادامه مسیر ! او بدون توجه به حواشی ، کاری را انجام داد که فکر می کرد درست است. نتیجه اش هم این چیزی است که می بینیم ؛ حدی از موفقیت که حتی پس از یک دوره رکود کوتاه در عرصه تصویر بازگشتی مقتدرانه دارد و تهیه کننده ها او را روی دست می برند.

محمدرضا گلزار

آن چه گلزار را از چهره های هم نسل خودش متمایز می کند ، جدای از فیزیک و ظاهر مناسب ، هوشمندی اش در تصمیم گیری هاست. او می داند کجا پاساژ حرفه ای خود را عوض کند و وارد هر فیلد کاری که می شود ، سعی می کند بهترین باشد. در کارهای او نوعی کمال گرایی به چشم می خورد ؛ طوری که می توان گفت او یا در کاری و عرصه ای هست یا نیست ، اگر هم هست ، بهترین است و حد متوسطی برای خودش قائل نیست. این را به خوبی در موسیقی و ورزش هم نشان داده و در هر کدام از آن ها رزومه خوبی برای خودش دست و پا کرده است.

ایجاد تفاوت به سبک شخصی از دیگر خصوصیات خاص اوست. گلزار به خوبی نقش یک رل مدل را ایفا می کند. او حتی در نوع پوشش ، آرایش موها و پزهای عکاسی ، سراغ خلق و بدعت می رود البته خلقی که همراه با خلاقیت و حاصل تفکر است ؛ نه یک ایده خلق الساعه خام. به نظر می رسد ویژگی های یک کاراکتر الگو و رهبری کننده در وجود او خودنمایی می کند که به جای دنباله روی دیگران بودن ، خودش سردمدار اتفاقی برای رقم زدن است. این نکته می تواند در شخصیت او تبدیل به مرکز ثقلی شود که هم رنگ جماعت نشده و از تکرار خودش یا تقلید دیگران جلوگیری کند. در واقع نکته قابل توجهی که متأثر از همین نگاه خواهد بود این است که گلزار همیشه برای هواداران و مخاطبانش به شکل کل ، شخصیتی بکر است که کهنه و تکراری نشده و هر بار چیز جدید در آستین دارد. کافی است به سکوت های گاه و بی گاهش در مطبوعات نگاه کنید که وقتی هر بار با مصاحبه ای باز می گردد ، دست پر بوده و چهره تازه ای از خودش رو می کند. شاید به همین علت بهتر باشد به جای تنها سوپراستار ایران ، به او لقب آقای سورپرایز دهیم.

گلزار کارهای مختلفی را برای کارگردان های متعددی بازی و سعی کرده طیف مخاطبان متنوعی را از خودش راضی کند. با این حال کاملاً محرز است که رویه او در بازگشت و شروع دوباره رنگ و بوی متفاوت تری به خودش گرفته و به زودی اتفاقات بسیار بهتری را در پرونده بازیگری اش شاهد خواهیم بود.

محمدرضا گلزار

معمولاً افرادی که به گلزار توجه دارند ، جذب برجستگی های خوب این پدیده می شوند و تنها نقاط مثبتی که شهرت برایش به دنبال داشته را می بینند اما باید گفت زندگی یک نفر مانند گلزار پر از زوایای ناپیدایی است که میزان آسیبش را تنها شخص خود او و گاه اطرافیان بسیار نزدیکش درک می کنند. به عبارت ساده تر گلزار شدن و گلزار ماندن برای او هزینه هایی داشته که شاید من و شما از آن بی خبریم. این کاملاً مشخص است که شهرت و ثروت تنها یک سوی این قضیه پرماجرا و هزارتو است و سکه به زعم بعضی منتقدان غرض ورز ، یک روی دیگر هم دارد که شاید اصلاً برای هیچ کسی خوشایند نباشد. او یک بار در فیلم سینمایی « توفیق اجباری » سعی کرد بخشی از مشکلاتی که زندگی او را به عنوان نمونه ای چهره های معروف و محبوب را مختل می کند به تصویر بکشد.

گلزار تلاش بسیاری کرده تا استانداردهای لازم بری یک ستاره سینما را در ایران جا بیندازد. استفاده از میک آپ آرتیست ، عکاس ، استایلیست و مدیر برنامه شخصی جزء ملزوماتی است که در فرآیند موفقیت یک چهره نقش دارد و گلزار لزوم آن ها را به خوبی درک کرده است. این نشان می دهد که او به ضرورت تیم پشتیبانی و اتاق فکری که به حضور بهتر و مؤثرتر وی کمک کنند ، پی برده و سعی دارد این واجب را جا بیندازد که یک استار برای استار ماندن نیازمند طراحی و برنامه ریزی است تا هر گامی که برمی دارد او را اندکی به هدفی که در سر دارد ، نزدیک کند.

محمدرضا گلزار

– در مدت دوری تان از عرصه هنر مشغول چه کارهای بودید ؟

مجله خبری لحظه نما:دقیقاً هیچ وقت از این عرصه دور نبودم یا مشغول خواندن و انتخاب فیلمنامه های پیشنهادی بودم یا به بند موسیقی ریزار می رسیدم. البته طبیعی است که به دلیل مسافرت و فاصله کاری که بین کارهایم افتاد این سوال برای شما پیش آمده باشد.

– دلیل این دوری چه بود ؟

سه سال پیش ، بیش از یک دهه بود که در سینما فعالیت داشتم. تصمیم گرفتم زمانی را که اکثر همکاران هم از آن به خوبی یاد نمی کنند ، به خودم استراحت بدهم و برای آینده برنامه ریزی کنم. فکر کنم این در انتخاب های پس از برگشتنم کاملاً مشهود باشد.

– شایعات زیادی پیرامون شما مطرح می شد ، مبنی بر ممنوع الکاری ، خروج از ایران و اقامت در کشورهای خارجی به خصوص امارات ، عدم بازگشت تان به ایران و… خودتان هم از این شایعات باخبر بودید ؟

به جرأت می توانم بگویم متأسفانه در این سال ها هیچ کس به اندازه من مورد قضاوت غلط قرار نگرفته ، در صورتی که همه در ظاهر هم دیگر را از این کار منع می کنند ! به هر حال خودتان هم می گویید شایعه. من برای همان ریکاوری و برنامه ریزی کارها در امارات ماندن که نزدیک ایران بود و بدون هیچ مشکلی در حال رفت و آمد بودم.

– کلاً چرا برخی از مردم و برخی از رسانه ها برای محمدرضا گلزار تا این اندازه حاشیه سازی می کنند ؟

خب ، این را باید از خودشان بپرسید ! البته در حرفه ما بخشی از این جریان در همه جای دنیا به دلایل و شکل های مختلف ، موضوعی عادی به حساب می آید. اما ما به دلایل تربیتی و فرهنگی ویژه ، انتظاری دیگر از هم داریم که بی جا هم نیست.

محمدرضا گلزار

– بعد از سال ها چقدر سعی می کنید از حواشی دور باشید و چقدر با آن ها مقابله می کنید ؟

من آگاهانه از اول هم مراقب حواشی و شایعات بودم اما تجربه و پختگی چیزی نیست که از آن چشم پوشی کنم. من بسیار مراقب هستم.

– خانواده در این دوران چطور از شما حمایت کردند ؟

خانواده ام همیشه آرامش بخش زندگی من بوده و هستند. من هر چه دارم از صدقه سری دعاهای پدر و مادرم هست که سلامتی شان ، دعای هر روز من است.

تجربیات لذت بخش فیلم های اخیر

– بعد از بازگشت و شروع مجدد کارهای هنری تان ، علاوه بر بازیگری ، دوباره وارد عرصه موسیقی هم شدید و چند کار انجام دادید ، هنوز هم دوست دارید هم بازیگر باشید و موزیسین ؟

همه می دانند که من وارد موسیقی نشدم ، من از موسیقی آمدم. موسیقی دغدغه و دل مشغولی من از کودکی بوده و هست. از نوجوانی ساز زدم و سپس گروه آریان را تأسیس کردم و حالا هم که بند ریزار و… این موضوع ادامه دارد.

– از همکاری تان با بهمن فرمان آرا برای مان بگویید. گویا نقش متفاوتی در این کار دارید ؟

بهترین اتفاقی بود که در شروع دوره جدید کاری می توانست بیفتد و بابتش از پروردگار و آقای فرمان آرا شاکرم. همیشه برای آقای فرمان آرا احترام بسیاری قائل بوده و هستم. این فیلم فرصت مغتنمی بود و نقش متفاوتی که از دستش ندادم. امیدوارم که باز هم این همکاری تکرار شود.

محمدرضا گلزار

– درباره مادر قلب اتمی برای مان بگویید ؟ یک کار با گروهی جوان.

بازیگرها که با وجود جوانی ، حرفه ای هایی هم چون خانم ها ترانه علیدوستی و پگاه آهنگرانی بودند و اگر منظورتان کار با کارگردان جوان فیلم است که در این موارد من بیشتر به غریزه ام اعتماد کردم که خدا را شکر در این مورد به خصوص اشتباه نکردم. کار پُرریسکی بود اما نتیجه از آن هم که فکر می کردیم بهتر شد. از این فیلم حالا حالاها خواهید شنید ، شرکت در جشنواره برلین آغاز کار این فیلم بود.

* به جرأت می توانم بگویم متأسفانه در این سال ها هیچ کس به اندازه من مورد قضاوت غلط قرار نگرفته ، در صورتی که همه در ظاهر هم دیگر را از این کار منع می کنند ! به هر حال خودتان هم می گویید شایعه.

– از حضور فیلم مادر قلب اتمی در جشنواره برلین و حضورتان در این جشنواره بگویید ؟

این فیلم در بخش فروم جشنواره برلین پذیرفته شده بود. استقبال بی نظیری از فیلم شد ؛ چه توسط منتقدان و چه توسط تماشاگران. برای من هم تجربه لذت بخشی بود. امیدوارم با پخش این فیلم در ایران ، مخاطبان اصلی و واقعی فیلم هم در این لذت همراه شوند.

– سریال عشق تعطیل نیست ، چطور برای شما آغاز شد ؟ تجربه کار در کارهای مفرح را چطور می بینید ؟

طبق معمول از دعوت تهیه کننده محترم و آقای بیژن بیرنگ ، این کار شروع شد. همه ما خاطرات خوشی از مجموعه های خاطره انگیز خانه سبز ، همسران ، سرزمین سبز و دیگر ساخته های آقای بیرنگ داریم و خوشحال شدم از این که همراه ایشان کار ماندگار دیگری را ثبت می کنیم. همیشه اعتقاد داشتم جدا از زبان رسانه ای هنر سینما که به دنبال انتقال حرف ها و مفاهیم است ، از وجه مفرح بودن این هنر نیز نباید غافل بود.

محمدرضا گلزار

– چه اتفاق برای پروژه « عشق تعطیل نیست » افتاد و چرا متوقف شد ؟

پروژه « عشق تعطیل نیست » اصطلاحاً در نوع سریال های سیت کام است که در ایران سابقه نداشته است. مجموعه های موفقی در دنیا هم چون « دوستان » از این نوع سریال ها هستند. حالا برای نمونه ایرانی این نوع ژانر که مسلماً مانند هر کار اولی خالی از اشکال هم نیست و بالطبع همراه کردن بینندگان ناآشنا را نیز سخت تر می کند ، گروه سازنده ریسک بزرگ تری کرده که البته آگاهانه است. بدون تردید آقای بیرنگ با تجربیات موفق و کارنامه پربارشان ، دانسته مسئولیت این کار و تیم را برعهده گرفتند که همراهی گروه حرفه ای را نیز ، این مهم دربرداشته است. از اول هم قرار بود که پس از آماده کردن داستان اول ، منتظر پخش و واکنش مخاطبان باشیم و با رفع اشکال های احتمالی ، بقیه مسیر را هم طی کنیم. این چیزی است که تا امروز می دانم.

– چقدر با ساخت سریال های این چنینی ( شبکه خانگی ) موافق هستید ؟

کاملاً موافقم که سریال های مختلف با موضوعات متفاوت در بازار باشد. مطمئناً هر مجموعه ای مخاطبان علاقه مند خود را پیدا می کند.

– به نظر شما نقش مردم درباره شکل گیری هر چه بیشتر این گونه سریال ها چقدر مهم بوده است چون در سال های اخیر تعداد آن ها روز به روز بیشتر شده است !؟

مردم که در همه موارد نقش تعیین کننده ای دارند. این تعداد از مخاطبان حتما به تنوع بیش تری از این نوع مجموعه ها و سریال ها نیازمندند که باید برای شان فراهم کرد. فقط باید توجه داشته باشیم که ذائقه مخاطبان بسیار تغییر کرده و مجموعه هایی در خور شأن و خواست امروز آنان آماده کنیم. باور کنید کار آسانی نیست !

محمدرضا گلزار

همکاری مجدد با مهناز افشار چطور بود ؟

خوب.

– قسمت دوم آتش بس بدون حضور شما و مهناز افشار ساخته شد ، چه نظری دارید ؟

اتفاق عجیبی نیست. ما در این سال ها با شش جیمز باند مختلف همراه شدیم. در آن مقطع به دلیل هم زمانی برنامه های شخصی امکان همکاری مجدد با خانم میلانی فراهم نشد و ایشان تشخیص شان بود که با بازیگران دیگری فیلم را شروع کنند.

موهبتی از جانب خدا

– چه چیزی باعث شده تا محمد رضا گلزار با وجود این که مدتی در این عرصه حضور نداشته باز هم برای اهالی هنر و مردم محبوب باشد ؟

این موهبتی است که هر روز و هر ساعت ، بابتش خدا را شکر می کنم. امیدوارم این طور باشد و بماند. من هر چه بگویم ممکن است که تعبیر اشتباهی شود ، فقط سپاس گزارم و با تمام وجود ممنون محبت تان.

– در بازگشت دوباره تان به عرصه بازیگری چه چیزهایی در نظر شما عوض شده و چه تغییراتی را در روند کاری خود ایجاد خواهید کرد ؟

این که چه می خواهیم و سرانجام چه می شود ، از دست مان خارج است اما من تصمیم گرفتم که با توجه به تغییرات تندی که در جامعه وسیع مخاطبان را شامل می شود ، در انتخاب فیلم ها دقت بیش تری داشته باشم که همزمان با توجه به خواست طرفداران عزیزم ، طیف دیگری از مردم نازنین را نیز با خود همراه کنم. امیدوارم.

– به فکر نگارش فیلم نامه های جدید هم هستید ؟

من فیلم نامه نویس نیستم. اما هر روز در مورد ایده های مختلف فکر می کنم و این حق را دارم که طرح هایی که به ذهنم می رسد را با دوستان همکارم در میان بگذارم. شاید بعضی از این ها فیلم نامه های آینده باشد.

– دوست ندارید کارهای دیگر این عرصه مثل کارگردانی یا حتی تهیه کنندگی را تجربه کنید ؟

که چه بشود !؟ سوژه بیش تری به دوستان برای گزافه گویی بدهم ؟ خیر ، فعلا که تمرکز اصلی ام بازیگری و موسیقی است امیدوارم با تجربیاتی که در این سال ها به دست آورده ام و می آورم در آینده اگر لازم شد با دست پر وارد آن عرصه ها شوم.

فرق دوست داشتن و دانستن !

– فیلم سازانی که در تمام این سال ها با شما کار کرده ند به کدام ویژگی شما دقت نکرده اند ؛ ویژگی که شما می توانستید با آن دیگران را خیره کنید ؟

کارگردانان محترمی که با آن ها همکاری داشتم ، دقت کرده اند و خصوصیات را می شناسند که الان اینجا ایستاده ام ، اما این علاقه که بازیگران دوست دارند در نقش ها و شخصیت های مختلف بازی کنند ، قابل کتمان نیست. خیلی دوست داشتم آن ویژگی خاصی که می فرمایید توسط کارگردان کار بلد و مسلطی مانند آقای فرمان آرا محل بروز کند که قسمتی از آن در فیلم « دلم می خواد » پیش آمده و من باز هم مفتخرم و منتظر.

– دور نمای محمد رضا گلزار در آینده خود در بازیگری چیست ؟

کاش می دانستم دوست داشتن با دانستن فرق می کند. در زمینه های بسیار ساده تر و معمولی تری از زندگی این دورنما پیدا نیست چه برسد به حرفه حساس و سخت ما که به خیلی از عوامل دیگر هم بستگی دارد. البته این موضوع هیچ وقت مانع تلاش همیشگی من برای ارتقای دانسته های خود و فتح هدف های مشخصم نبوده و نخواهد بود.

– روند حرکتی خود تان را از سام و نرگس تا به امروز چطور ارزیابی می کنید ؛ راضی هستید ؟

من پیش از این هم گفتم که بسیار راضی هستم ، این به این معنا نیست که اگر به عقب باز گردیم و من تجربه و نگاه امروز را داشته باشم و به همه انتخاب هایم دوباره سلام کنم. در همه آن ها برایم مهم ترین ملاک فقط رضایت مردم و عشق متقابل بود که بحمد ا … اتفاق هم افتاد.

ز گهواره تا گور دانش بجوی

– سینمای ایران در سال های اخیر وجهه بین المللی بیشتری پیدا کرده است ، شما با وجود برازندگی به عنوان یک چهره محبوب و بین المللی آیا مایل به حضور در کاری فرامرزی ، کار های بین المللی و غیر ایرانی هستید ؟

واقع بینانه اش این است که این وجهه ممتاز بین المللی توسط فیلم سازان درجه یکی چون آقایان فرهادی و عباس کیا رستمی به دست آمده که همه به وجودشان افتخار می کنیم ، در مورد بازیگری شرایط متفاوت است ، جرقه هایی هم چون آقاین پیمان معادی و همایون ارشادی نیز در فیلم های کارگردان های مذکور بین المللی ایجاد شد و می دانم که به دلایل بسیار چه انتخاب های محدودی برای کار های فرامرزی دارند. بی تردید حضور هر چه بیش تر هنر مندان در کارهای بین المللی باعث سر افرازی و سر بلندی همه ایرانیان است که من هم دوست دارم سهمی هر چند اندک در این خوشحالی داشته باشم.

– آیا هنوز هم در دنیای بازیگری به دنبال کسب تجربه و الگو برداری هستید ؟

نه دیگر همین تجربیات کافی است ( خنده ). معلوم است که هر کاری با تمامی اشتراکاتی که با تجربه های قبلی دارد ، اگر آن وسوسه تجربه متفاوت را نداشته باشد ، در انسان رغبتی را بر نمی انگیزد الان بگویم حرف در می آید ، اما می گویم ز گهواره تا گور دانش بجوی.

– کار کدام بازیگران را دنبال می کنید و نگاه تان به نسل بازیگران تازه وارد چگونه است ؟

سیر کاری موفق و رو به جلوی بازیگرانی چون لئوناردو دی کاپریو و رایان گاسلینگ در این سال ها جدا تحسین بر انگیز است. البته این فهرست خیلی می تواند مفصل باشد چون من یک فیلم بین حرفه ای هستم.

برای من موسیقی غذای روح است.

– حضور در عرصه موسیقی چقدر برای شما حیاتی و جدی است ؟

شما بی آب چند روز زنده می مانید ! ؟ برای من موسیقی غذای روح است و اگر وجود نداشت ، کامل نبودم.

– آیا گروه موسیقی ریزار هم به فعالیت خود ادامه خواهد داد ؟

بله ، حتما. برنامه هایی داریم که به موقع اعلام خواهد شد.

– قصد ندارید آلبومی مستقل از خود روانه بازار کنید یا اینکه ترجیح می دهید به همان تک آهنگ تان اکتفا کنید ؟

مدتی است که با دوستان حرفه ای و کار بلد ، در حال جمع آوری آلبوم کاملی هستم. فعلا همین.

– شما کار هنری تان را با موسیقی شروع کردید و سپس وارد بازیگری شدید. باز خورد و بر خورد مردم از حضور دوباره شما در عرصه موسیقی چطور بوده است ؟

بسیار عالی بود. البته این طور نبوده که حضور من در موسیقی دوام نداشته و من دوباره به این عرصه باز گشته ام. باید بودید و می دیدید که چطور فقط با چهار آهنگ ، در چهار اجرا در سیرجان 16 هزار نفر مردم دوست داشتنی جمع بودند. قدردان همیشگی شان هستم.

– محبت مردم قیمت ندارد

– شما از جمله افرادی هستید که معمولا با دیگر چهره های موسیقی و سینما دشمنی و غرض ورزی نمی کنند ولی مشخصا جایگاه شما بارها و بارها با حسادت ها و دشمنی های دیگران همراه بوده است ، این غرض ورزی ها و حسادت ها چه تاثیر روی شما گذاشته است ؟

گاهی ناراحتم کرده و گاهی هم انگیزه مرا برای طی مسیر بیشتر کرده است. به هر حال این گونه حسادت ها جدای از مقایسه اشتباهی در جایگاه ها بسیار به فطرت و ذات آدم ها باز می گدد که برای این گونه افراد از صمیم قلب شفای عاجل را طلب می کنم.

– برای رسیدن به جایگاه و محبوبیت امروزتان چه تاوان هایی داده اید و آیا ارزشش را داشته است ؟

سختی ها زیاد بوده اما می انم آرزوی هر کسی می تواند این باشد که در کارش مورد توجه و محبوبیت حداقل اطرافیانش باشد ، چه برسد به مردم کشورش. این میزان محبتی را که از سوی هم میهنان عزیزم به من می رسد نمی توانید حتی یک لحظه هم تصور کنید. به هیچ وجه قیمتی ندارد.

– آیا کسب این اندازه از شهرت ، شما را تنها نکرده است ؟

این سنگین ترین هزینه ای است که پرداخت می کنم. تنهایی. بله ، با تمام وجودم این را حس کردم.

تلاش برای سر پا ماندن سینما

– پول ساز بودن در عرصه هنر برای شما چه معنایی دارد ؟

در حیطه کاری من ( بازیگری سینما ) یکی از شاخصه های تعیین کننده همین موضوع است. سینما مدت هاست که هنر صنعت نامیده می شود و جدا صنعت گرانی است. من هم باید به نوبه خود از تمام توانم برای سر پا ماندن این عشق تلاش کنم.

– نگاه شما به کارهای اقتصادی خارج از عرصه هنری برای یک هنرمند چیست ؟

در شرایط نرمال می توانست هیچ وقت پیش نیاید. اما متاسفانه من شاهدم که هنرمندان عزیز و به نامی که همه عمرشان را وقف اعتلای فرهنگ و ادب سرزمین کرده اند ، چگونه سال های پیری را می گذرانند. بنابراین حق بدهید به هنرمندانی که نگران می شوند و بر خلاف میل شان دست به کار های اقتصادی می زنند.

– درباره سرنوشت کلوب مردان بگویید ؟

پس از بازگشتم ، در برنامه کاری جدید ، جایی نداشت !

– حالا که کارهای تبلیغاتی برای چهره های هنری و ورزشی آزاد شده است ، آیا شما هم مشغول کار های تبلیغاتی شده اید ؟

من جدیدا از بین پیشنهاد هایی که داشتن ، G. U. M را انتخاب کردم که یکی از شرکت های به نام و شناخته شده در زمینه محصولات بهداشتی دهان و دندان است.

* همه می دانند که من وارد موسیقی نشدم ، من از موسیقی آمدم. موسیقس دغدغه و دل مشغولی من از کودکی بوده و هست. از نوجوانی ساز زدم و سپس گروه آریان را تاسیس کردم و حالا هم که بند ریزار و … این موضوع ادامه دارد.

ورزش جزو لاینفک زندگی من

– آیا محمد رضا گلزار هنوز هم یک ورزشکار حرفه ای است ؟

من اسکی و والیبال را در سطح حرفه ای تا مدرک مربی گری ادامه دادم و تمرینات ورزشی هر روزه ام نیز مرتب بر قرار است ، ورزش همیشه جزو لاینفک زندگی من است.

– آیا هنوز با تیم هنرمندان همکاری خواهید داشت ؟

حتما این کار را خواهم کرد.

– چرا در حالی که باید ورزش اصل مهمی برای یک هنرمند  مخصوصا بازیگران که ویترین یک کار سینمایی هستند  باشد برای بسیلری از هنرمندان ما اتفاقا اهمیت چندانی ندارد اما برای شما اینقدر مهم است که جزیی از برنامه روزمره تان است ؟

فکر کنم به تربیتی باز می گردد که در طی سالیان تبدیل به یک عادت شده است. البته در مورد خیلی از آقایان بازیگر این اهمیت شکل گرفته است ؛ من که اینطور می بینم.

– فعالیت های ورزشی تان تمام شده یا این که قصد دارید مثل گذشته با تیم های رشته های مختلف ورزشی مثل والیبال و اسکی همکاری حرفه ای داشته باشید ؟

فعلا که برنامه ای قطعی برای همکاری ندارم اما همیشه دغدغه اش هست.

آدم متعادل بودم و هستم

– فکر می کنید چه زمانی کتاب زندگی نامه محمد رضا گلزار منتظر خواهد شد و آیا از چنین اتفاقی استقبال می کنید ؟

خیلی زود است که راجع به آن فکر کنیم. امیدوارم با ترتیب دادن چنین برنامه هایی برای هنرمندان نامی و فرهیخته مان که سال هاست بی توقع کار می کنند ، کمی قدران زحمات شان باشیم.

– برای رسیدن به تعادل در زندگی تان چه چیزهایی را در خود یا در زندگی تان تغییر داده اید ؟

کلا آدم متعادلی بودم و هستم.

– اگر به یک ویژگی اخلاقی و روحی تان بخواهید اشاره کنید ، چه می گویید ؟

من با اینکه کم صدمه نخوردم اما در مواجهه با افراد همه چیز را پاک می دانم تا وقتی که خلافش ثابت شود. خدا را شکر می کنم که تحت تاثیر حرف ها ، کسی را به عرش یا زیر فرش نمی برم ، بهتر است که از اطرافیان این سوال را بکنید.

– برای یک هنر مند ، مردمی بودن چقدر مهم است و چرا برخی از هنرمندان از مردم فراری هستند ؟

ببینید بعضی سوالات جوابش مثل روز روشن است. برای هنرمندان مخصوصا هنرمندان فیلم وسینما ، مهم ترین رمز موفقیت ، این ارتباط مداوم و صمیمی با مردم است چون باید قصه آن ها را تعریف کنیم ، باید نقش آن ها را بازی کنیم ، باید حرف آن ها را بزنیم و … اگر این طور باشد ، آن وقت می شوی عضوی از خانواده شان و آن وقت است که با خوشحالی ات شاد می شوند و با ناراحتی ات غمگین.

پیشرفت یعنی تغییر

– چقدر به استفاده از دنیای اینترنت معتقد هستید آیا در شبکه های اجتماعی فعال هستید ؟

بله استفاده می کنم. می شود به هر پدیده ای ایراد گرفت اما در دنیای امروز نبود اینترنت حتما فاجعه بود.

– سرانه مطالعه در کشور مان به شدت پایین است ، شما چقدر مطالعه می کنید ؟

فکر کنم بخشی از آن به همین وسایل ارتباط جمعی متنوعی که در دسترس عموم هست ، بر می گردد و بخشی هم به نگاه تربیتی و آموزشی در خانواده ، مدتی است که فقط کتاب هایی را که به من توصیه شده می خوان. البته بعضی هایش هم نصفه مانده است.

– از دوستان نزدیک تان برای مان بگویید ؟

خب ، زیاد هستند که ممنون محبت شان هستم. اما یاد می کنم از علی رضا شمس ، کیوان فرد ، پوریا صاحبی ، حمید حسینی ، شاهین مومنی و بردیا برادر عزیزم که در هر حال و زمانی بودند و دوستی کردند. هیچ وقت فراموش نمی کنم.

– آیا در سال آینده تغییراتی در روند حرکتی محمد رضا گلزار خواهیم دید ؟

پیشرفت یعنی تغییر و تکامل یعنی تغییر مداوم. البته این جمله را چرچیل گفته است ( خنده ).

– موفقیت از نگاه محمد رضا گلزار چیست ؟

تعریف موفقیت ، تعبیری به اندازۀ تک تک خوانندگان این مطلب دارد. موفقیت در شرایط اجتماعی ، فرهنگی ، زیست محیطی و خیلی از عوامل دیگر ، برای هر فرد ، فرق می کند. فقط از ته دل آرزومندم که تمامی مردم در زمینه کاری و خانوادگی شان موفق باشند.

بهار را دوست دارم

– امسال برای شما چطور سپری شد ؛ راضی بودید ؟

از نظر کاری خوب شروع شد. با فیلم « دلم می خواد » آقای بهمن فرمان آرا و « مادر قلب اتمی » اما تلخی از دست دادن مرتضی پاشایی هنوز با من هست.

– سخت ترین چیزی که امسال با آن دست و پنجه نرم کرده اید ، چه بوده است ؟

بدون تردید غم از دست دادن هنرمند دوست داشتنی ، مرتضی پاشایی.

– رابطه تان با عید نوروز چطور است ؟ حسی ذاتی شما درباره بهار و عید چیست و مهم ترین کاری که در ایام نوروز انجام می دهید ، کدام است ؟

بهار را دوست دارم. احساس می کنم که با لطف پروردگار دوباره در خط استارت قرار گرفته ام و می توانم با نگاه به عملکرد سال قبل ، این سال را کم اشتباه تر سپری کنم. ضمن این که فصل تولدم است و همه دورم جمع هستند و عید است و خانواده.

– یک آرزوی نوروزی برای خوانندگان و همه مردم ایران داشته باشید.

آرزومندم تمامی ایرانیان سالی رؤیایی از هر نظر در پیش رو داشته باشند.

آرزومندم تمامی ما ایرانیان ، اصلاح را در همه امور ، اول از خودمان آغاز کنیم.

آرزومندم تنبلی مان برای بهتر شدن و پیشرفت را با واژه قناعت ، ماست مالی نکنیم.

آرزومندم دوستی کنیم و طلب کار نباشیم.

محمد رضا گلزار برندی که تکرار نخواهد شد

جنگ ستارگان در دنیای مُد

مجله خبری لحظه نما:هر زمان که بحث پوشش و استایل می شود ، هنرمندان هر جامعه به عنوان مروجان سبک های جدید معرفی می شوند. در واقع صنعت مد با توجه به محبوبیت و حضور هنرمندان به خصوص در عرصه سینما و موسیقی دست به ارائه مدل های جدید خود می زند و این افراد هستند که شیوه های جدید آرایشی و آراستگی را وارد خرده فرهنگ های جامعه می کنند. همیشه هم تاثیری که تبلیغات یک برند در محصولات جدیدش با استفاده از تصاویر استارهای دنیای سرگرمی برای افزایش فروش داشته ، بابت تبلیغات همان محصولات با مدل ها ، در کفه سنگین تر ترازو قرار می گیرد ؛ به همین علت عمده برند ها ترجیح می دهند برای معرفی کار های خود از چهره های شناخته شده در حیطه موسیقی و سینما استفاده کنند. در این میان ، بحث دیگری شکل می گیرد که اصالت استایل خود این ستاره هاست. این که هر یک از ستاره ها می توانند به تنهایی مبلغ نوعی از پوشش یا ساختاری از استایل باشند. به عبارت ساده تر می پذیریم که وجود ستاره ، معرف بهتری برای محصول مد بوده و به افزایش تقاضا و فروش آن کمک می کند ؛ بنابراین هر آن چه ستاره ها می پوشند به راحتی می تواند خود تبدیل به مدی جدید شده و هواداران و دنباله رو هایی را در پی داشته باشد. این جاست که اهمیت پوشش و رسیدگی های عمومی و حتی ویژه برای حفظ ظاهر و استایل یک هنر پیشه یا خواننده خودش را نشان می دهد.

در یک جامعه مصرفی مانند غرب که صنعت مد بسیار پیش تاز است و گوناگونی پوشش های متعارف و نا متعارف عموما با هیچ حد و مرزی دست کم برای استفاده در حریم های محدود رو به رو نیستند ، آزادی عمل ستاره ها در پوشش باعث می شود تا با نوعی از استایل های رنگارنگ مواجه باشیم. البته این آزادی عمل الزاما به نتیجه مطلوبی در همه حال نمی رسد و گاه مد های شکست خورده بسیاری را شاهد هستیم که در رسانه های مربوه به عنوان بدترین ها انتخاب و گاهی حتی مضحکه هم می شوند.

اما می خواهیم درباره ایران صحبت کنیم ؛ سرزمینی که صنعت مد در آن وجود ندارد و آن چه تحت عنوان مد مطرح می شود ، یک سری الگو برداری دون تفکر به عناصر بومی سازی ، از مد های کشور های مختلف است. این مساله باعث شده تا علاقه مندان به مد با منبع خوبی برای الهام گرفتن در پوشش و ایجاد استایل جدید رو به رو نباشند. وقتی بحث را محدود به جامعه هنری و پوشش استار ها می کنیم هم می بینیم که این افراد عموما چیزی قابل عرضه و ارائه ندارند و خودشان هم بیش تر اوقات پیرو مد های رایج در جامعه هستند و گاه حتی جای الگو بردار و الگو گذار عوض می شود. در چند سال اخیر استفاده از لباس های انحصاری برای هنرمندان سینما و موسیقس در برنامه و جشنواره های داخلی و خارجی کمی جدی تر پیگیری می شود و گاه می بینیم که هنرمندان حاضر در مراسمی خاص ، از طراح لباس و استایلیست استفاده کرده اند. این که چقدر این ماجرا موفقیت آمیز است ، نیاز به زمان دارد اما در حال حاتضر آن چه دیده می شود ناکار آمدی این سیستم برای ترویج استایل از سوی هنرمند در میان حتی هواداران اوست ؛ چه رسد به جامعه.

بخشی از این ماجرا مربوط به مهیا نبودن بستر لازم برای انتقال این دید گاه شخصی به جمع است. در حال حاضر عموم افرادی که پیرو مد هستند ، خود را صاحب اندیشه و تفکر لازم برای خلق استایل می دانند و در واقع نیازی به پیروی از سایرین نمی بینند و نکته مهم تر این که بسیاری از هنرمندان نه به فکر طراحی جامه یا استایلی مناسب برای استفاده عموم بلکه به فکر خلق تفاوت خود با سایر همکاران و رقبا در شکل پوشش و استایل هستند و به همین علت هرگز از دل این ماجراها اتفاقی جدی رخ نمی دهد.

می توان گفت در میان این چهره ها نگاه محمد رضا گلزار به ماجرای مد و ایجاد سبک هایی در آرایش مو و استایل پوششی بسیار جدی تر و حرفه ای تر است ؛ کما این که می بینیم او تلاش می کند هر از گاهی با ظاهری جدید ظاهر شود و این تفاوت واقعا در همه ابعادی که برای یک استایل به روز و در محدوده شئون اجتماعی و بومی لازم است ، وجود دارد. عمده استار ها به خصوص در خانم ها تنها به استفاده از تنوع در رنگ و المان های ایرانی و فولکلور در ترکیب بات دوخت های مدرن بسنده می کنند در این سال ها از حد تکرار فرا تر رفته و دیگر نه تنها چشم نواز نیست ؛ بلکه آزار دهنده هم شده است.

اما گلزار سعی کرده حرف جدیدی برای گفتن داشته باشد. تصاویر جدیدی که از او منتظر شده نشان می دهد او در عین مدرن بودن نیم نگاهی به سبک های کلاسیک هم داشته و با تلفیقی مناسب ، ظاهری بکر و آماده برای ورود به بازار در استایل مردان طراحی کرده است. البته می توان دریافت که او با هدف ایجاد موج مد جدید دست به این کار نزده اما بکر بودن و خاص بودن کارش در عین این که دارد می تواند خود به خود مورد استقبال واقع شود.

آهو سپانلو استایلیست اختصاصی محمد رضا گلزار از لباس های آقای سوپر استار می گوید

فقط لباس نیست او یک پکیج است !

آهو سپانلو ، استایلیست محمد رضا گلزار از حدود سال 2008 تا به امروز کار های طراحی و انتخاب لباس این هنرمند را در مراسم های مختلف بر عهده دارد او که پیش از شروع همکاری با گلزار در بهترین دانشگاه های انگلستان در زمینه مد تحصیل کرده است آخرین متد طراحی را در لباس های گلزار اعمال می کند و همین باعث شده لباس های آقای سوپر استار از تمام همکارانش متفاوت باشد. آهو سپانلو پس از « ورود به مد » در تمام شاخه های مد از جمله بیزینس ، طراحی ، هنر و مارکتینگ ، تحصیل کرده و همان جا بود که با شاخه های مختلف مد و فشن آشنا شد. سپس رشته « مد در رسانه » را انتخاب کرد که به بررسی نفوذ مد در رسانه ها می پردازد . او برای اولین بار است که با یک رسانه فارسی زبان گفتگو می کند.

 

– برای طراحی لباس و به صورت کلی ظاهر و استایل یک هنرمند شاخص که توجه بسیاری از رسانه ها را به خود جلب می کند ، اصولا چه فاکتور هایی را در نظر می گیرید ؟

در کل برای همه اول تناسب اندام را در نظر می گیریم و طبق تناسب هر کسی می شود خیلی از ایراد ها را رفع کرد. در واقع برش یک لباس می تواند در خوش اندام نشان دادن یک شخص خیلی موثر باشد ، به همین دلیل افرادی که اندامی متناسب دارند همیشه آسان تر برای شان لباس پیدا می شود و بیش تر برش ها بر بدن شان درست می ایستد. نکته دیگر می تواند رنگ باشد که تاثیر زیادی در این زمینه دارد. با توجه به پوست ، رنگ مو و حتی رنگ چشم می توانید انتخاب بهتری در رنگ ها داشته باشید. راحتی لباس نکته دیگری که باید در نظر گرفت. اگر فردی در لباسی احساس راحتی بکند مطمئنا به نظر هم خوب می آید و جلوه بهتری دارد. در نهایت مکان و مراسمی که قرار است شخص در آن حضور داشته باشد نیز در انتخاب پوشش بسیار مهم است.

– روحیات و نظرات آن شخصیت را چقدر در کارتان مورد توجه قرار می دهید و آیا لازم است که نظر طرف متقابل را هم بدانید یا اصول کلی و اساسی پوشش در اولویت قرار دارد ؟

این موضوع خیلی مهم است و در واقع شرط اصلی محسوب می شود. کار من این است که با روحیه ، شخصیت و سلیقه طرف مقابلم کاملا آشنا شوم و از این نکات بتوانم بهترین نوع لباس و پوشش را برایش انتخاب و طراحی کنم.

– محیط ، مراسم ، جشنواره ها و به صورت کلی مکانی که قرار است آن شخصیت در آن حضور داشته باشد ، چقدر روی شیوه و نوع انتخاب لباس و ظاهر مهم است ؟

اهمیت زیادی دارد و باید کد های ویژه هر مراسم را بدانیم تا بهترین لباس را انتخاب کنیم. برای این که معمولا در مراسم عمومی ، چشم مردم و طرفداران به فرد محبوب شان است و منتظر هستند که تحسین کننده یا الهام گیرنده از شخص محبوب شان باشند و در مقابل هنرمند نیز مسوول است که به عنوان الگو ، یک الهام دهنده برای هوادارانش باشد چون در دنیای امروزی ظاهر یک هنرمند ، نقشی موازی با کاری که او انجام می دهد ، دارد.

– همکاری با محمد رضا گلزار که یکی از شیک پوش ترین چهره های ایرانی است و به ظاهر خود اهمیت ویژه ای می دهد چطور است و او را از نظر ذاتی در پوشش و استایل چطور می بینید ؟

مجله خبری لحظه نما:همکاری با آقای گلزار بسیار لذت بخش است. آقای گلزار خود شان دارای سلیقه خوبی هستند و کار کردن با ایشان برای من هم الهام دهنده است. یکی از نکات مثبت کار با ایشان این است که در تصمیم گیری خیلی سریع هستند ؛ ایده های جالب و یکتایی دارند و همان طور که گفتید خود شان را مسئول می دانند که همیشه با ظاهری آراسته و شیک در همه جا حضور داشته باشند. همه ما می دانیم که لباس به تنهایی چیزی نیست و وقتی شخص خاصی آن را می پوشد ، معنا پیدا می کند و آقای گلزار به ظاهرشان توجه زیادی دارند و نه تنها لباس ، بلکه ورزش و رژیم غذایی مناسبی دارند و همه این ها با هم باعث شده که ایشان یکی از چهره های شاخص در این زمینه باشند و این فوق العاده است که ما یک رُل این چنینی برای جوانان کشور مان داشته باشیم.

محمد رضا گلزار

اولین سفیر سلامت

با توجه به آغاز همکاری آقای محمد رضا گلزار با شرکت تامین دارو به عنوان سفیر سلامتی تصمیم گرفتیم با آقای مهندس ملک نیا ، مدیر مارکتینگ شرکت تامین دارو و سرکار خانم فرنوش حقیقی ، مدیر محصول G. U. M در ایران گفتگویی ترتیب دهیم و آن ها در خصوص بهداشت دهان و دندان و اثرات آن در پیش گیری از بسیاری بیماری ها و هم چنین نحوه همکاری آن مجموعه با جناب آقای گلزار و استفاده از ایشان به عنوان سفیر سلامت اطلاعاتی در اختیار ما قرار دهند.

 

– مزایای استفاده از محصولات بهداشت دهان و دندان چیست ؟

‏محصولات بهداشت دهان و دندان موجب ازبین رفتن پلاک میکروبی می شوند. پلاک میکروبی موجب بروز عوارض جدی مثل پوسیدگی دندان ، بیماری های لثه و سایر مشکلات مربوط به دندان ها می شود که این عوارض نیز برسلامت بدن تاثیر می گذارند برای مثال عفونت لثه می تواتد مجب عوارض قلبی ، ریوی ، دیابت ، زایمان زود رس در خانم ها یا سقط جنین آن ها شود بنابراین می توان گفت مزیت استفاده صحیح از محصولات بهداشت دهان و دندان خوب و با کیفیت ، محافظت از سلامت بدن می باشد. بین سلامت بدن و سلامت دهان و دندان ارتباط مستقیم وجود دارد از طرف دیگر بیماران قلبی یا افراد دیابتی سه برابر افرادعادی ریسک ابتلا به عفونت لثه را دارند و رعایت بهداشت دهان و دندان برای ایشان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

– راه حل محصولات ‏بهداشت دهان و دندان G. U. M برای حذف بلاک میکروبی چیست ؟

پلاک میکروبی لایه ای است که از پروتئین های موجود در بزاق، باکتری ها، مواد سمی و باقیمانده موادغذایی تشکیل شده است و روی سطوح دندانی می ننشیند و عامل اصلی ایجاد پوسیدگی دندان و عفونت لثه به شمار می رود.

‏برند G. U. Mتوصیه می کندکه حذف پلاک میکروبی در سه مرحله مسواک زدن ، نخ دندان کشیدن و مراقبت های تکمیلی شامل استفاده از انواع خمیردندان ، دهان شویه،مسواک بین دندانی ، زبان پاک کن و … انجام شود و هم چنین مراجعه به دندان پزشک را هر شش ماه یک بار جهت بررسی مشکلات دهان و دندان توصیه می کند.

– نتیجه اجرای روش سه مرحله ای پیشنهادی بهداشت دهان و دندان G. U. M و استفاده از محصولات این برند را چگونه بیان می کنید ؟

دندان های سالم، سفید و درخشان در قاب یک لبخند زیبا هدیه G. U. M به مصرف کنندگان این محصولات می باشد.این لبخند نه تنها بازتاب سلامت جسم وروح است بلکه پل ارتباطی بااجتماع به حساب می آ ید و تعیین کننده ‏سبک زندگی فرد است به همین دلیل هست که ما د‏ر تبلیغات خود شعار « بیش تر از سلامتی » را مطرح می کنیم

– ویژگی هایی که محصولات بهداشت دهان و دندان G. U. M را نسبت به سایر رقبا متمایزمی کند چیست ؟

محصولات G. U. M دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که به عنوان اختراع به ثبت رسیده اند و تکنولوژی ساخت انحصاری( Patent ) دارند و تکنولوژی به کار رفته در تولید آن ها توسط کمپانی های دیگر تولید کننده محصولات بهداشت دهان و دندان قابل اجرا نیست. این موارد عبارتند از :

١‏. چیدمان گنبدی شکل الیاف ( دام تریم ) که موجب قرار گرفتن مسواک در زاویه صحیح ( ۴5‏درجه ) برای مسواک زدن می شود.

٢‏. گرد و نرم بودن نوک الیاف مسواک ها که موجب حرکت نرم و روان مسواک روی دندان ها می شود.

٣‏. ساختار تارو پودی درالیاف مسواک ها که موجب برداشت بالای پلاک میکروبی می شود.

۴‏. قابلیت پهن شدن نخ دندان ( ویژگی اکسپندینگ ) در برخورد با بزاق دهان که موجب نفوذ راحت نخ در فضاهای بین دندانی و برداشت پلاک میکروبی بیشتر می شود.

۵‏. ویژگی اوریجینال وایت که موجب برداشت ‏لکه های دندانی ( stain) از سطوح بین دندانی می شود.

۶ ‏امکان شاخه شاخه شدن الیاف مسواک در تماس بابزاق ( ویژگی میکرویی ) که موجب نفوذ الیاف مسواک در فضا های بین دندانی و شیار لثه می شود.

– در تبلیغات محصولات بهداشت دهان و دندان G. U. M همواره به این نکته اشاره می شود که علمی ترین محصولات می باشند دلیل این ادعا چیست ؟

‏در پاسخ به این سوال کافیست به این نکته اشاره شود که محصولات G. U. M سال ها پیش از اینکه اهمیت محافظت از لثه در تحقیقات مختلف به اثبات برسد، محصولات خود را به گونه ای طراحی نموده است که مراقبت از لثه و برداشت موثر پلاک میکروبی به بهترین نحو ازطریق آن ها ممکن باشد. حضور ماساژر لثه در اولین مسواک استاندارد معرفی شده توسط این کمپانی و نیز انتخاب نام G. U. M که مخفف Gentle Uletic Massage(ماساژ ملایم لثه) می باشد گواه این ادعا است.

– آیا کبفیت و اثر بخشی محصولات بهداشت دهان و دندان G. U. M مورد تائید مراکز علمی معتبر می باشد !

‏در حال حاضر محصولات G. U. M یکی ازمعدود برند های بهداشت دهان و دندان در دنیا بوده که دارای تائیدیه FDA( گواهینامه سازمان غذا و داروی امریکا ) می باشد. هم چنین این محصولات مورد تائید انجمن دندان پزشکان امریکا (ADA ‏ ) ، گواهینامه CE اروپا ، تائیدیه وزارت بهداشت ودرمان ایران وبرچسب اصالت کالا است.

– نام برند شما G. U. M هست اما همواره نام برند BUTLER را همراه با آن می شنویم ، رابطه این دو برند با یکدیگر چیست ؟

 G. U. Mبرندی است با بیش ازصد سال سابقه که اولین مسواک استاندارد مورد‏تائید دندان پزشکان را ارائه نمود. این مسواک به خاطر طراح آن دکتر John O Butlerبه نام مسواک باتلر شناخته شد و تا سالیان زیاد محصولات این برند با این نام معرفی می شدند. در ادامه فعالیت کمپانی SUNSTAR در شیکاگو امریکا که دامنه وسیع از محصولات را داشت ، برای محصولات تخصصی خود جهت استفاده دندان پزشکان برند BUTLER و برای محصولات عمومی بهداشت دهان و دندان خود برند G. U. M را در نظر گرفت.

– آیا شرکت وارد کننده محصولات G. U. M فعالیت های خاصی در راستای بهبود بهداست دهان و دندان جامعه انجام می دهد ؟

شرکت تامین داروب ه عنوان نماینده انحصاری محصولات بهداشت دهان ودندان G. U. M درایران با توجه به دامنه وسیع محصولات و قابلیت های ویژه آن ها ، فعالیت های گوناگونی را در راستای ارتقا فرهنگ پیشگیری در حوزه بهداشت دهان و دندان انجام می دهد که از آن جمله می توان به همکاری های این شرکت با موسسه اطلاع رسانی دندان پزشکی وابسته به وزارت بهداشت ودرمان ، انجمن دیابت گابریک ، مرکز دندان پزشکی معلولین تاف و صد ها حضور اسپانسری در کنگره ها ، همایش ها و رویدادهای مربوط به آموزش بهداشت دهان و دندان اشاره کرد که البته حضور در مدارس و مهدکودک ها و همکاری در فعالیت های آموزش بهداشت و تشخیص مشکلات دهان و دندان کودکان همراه با اساتید بزرگ دندان پزشکی کشور را هم باید در کنار این فعالیت ها ذکر کرد.

– کودکان به عنوان نسل بعدی جامعه ما چه جایگاهی در فعالیت اجتماعی شرکت تامین دارو دارند ؟

‏کاهش آمار پوسیدگی از اهداف مهم بهداشت دهان و دندان در حوزه پیشگیری است و از آن جا که آمار پوسیدگی دندانی در کودکان بیش تر می باشد آموزش بر بهداشت دهان و دندان به آن ها در فعالیت های شرکت تامین دارو اولویت اول هست. هم چنین آموزش خانواده ها در رابطه با اهمیت استفاده از فیشور سیلانت ( شیار پوش ) نیز در فعالیت های این شرکت اهمیت بسیار دارد.

– ایده برگزیدن سفیر سلامتی چگونه شکل گرفت ؟

‏شرکت تامین دارو جهت اجرای تعهدات خود در راستای مسئولیتهای اجتماعی شرکتهای تجاری ، افتخار عضویت در نهاد بین المللی United Nations Global Compact را دارد. طرفین این معاهده موظف هستند تا سالانه اقدامات اجتماعی خود را به سازمان ملل گزارش دهند. این اقدامات می تواند شامل فعالیت در حوزه سلامت ، محافظت از محیط زیست و سایر اقدامات بشر دوستانه و اجتماعی باشند. شرکت تامین دارو هم در راستای تعهدش به این معاهده و نیز با توجه به ماموریت خود که کمک به ارتقا سلامت و بهداشت جامعه با ارائه بهترین و با کیفیت ترین محصولات در راستای پیشگیری و درمان بیماری هاست، سعی دارد در زمینه پیشگیری از بیماری ها و ارتقا سلامت دهان و دندان در میهن عزیزمان نهایت کوشش خود را بنماید. در این راستا واردات محصولات G. U. M که علمی ترین محصولات بهداشت دهان و دندان هستند توسط این شرکت صورت گرفت و اکنون بعد از معرفی این محصول به بازار که قسمتی از ماموریت شرکت تامین دارو به شمار می آ ید زمان آن رسیده بود تا تعهد این شرکت در راستای کمک به ارتقا سلامت و فرهنگ پیثگیری از بیماری های دهان و دندان نیز اجرا شود و صد البته که نیاز بود تا از بین چهره های محبوب فردی را به عنوان سفیر سلامتی معرفی کنیم که با بررسی هایی که انجا شد آقای محمد رضا گلزارکه نماد سلامتی و زیبایی شناخته می شوند به عنوان سفیر انتخابی مد نظر قرار گرفتند و خوشبختانه ایشان هم که در زمینه همکاری با برند ها بسیار سخت گیر هستند و برای اطمینان از اعتبار و کیفیت یک برند تیم تحقیقاتی دارند ، همکاری با G. U. M را به عنوان اولین سفیر سلامتی پذیرفتند و این گونه بود که بعداز 12 سال از آ خرین حضور ایشان در کنار یک برند تجاری ، همکاری با G. U. Mرا آغاز نمودند.

– چرا آقای گلزار به عنوان سفیر سلامتی انتخاب شدند ؟

ایده انتخاب آقای محمد رضا گلزار با محصولات بهداشت دهان و دندان G. U. M به عنوان سفیر سلامتی در راستای شعار این برند شکل گرفت.

Healthy GUMS . Healthy Life می باشد ، برداشتی که از معنای این شعار می شود و از نظر علمی هم کاملا صحیح است ارتباط مستقیم سلامت لثه با زندگی سالم است. سلامت زندگی در نگاه اول سلامت جسم در طول زندگی بوده که بزرگ ترین موهبت الهی به شمار می آید و در نگاه دوم تاثیر این سلامت بر روند زندگی و کسب موفقیت های شغلی ، اجتماعی و … می باشد.

از آ نجا که آقای گلزار از جمله بازیگرانی هستند که سلامت جسمانی ، ظاهر مناسب و موفقیت بسیار در کارشان دارند گزینه مناسبی برای اثبات این شعار و سفیر سلامتی بودند و قصد داریم از این راه توجه مردم را به لبخند ایشان که موید سلامت لثه و دندان های ایشان هست جلب کنیم و تاثیر این سلامت بر کیفیت زندگی و موفقیت ایشان را گوشزد نماییم.

– در پایان لطفا توضیح بدهید که آقای گلزار به عنوان سفیر سلامتی چه اقداماتی را انجام خواهند داد ؟

شرکت تامین دارو در راستای ارتقا فرهنگ پیشگیری در حوزه سلامت بهداشت دهان و دندان طرحی را به نام GUMSCHOOLآماده اجرا دارد این طرح یک برنامه جامع آموزش بهداشت دهان و دندان برای تمامی افراد جامعه و با تمرکز ویژه روی آموزش کودکان و ارائه روش های پیشگیری و مراقبت برای افراد با ریسک بالای بیماری های دهان و دندان بخصوص عفونت لثه است که از جمله آن ها می توان به افراد دیابتی ، بیماران قلبی ، مبتلایان به بیماری های خود ایمنی و… اشاره کرد. آقای گلزار به اصطلاح کلید اجرای این طرح را خواهند زد و در شروع طرح با توجه به اهمیت بالای آموزش بهداشت دهان و دندان به کودکان ، طی برنامه هایی مشخص محصولات G. U. Mرا در اختیار کودکان نیازمند قرار خواهند داد و تیمی که با ایشان همکاری می کنند به آموزش این کودکان می پردازند.

در مراحل بعدی آقای گلزار با حضور در رویدادهای مختلف مربوط به بهداشت و سلامت دهان و دندان برای گروه های خاص اهمیت بهداشت دهان و دندان را به ایشان متذکر خواهند شد. هم چنین طی این مدت پوستر ها و بیلبورد هایی با عکس ایشان تهیه خواهد شد که در آن ها نیز افراد را به حفظ بر بهداشت دهان و دندان تشویق خواهند کرد.

بیوگرافی و عکس های خانوادگی محمدرضا گلزار مجری برنامه برنده باش

مطالب مشابه را ببینید!

نگاهی بر زندگی ایرج میرزا شاعر ؛ از تولد تا ازدواج، خودکشی فرزند و مرگ او نگاهی بر زندگی عارف قزوینی شاعر نامی ایران؛ از تولد تا انزوا و مرگ نگاهی بر زندگی صادق هدایت؛ زندگینامه او از تولد تا معروف ترین آثار و خودکشی بیوگرافی احمد شاملو شاعر بزرگ؛ درباره زندگی شخصی، آثار هنری و ازدواج با عشقش بیوگرافی همایون شجریان خواننده محبوب؛ از شروع فعالیت تا شهرت و ازدواج بیوگرافی جیسو خواننده و بازیگر جذاب کره‌ای؛ درباره زندگی شخصی و کار های هنری نگاهی بر زندگی سورنا، یکی از نوابغ نظامی تاریخ از تولد تا مرگ نگاهی بر زندگی حسن صباح خداونگار الموت و بنیان گذار فرقه مرموز حشاشین بیوگرافی کریستین استوارت؛ از زندگی شخصی و خیانت تا بهترین فیلم های او بیوگرافی کیم کارداشیان مدل پرحاشیه؛ درباره زندگی شخصی و لو رفتن فیلم و عمل زیبایی